• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • ІСТОРІЯ НАШОГО РАЙОНУ


/Files/images/sayt/Новобаварський.jpg


НОВОБАВАРСЬКИЙ РАЙОН знаходиться в південно-західній частині Харкова.

Його територія - 35 км2., населення - 112 тисяч мешканців.

/Files/images/meropriyatiya/Рисунок2.jpg


У районі 400 вулиць, площ, в’їздів, проїздів, провулків. Загальна протяжність доріг - 208,5 км. У нашому районі 80% приватного сектору, більше, ніж у будь-якому іншому районі Харкова.


Як адміністративна одиниця Харкова, район був створений у березні 1917 року. До тих пір його територія була частиною Залопанського району міста. Назви району змінювались: Холодногірський, Основ’яно-Холодногірський, Основ’янський.

23 жовтня 1924 року Харківський Губкомом було задоволено звернення районного зібрання про перейменування його у Жовтневий (протокол № 30 від 23.10.1924р.).
/Files/images/meropriyatiya/Рисунок4.jpg


У 2016 році рішенням Голови Харківської обласної державної адміністрації (розпорядження № 181 17.05.2016 р.) Жовтневий район перейменовано на Новобаварський.


/Files/images/meropriyatiya/Рисунок10.jpgНовобаварський район вважається найстарішим районом міста. Його територію населяли навіть у скіфські часи, про що свідчать розкопки давніх поселень. Одно з відомих і єдиних у Харкові - поселення у Липовій Рощі, там знайшли промислові печі для випалення кераміки. Поселення цього періоду знайдені на Новій Баварії, Залютіно та в районі стадіону "Світло шахтаря". Найцінніша пам'ятка ХІІ століття - Донецьке городище, розташоване на околиці Пилипівки. Мікрорайони Лідне і Григорівка з'явилися задовго до будівництва міста-фортеці Харків.


/Files/images/meropriyatiya/Рисунок3.jpg
Ініціативність - характерна риса людей, які населяли наш район, це доводить наша історія за багато століть. Особливу гордість викликають люди, які освоювали цю територію, бо це не відомі українські чорноземи, а численні пагорби, болота, озера, річки та густі ліси.
/Files/images/meropriyatiya/Рисунок5.jpg
Потужний патріотичний дух допоміг людям знайти вірний шлях економічного розвитку, перетворити болота у промисловий регіон та зробити його зручним для життя.




/Files/images/meropriyatiya/Рисунок6.jpg
Розповідаючи про Новобаварський район, дуже часто використовується епітет «перший». Це район, де було відкрито першу станцію швидкої допомоги, першу клініку лікування очей Гіршмана, перший фотосалон Досекіна, першу масову бібліотеку, перший стаціонарний цирк...


А наші талановиті земляки, які складали славу не тільки нашому місту, а й вітчизняній і світовій науці, культурі і мистецтву. Ось їх імена: Г.Ф. Квітка-Основ'яненко - письменник, батько української етнографії; М.Ф.Сумцов– фундатор наукового українознавства; І.І. Мечніков - Нобелівській лауреат; В. Кричевський - архітектор, творець Гербу незалежної України; С.І. Васильківський – художник, якій відкрив український живопис Європі; Клавдія Шульженко, Іда Рубінштейн, Наталія Дудинська, Зінаїда Серебрякова, Барк Бернес…


Історія Новобаварського району - це історія міста та держави.

Детальну інформацію про історію району шукайте в розділі "Бібліографічна продукція бібліотеки" та у краєзнавчому фонді Центральної бібліотеки ім. І.Я.Франка.
Кiлькiсть переглядiв: 1805

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Новини

Календар

Попередня Березень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031