ВИСТАВКИ ТА ІНСТАЛЯЦІЇ

/Files/images/filial_23/морські пригоди.jpg


Подобаються морські пригоди? Тоді час завітати до дитячого відділу бібліотеки-філії №23 ЦБС Новобаварського району м. Харкова на нову книжкову виставку "Високі вітрила, що в книжковий простір тебе віднесуть".

Ця виставка - для допитливих підлітків, а також для дорослих шанувальників морських пригод. Тут ви дізнаєтесь про морські подорожі та пригоди, від яких захоплює дух; про морський побут та звички. А хто ж у дитинстві не мріє пронестись під вітрилами по безмежному океану чи потрапити на безлюдний острів ?! Так - так.
Тож бажаємо всім щасливої подорожі сторінками книг та неймовірних вражень. Читайте і захоплюйтесь!









/Files/images/filial_7/вірш1.png

В дитячий бібліотеці-філії №7 ЦБС Новобаварського району м.Харкова представлена книжкова виставка "Вірш наче колос, з часом достига у ньому плин життя".

Читачі зможуть ознайомитись з творчістю Лесі Українки, Ліни Костенко, Олександра Олеся, Василя Стуса та інших українських поетів.
Творчість Лесі Українки має дуже важливе значення не тільки для української літератури, але і для світової культури.
Біографія Василя Стуса героїчна. Творилися вірші - даровані Богом, Долею.
Олександр Олесь зробив свій внесок до рідної культури. Його надихали враження дитинства, наповнене співом жайворонків і солов'їв.
Сподіваємося, що юним читачам та їх батькам сподобається творчість великих поетів України.









/Files/images/z_2020_tsb/шевченко виставака2.jpg

"Тарас Шевченко! Досить було однієї людини, щоб урятувати цілу націю!",- Остап Вишня.

9 березня виповнюється 210 років від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка!
У ці дні, коли вся Україна вшановує свого Кобзаря, Центральна бібліотека ім.І.Я.Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова представляє книжкову виставку-портрет "Тарасовими стежками мандруємо в світ".
Виставка вміщує літературу, що висвітлює життєвий і творчий шлях письменника, його твори.
Тарас Шевченко глибоко розкрив українську душу, осмислив минуле, сучасне й майбутнє України. Творчість Шевченка стала духовною основою формування сучасної української нації. Для українців усіх наступних поколінь він став могутнім джерелом національної свідомості, символом України!





/Files/images/z_2020_tsb/фундатори.jpg

У читальній залі Центральної бібліотеки ім. І.Я. Франка ЦБС Новобаварського района м. Харкова представлена книжкова виставка «Фундатори української літератури». Читачі мають змогу ознайомитися з цікавою інформацію про життя та творчість українських письменників, а також з їх творами. А саме:

Іван Котляревський – є першим класиком і зачинателем української літератури. Його твори – історичний злам у розвитку української літератури, початок її нового етапу. «Любов к Отчизні де героїть, там сила вража не устоїть»., - Іван Котляревський «Енеїда».
Григорій Квітка-Основ’яненко – перший прозаїк української літератури, фундатор і перший класик прози нової української літератури. «Творець повісті, один із перших того роду творців у Європейських письменствах.», - Іван Франко про Квітку- Основ’яненка.
Тарас Шевченко – глибоко розкрив українську душу, осмислив минуле, сучасне й майбутнє України. Творчість Шевченка стала духовною основою формування сучасної української нації. Для українців усіх наступних поколінь він став могутнім джерелом національної свідомості, символом України. Збірка «Кобзар» вважається основою сучасної української літератури та літературної української мови.
Іван Франко – різнобічно обдарована людина. Він збагатив українську культуру та літературу підніс її до рівня європейської творчості. Літературний здобуток Івана Франка - це ціла епоха в українському письменстві. Літературознавча праця Івана Франка сприяла розвитку української літератури, а його переклади презентували українську читачеві найкращі досягнення світової культури.
Іван Тобілевич (Карпенко-Карий) – найповніше реалізував себе у жанрі комедії, яка завдяки своєрідній індивідуальній творчій манері драматурга стала самобутнім явищем в історії української культури і набула «характеру вельмиповажного театрального жанру».
Загалом творчість Лесі Українки має важливе значення не тільки для української літератури, але й для світової культури. Вона вплинула на багатьох письменників, досі вважається одним із найвидатніших літературних голосів України. В її творчості відображаються важливі теми та проблеми людства, збагачуючи наше розуміння світу та глибину людського досвіду. Вона стала голосом українського народу, висловлюючи його прагнення до свободи, незалежності та справедливості, відіграла значну роль у формуванні літературного канону, внесла новаторські елементи і витягла українську літературу на міжнародний рівень. Леся Українка розвинула жанр драматичної поеми в українській літературі. Вона поєднувала феміністичні мотиви з національною свідомістю, створюючи важливий внесок у розвиток української жіночої літератури.
Тож, читаємо українську літературу!


