2020 рік

4 березня 2020 в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова відбулася виставка "Чарівний світ мережива" .

Мереживо використовували з давніх-давен, щоб прикрашати нижню та постільну білизну, одяг. Існує безліч видів мережива, найпопулярніші з них - це брюгське, ірландське, фламандське, гіпюр та інші.На виставці було представлено мереживо з особистої колекції Говорової Ірини Іванівни - краєзнавця та колекціонера. У колекції Ірини Іванівни представлено брюсельське мереживо кінця XIX ст., українське, німецьке, французське мереживо та багато інших експонатів.

/Files/images/vyistavki/Чарівний1.JPG /Files/images/vyistavki/Чарівний2.jpg

16 лютого 2020 року в Центральній дитячій бібліотеці імені О. Матросова ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для учнів 6-7 класів, відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2020».

В конкурсі взяли активну участь читачі ЦДБ та бібліотеки-філії №7, учні ЗОШ №59 та ЗОШ №153. Діти цікаво обговорювали прочитані книги, переглянули презентацію улюблених книг та книжкову виставку «Книгоманія – 2020».

/Files/images/prochee/книгом.1.JPG /Files/images/prochee/книгом.2.JPG

2019 рік

Наші «Краєзнавчі читання» виходять за межі бібліотеки! Ми започаткували чудову традицію, прослухавши доповідь, потім з нашими читачами-краєзнацями відправитись у мандри та побачити все на власні очі. Після доповіді М.М.Красікова "Таранушенко Стефан Анрійович - український мистецтвознавець, історик архітектури" 13 травня 2019 року ми відвідали етнографічний музей "Слобожанські скарби" імені Гната Хоткевича. Музей знаходиться у НТУ"ХПІ", директор музею Михаил Красиков професор кафедри етики і естетики та теорії культури НТУ "ХПІ" провів для нас цікаву екскурсію!

Зібрання музею - це понад 1000 одиниць зберігання. М.М.Красіков розповів про кожну річ: як вона сприймалася людиною традіційної народної культури, як використовувалась у магічних обрядах, які повір'я, прикмети, прислів'я з нею пов'язані. Серед речей – вишиті домоткані рушники, сорочки, фартухи, підзори; керсетки, пояси, личаки; прядка, веретено, мотовило, кужіль, гребні, елементи ткацького верстата; праник, рубель, качалка, залізні праски, кочерга, рогачі, чепіла, хлібна лопата; ночви, дерев’яна цеберка, коромисло, колиска, ступа, макогін, ваги, ковганки, ціпи, ярмо, серп, ключка, сажалка, істик, дерев’яне колесо, дерев’яна лопата з металевим наконечником (1880-хрр.), дерев’яний і глиняний посуд, кахлі (1830-х рр.), писанки, зразки обрядового печива, іграшки-свистунці, ікони, вишиті народні «картинки» і багато чого іншого. Окрема експозиція – меморіальна, присвячена Гнатові Хоткевичу. Будемо і надалі продовжувати цю традицію та вивчати свою малу Батьківщину!

/Files/images/s_2017_tsb/Музей ХПІ1.jpg /Files/images/s_2017_tsb/Музей ХПІ2.jpg

/Files/images/s_2017_tsb/Музей ХПІ3 (2).jpg /Files/images/s_2017_tsb/Музей ХПІ4.jpg

У рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 29 квітня 2019 року працівники Центральної бібліотеки ім. І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, у рамках «Краєзнавчих читань», для читачів-краєзнавців організували екскурсію до громадського музею "Обереги музичної Харківщини"!

Відкритий 30-го серпня 2014 року музей "Обереги музичної Харківщини" являє собою першу і поки що єдину не тільки в Україні, але і на всьому пострадянському просторі спробу на найцінніших артефактах відтворити основні етапи розвитку музичного мистецтва Харкова з кінця XVIII сторіччя по сьогодення. Екскурсію провів організатор та автор музею Щербінін Юрій Леонідович. У музеї зберігається унікальна колекція експонатів, цінних не лише для України, а й для всього світу! Велика подяка Щербініну Ю.Л. за ентузіазм, працю, натхнення!

/Files/images/vyistavki/Обереги1.jpg /Files/images/vyistavki/Обереги2.jpg

/Files/images/vyistavki/Обереги3.jpg /Files/images/vyistavki/Обереги4.jpg

Знову наші «Краєзнавчі читання» вийшли за межі бібліотеки! 17 квітня 2019 року, на запрошення активної учасниці «Краєзнавчих читань», краєзнавця Марини Володимировни Побєдіной, працівники Центральної бібліотеки імені І.Я.Франка, разом з читачами-краєзнавцями, відвідали виставку живопису та графіки професора Харківської державної академії дизайну і мистецтв Володимира Олексійовича Побєдіна "Чарівна магія природи", яка проходить у Музеї видатних харків'ян ім. К.І.Шульженко.

Марина Володимирівна провела цікаву екскурсію, розповідь про батька та його творче надбання. Відвідувачі виставки доторкнулися до чарівного мистецтва художника, графіка, нашого земляка Володимира Олексійовича Побєдіна. Дякуємо Маринє Володимирівнє за організацію виставки, за збереження пам'яті свого талановитого батька!

/Files/images/vyistavki/Музей Шульж.1.jpg /Files/images/vyistavki/Музей Шульж.2.jpg

/Files/images/vyistavki/Музей Шульж.3а.jpg /Files/images/vyistavki/Музей Шульж.4а.jpg