Кожен населений пункт має визначні та цікаві місця. Коли заглянете у різні куточки нашого чудового району, Ви особисто переконаєтесь в тому, що він дійсно вражає. Ми спробуємо лише перерахувати найцікавіші, незвичайні, унікальні, навіть легендарні місця нашої "малої Батьківщини", що примусять Вас хвилюватись та наповнять бажанням вирушити у дорогу.


/Files/images/meropriyatiya/Рисунок10.jpg

У районі Пилипівки, на Карачевському шосе, є дивовижно живописне місце зі слідами стародавнього м. Донець. Історія цього місця, як давнього поселення, налічує кілька тисяч років. Свого часу це був прикордонний та торговий центр Київської Русі, один з пунктів Шовкового шляху. Унікальний історико-археологічний пам'ятник Донецьке городище займає одне з головних місць серед історичних перлин Харківщини, і стоїть в національному реєстрі археологічних пам'яток України. А у Східній Європі це найбільше городище раннього залізного віку.



/Files/images/vyistavki/дом Квиток1.jpg
Майже чотири століття існує парк, який носить ім'я нашого знаменитого земляка Григорія Федоровича Квітки-Основ'яненка. І розкинувся він на території колишнього маєтку відомого слобожанського роду Квіток (сьогодні район заводу ім.Т.Г.Шевченка на Москалівці). Це те, що залишилося від найстарішого не тільки у Харкові, але і Харківській області чудового садибного парку. Цей парк поклав початок садово-паркової архітектури у нашому місті.



/Files/images/vyistavki/Краснооктябрьская 1.png

У нашому районі є «музей під відкритим небом» - це легендарна вулиця Конторська. У цьому місці зберігся куточок старого Харкова XIX століття, який несе в собі велику історичну пам'ять. Тут що ни будинок, то пам'ятник архітектури. Вціліла навіть бруківка, яка пам'ятає кроки П.І.Чайковського і Ф. І. Шаляпіна.


/Files/images/vyistavki/полтавский шлях 11.jpeg

Харків'яни добре знають будівлю Держпрому - найбільший у колишньому СРСР «хмарочос», побудований з монолітного залізобетону, як одну з головних визначних пам'яток нашого міста. Але значно раніше, ще у 1913 році першу в нашому місті будівлю з залізобетонним каркасом було побудовано по вул. Полтавський шлях №11, в якому розташована Адміністрація Новобаварского району.



/Files/images/vyistavki/григоровка.png

Свято-Миколаївська церква (1765р.) – один з найстаріших храмів міста (Григорівка, вулиця Цементна, 8).




/Files/images/vyistavki/Цирк Грикке.jpg
Є у Харкові місце, яке більшість мешканців називають «Старий цирк» (вул. Маліновського №17). Це перший кам'яний цирк Харкова, який відзначив віковий ювілей. Тут буквально все просякнуте історією. У Харківському театрі-цирку виступали не тільки акробати, жонглери, дресирувальники, коміки, але й театральні трупи М. Л. Кропивницького, П. К. Саксаганського, М. К. Садовського.



/Files/images/vyistavki/Храм (Липовая роща).jpg

Храм Святої рівноапостольної Марії-Магдалини зведений з карпатської деревини без єдиного цвяху, розписаний у візантійському стилі (Липова Роща, вулиця Щігрівська, 50).




/Files/images/vyistavki/дом в котором жил Кричевский.jpg

Будинок, у якому мешкав Василь Григорович Кричевський - творець українського стилю у архітектурі (кут вулиці Котляревського,13 та Володимирської, 60).



/Files/images/vyistavki/Котляревкая, 14 (2).jpg

Знаменитий будинок «з жабками» архітектора В.Г.Кричевського (вулиця Котляревського, 14).










/Files/images/vyistavki/Дом Шульженко.jpg

Будинок, в якому пройшли дитячі та юнацькі роки легендарної співачки Клавдії Іванівни Шульженко (вулиця Володимирівська, 45).





/Files/images/vyistavki/Краснооктябрьская,41.jpg

Перша будівля Харківської станції швидкої медичної допомоги, натхненником і організатором якої був професор Іван Миколайович Оболенський (вулиця Конторська, 41).





/Files/images/vyistavki/Карповский сад. 2.png


Карповський сад - колишній садибний парк купців Карпових, з якого починався перший харківський водопровід (вулиця Велика Гончарівська).








/Files/images/vyistavki/СЕРЕБРЯКОВА НА ВЕРАНДЕ В ХАРЬКОВЕ 19.9.2011 (4).jpg

Єдиний будиночок у Харкові по вулиці Конторській №25 пам'ятає і таїть в собі аромат творчості і фарб великої художниці Зінаїди Серебрякової. Цікаво, що цю частину квартири Серебрякова увічнила у своїх роботах: "На терасі в Харкові", "Картковий будиночок", "Мечеть». У сусідньому 24-му будинку жив Н.І.Міхновскій перший ідеолог українського націоналізму, один із засновників першої політичної партії України яка боролася за її незалежність.


/Files/images/vyistavki/ул.Энгельса.jpg


Будинок, який пам’ятає юного Іллю Мечнікова (вулиця Різдвяна, 1).





/Files/images/vyistavki/станция Залютино.jpeg

Станція Залютіно (вул.Цементна 3/1) зовні практично нічим не відрізняється від подібних їй невеликих залізничних станцій, проте після впровадження тут ряду передових технологій її по праву можна назвати станцією ХХІ століття. Родзинкою станції є спеціальна установка, яка черпає тепло з землі. Таким чином, вокзал станції Залютіно став першим в Україні, який опалюється не вугіллям, не газом, не електрикою і не мазутом. Причому дана установка працює в автоматичному режимі, без втручання людини.


Докладну інформацію дивись у Дайджесті «Історія і сьогодення Новобаварського района», «Краєзнавчому довіднику», "Біографічних очерках", "Тезах краєзнавчих читань", "Дос'є на пам'ятники архітектури" та краєзнавчому фонді Центральної бібліотеки імені І.Я.Франка.



Кiлькiсть переглядiв: 841

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Новини

Календар

Попередня Жовтень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031