/Files/images/filial_1/Снимок экрана 2024-01-23 221623.png


Бібліотека-філія №1 представляє книжкову виставку "СУЧАСНА УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА"

Якщо ви любите читати і робите це із задоволенням, запрошуємо Вас завітати на відкриття нашої книжкової виставки «Лабіринтами сучасної української літератури», на якій почесне місце займають книги українських авторів. Найкращі книги – це класика, і сучасна література. Тут ви знайдете твори різного жанру, тематики. Кожна книга має детальний опис, починаючи від автора і, закінчуючи сюжетом. Вам точно вдасться підібрати варіант для прохолодних зимових вечорів, які так хочеться провести під теплою ковдрою з горнятком чаю та цікавою книгою у руках. То чому б не відкрити для себе вітчизняну літературу? Тим більше, що тут є багато достойних варіантів.





/Files/images/z_2020_tsb/до Дня зв. сил.jpg

Центральна бібліотека ім.І.Я.Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова підготувала до Дня Збройних сил України книжкову виставку «Наші захисники – сила, мужність, гордість!».

Цитата виставки: «Боролись ми. Боролись наші предки. Вже наших втрат неміряне число. А знов свободу починай з абетки. А знову скрізь те саме, що й було». Ліна Костенко «Берестечко».
День Збройних сил України збігається з початком Першого Зимового Походу армії УНР. Встановлений постановою ВРУ 1993р. Відзначається щорічно 6 грудня – в день ухвалення 1991 року Закону України «Про Збройні Сили України».
На виставці читачі мають змогу ознайомитися з героїчною історією розвитку Українського війська. Історія починається з нарисів воєнного мистецтва Давньої Русі та полководців Давньої Русі. Продовжується історією Козаччини та війська Запорізького. Далі представлена інформація про українське військо Січових Стрільців, Армію УНР та Українську повстанську армію (УПА).
Наприкінці виставки читачі знайомляться з інформацією про сучасні Збройні Сили України та переможні військові операції ЗСУ.
Протягом усіх часів історії України українські воїни демонстрували та демонструють справжню мужність, силу та відвагу, захищаючи свою землю.
Сучасні українські воїни, захисники та захисниці є прямими нащадками воїнів Київської Русі, українських козаків, Січових Стрільців, воїнів УПА та Армії УНР. Вони мужні та непереможні!
Дякуємо #ЗСУ за можливість жити та працювати в Незалежній Україні! Слава Україні!


/Files/images/tsdb/виставка робіт.jpg


Ми пишаємося нашими талановитими дітками! З 18 грудня в Центральній дитячій бібліотеці ЦБС Новобаварського району м. Харкова проходить виставка малюнків Трегубенко Варі учениці 3 - А класу ХЛ № 153, нашої маленької читачки.

Варя також навчається в АРТ - студії "Спектр" ЦДЮТ № 2 м. Харкова.
Виставку можна переглянути в холі бібліотеки в понеділок, п'ятницю, неділю з 10:00 до 16:00.




У центральній бібліотеці ім. І.Я.Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова працює книжкова виставка «Українська нація у творах українських письменників».

