Основним завданням Центральної бібліотеки імені І.Я. Франка в галузі краєзнавства - є забезпечення читачів максимально повною та багатоаспектною інформацією про найстаріший район м. Харкова - Новобаварський, який раніше іменувався Залопань. Бібліотека широко практикує складання краєзнавчої бібліографічної продукції різного виду й змісту.

/Files/images/Бібліографічні нариси.JPG
З 2020 року виходять бібліографічні нариси у Серії «Новобаварський район м. Харкова». Бібліографічний нарис - це художньо-публіцистичний твір, близький до розповіді. Повний випуск тематичних бібліографічних нарисів пов'язаних між собою одним призначенням: повно й всебічно познайомити з різноманітною тематикою, присвяченою Новобаварському району і стотно доповнить інформаційну базу краєзнавства.
Нариси складено з використанням книжкового фонду бібліотеки й електронного ресурсу. Кожне джерело вивчається, з нього виділяються думки, факти, фрагменти, цитати, фотографії кінця XIX початку XX століть, а також фрагменти газетних публікацій того часу. Потім все об'єднується в один ланцюг переказу. У нариси включено максимальну кількість виявлених ілюстрацій. Також включаються різні версії на події й дати. В кінці нарису дається список літератури, на основі якого готувався бібліографічний нарис.
З бібліографічними нарисами, які містять багатий ілюстративний матеріал, Ви можете ознайомитися у читальному залі Центральної бібліотеки імені І.Я. Франка та у бібліотеках-філіях ЦБС Новобаварського району.