Тези доповідей - наукове періодичне видання у вигляді збірки, що містить матеріали "Краєзнавчих читань", що проходять в Центральній бібліотеці імені І.Я.Франка. При плануванні краєзнавчих читань враховуються ювілейні й знаменні дати поточного року. На кожному виступі на тему читань традиційно презентуються книги з фонду нашої бібліотеки або книги, автором яких був сам доповідач. У рубриці "Краєзнавчий кінозал" демонструються фільми, які тим або іншим чином пов'язані з нашим районом. Такий енциклопедичний підхід в підборі тем доповідей дає можливість повного вивчення історії й сьогодення одного з найстаріших районів м. Харкова - Новобаварського району. Автори доповідей: вчені, мистецтвознавці, музеєзнавці, історики, представники громадських організацій, краєзнавці... В рамках Краєзнавчих читань здійснюються виїзні екскурсії.