/Files/images/z_2020_tsb/укр. нація1.jpg

Епіграф до виставки: «Як не можна спинити річку, що, зламавши кригу навесні, бурхливо несеться до моря, так не можна спинити націю, що лама свої кайдани, прокинувшись до життя», - Микола Міхновський.
На виставці представлені твори українських письменників, які так чи інакше описують національний характер українців.
Поема «Енеїда» Івана Котляревського показала всьому світу українське козацтво, їх життєрадісність, сміливість, самовідданість Україні та стала ланкою, яка з’єднала втрачену українську літературу і відроджену, написана українською мовою. Григорій Квітка – Основ’яненко в «Українських повістях» продовжив справу Котляревського. Українська мова входила в життя людей через твори цих двох письменників.
У творі «Земля» Олександр Довженко написав гімн краси рідної землі, святій праці хлібороба, щирої любові до праці, якою у всі часи славилися українці. Михайло Коцюбинський у повісті «Тіні забутих предків» вперше показав гуцульський побут: життя з елементами фольклору, показав філософію українського народу.
Тарас Шевченко у драматичному творі «Назар Стодоля» вперше в українській драматургії створив образи українців, які були мужні, сміливі, здатні захистити свої права та гідність. Юрій Мушкетик написав історично – пригодницький роман «Яса» про славетного козацького кошового отамана Івана Сірка, про героїзм та звитяги українських козаків.
Історичний роман у віршах «Берестечко» Ліни Костенко вчить нас, що «Поразка –це наука, ніяка перемога так не вчить». Програвши, українці отримують певний досвід та рухаються далі, до Перемоги! Автор історичного роману «Чорна рада» Пантелеймон Куліш нагадує про те, що для перемоги усім українцям потрібно об’єднатися.
Іван Нечуй – Левицький у повісті «Кайдащева сім’я» вперше показав менталітет українського народу. Леся Українка у драматичній поемі «Бояриня» говорить до нас про те, як важливо зберігати традиції свого народу та про те, що українська земля наймиліша для серця українця. Валер’ян Підмогильній у романі «Місто» продовжує цю тему, не забуваймо свої корні, хто ми є і звідки.
У своєму творі «Пан Халявський» Григорій Квітка – Основ’яненко описав, яка смачна та різноманітна українська кухня. А Остап Вишня у фейлетонах і гуморесках показав національні особливості гумору українців.
Пишаємося тим, що ми українці! Читаємо українську літературу!


В Центральній дитячій бібліотеці ЦБС Новобаварського району м. Харкова триває виставка робіт харківської художниці Анни Котенко.

Всі охочі можуть помилуватися чудовими пейзажами, архітектурними пам'ятками м. Харкова та віднайти для себе нові сенси в роботах майстрині. Запрошуємо поринути у творчу атмосферу виставки! Натхнення всім і гарного тижня!

/Files/images/tsdb/анна котенко1.jpg /Files/images/tsdb/анна котенко2.jpg


Яскрава і затишна, романтична і журлива, щедра і мінлива. Осінь. Невичерпне джерело поетичного натхнення. Певне, у доробку кожного поета знайдеться хоч один вірш про цю неповторну пору.

У Центральній бібліотеці ім. І.Я.Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова представлена книжкова виставка "Осінні барви", де ви зможете прочитати вірші українських поетів з присмаком яблук, різнобарв'ям айстр та жоржин, ошатністю дерев, шурхотом опалого листя та стукотом дощу.

/Files/images/tsb/яскрава1.jpg /Files/images/tsb/яскрава2.jpg


В Центральній дитячій бібліотеці ЦБС Новобаварського району м. Харкова відкрилась виставка картин талановитої харківської художниці Анни Котенко.

Запрошуємо харків'ян поринути у чарівний світ мистецтва та помилуватися видами нашого улюбленого міста, чарівними квітами та яскравими пейзажами! Виставка працює в понеділок, п'ятницю та неділю з 10:00 до 16:00.

/Files/images/tsdb/котенко1.jpg /Files/images/tsdb/котенко2.jpg


/Files/images/vyistavki/Анна Котенко.jpg

В Центральній дитячій бібліотеці ЦБС Новобаварського району м. Харкова з 08 вересня по 08 жовтня 2023 року проходитиме виставка картин талановитої харківської художниці Анни Котенко.

Запрошуємо Вас поринути у чарівний світ мистецтва та помилуватися видами нашого улюбленого міста Харкова! Виставка працює в понеділок, п'ятницю та неділю з 10:00 до 16:00.



/Files/images/tsdb/виставка1.jpg

В Центральній дитячій бібліотеці ЦБС Новобаварського району м. Харкова триває виставка авторських ляльок з листя початку кукурудзи майстрині Гольц Тетяни Дмитрівни з творчої майстерні «Оберіг» м. Бахмут, що зараз мешкає в Новобаварському районі м. Харкова.

Легкі, ніжні, тендітні ляльки дуже подобаються відвідувачам бібліотеки. Читачі охоче розглядають кукурудзяних панночок і насолоджуються не тільки їх красою, а і чудовим запашним трав’яним ароматом. Кожна лялька має свій образ, настрій, характер. Вони створюють затишок і колорит в бібліотеці. Якщо ви ще не відвідали нашу виставку, запрошуємо поринути у магічний світ української культури та познайомитися з ляльками – оберегами майстрині Тетяни!


/Files/images/tsb/день пам\'яті.jpg

У Центральній бібліотеці ім. І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова працює виставка до Дня пам’яті загиблих захисників України.

Це не єдиний день у році, коли ми згадуємо, віддаємо шану, розповідаємо про тих, хто віддав життя, щоб відстояти Україну, її державність, незалежність і соборність. Але це особливий день, нагода для всіх у суспільстві разом зосередитися на пам’яті, шані і вдячності. Цей День пам’яті держава започаткувала в 2019 році. Саме 29 серпня, бо з цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом у 2014 році. Тоді російське керівництво – традиційно для себе – порушило домовленості: українських військових розстріляли, коли вони колонами проходили тим, що мало бути «зеленим коридором». Їхній шлях пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам’ятного дня 29 серпня став соняшник. Повномасштабне вторгнення Росії 24 лютого 2022-го відкрило нову сторінку героїзму, стійкості та, на жаль, втрат. Українське суспільство докладе всіх зусиль, щоб наші загиблі герої були в нашій пам’яті, отримали максимальну шану, якої тільки заслуговують ті, хто віддав життя за свою країну. Щоб наша пам’ять про них була живою. Пам’ятаємо і будемо пам’ятати.


/Files/images/tsdb/початки2.jpg


З 17 серпня по 17 вересня 2023 року в Центральній дитячій бібліотеці ЦБС Новобаварського райому м. Харкова проходить виставка авторських робіт з листя початку кукурудзи Гольц Тетяни Дмитрівни.

Майстриня з творчої майстерні «Оберіг» м. Бахмут, що зараз мешкає в Новобаварському районі м. Харкова, створює своїми руками ляльки – обереги та вкладає в них всю свою любов до рідної культури та України. Кожна з її робіт – унікальна! Тетяна Дмитрівна не тільки талановита майстриня, ще вона може розповісти дуже багато цікавого про традиційні українські ляльки – обереги. Зберігаємо наші традиції та пишаємося, що ми – українці!


/Files/images/vyistavki/як.jpg

"Як у нас на УКРАЇНІ..." (Центральна бібліотека імені І.Я. Франка)


/Files/images/filial_1/захоплюючі історії.jpg

"Захоплюючі історії лагідної осені" (бібліотека-філія №1)


/Files/images/filial_1/захисти землю.jpg

"Захисти землю, на якій живеш" (бібліотека-філія №1)


/Files/images/tsdb/Пригодн. роман (виставка).JPG

"Пригодницький роман всіх часів і народів" (Центральна дитяча бібліотека імені О. Матросова)


/Files/images/filial_1/Весняна рапсодія.jpg

"Весняна рапсодія" (бібліотека-філія №1)


/Files/images/tsdb/Скринька (виставка).JPG

"Скринька чарівних казок" (Центральна дитяча бібліотека імені О. Матросова)


/Files/images/filial_23/Серце.jpg

"Серце, що кохає" (бібліотека-філія №23)


/Files/images/vyistavki/Будівничий.JPG

"Будівничий української державності": Іван Франко (Центральна бібліотека імені І.Я. Франка)


/Files/images/filial_23/Барви.jpg

"Барви народної казки" (бібліотека-філія №23)


/Files/images/vyistavki/Мова кохання.JPG

"Мова кохання - мова літератури" (Центральна бібліотека імені І.Я. Франка)


/Files/images/s_2017_tsb/скарби України.jpg

"Скарби України" (Центральна бібліотека імені І.Я. Франка)


/Files/images/filial_1/Читайте з нами українське.JPG

"Читайте з нами українське" (бібліотека-філія №1 імені М.Некрасова)


/Files/images/vyistavki/выставка.jpg

"Барви мистецтва" (Центральна бібліотека імені І.Я. Франка)


/Files/images/vyistavki/DSCN2325.jpg

"Лицар українського духу" (Центральна бібліотека імені І.Я. Франка)


/Files/images/vyistavki/DSCN2334.jpg

"Тарас Шевченко та харків'яне" (Центральна бібліотека імені І.Я.Франка)


/Files/images/vyistavki/Козацькому роду1.jpg

"Козацькому роду нема переводу" (Центральна бібліотека імені І.Я.Франка)

Кiлькiсть переглядiв: 580

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.