Приємна подія! 17 вересня до Центральної дитячої бібліотеки ЦБС Новобаварського району м. Харкова завітали команда благодійного фонду «BGV» на чолі з Головою - Поліною Алдошиною, Євгеній Олександров, керівник відділу корпоративних продажів видавництва «Ранок».
Благодійний фонд «BGV» створений представниками українського бізнесу в березні 2022 року для організації допомоги Україні під час війни та відбудови країни після перемоги.
Однин із напрямів їх діяльності - підтримка бібліотек. Так, книжковий фонд Центральної дитячої бібліотеки ЦБС Новобаварського району м. Харкова поповнився новими книгами видавництва «Ранок», у кількості 100 примірників. Це значна допомога у формуванні нового україномовного книжкового фонду.
Для почесних гостей було проведено екскурсію бібліотекою. У форматі дискусії було обговорено специфіку роботи сучасних українських бібліотек, виклики, з якими стикаються бібліотеки в умовах війни, нові напрями роботи бібліотеки з відвідувачами, успіхи та перспективи розвитку, зокрема, співробітництво бібліотек, благодійних фондів і видавництв.
Велика шана та вдячність команді благодійного фонду «BGV» та видавництву «Ранок»! Нові книги чекають на читачів на поличках бібліотеки.
В приміщенні Центральної дитячої бібліотеки ЦБС Новобаварського району триває виставка дитячих малюнків "Барви незламного міста Харкова», присвячена 370-річчю з дня заснування м. Харкова.
Читачі бібліотеки охоче переглядають експозиції та захоплюються талантом дітей.
Виставка триватиме до 1 вересня 2024 року. Відвідати її можна у понеділок, четвер, п'ятницю, суботу, неділю з 10:00 до 18:00. Запрошуємо до перегляду!
18 червня 2024 року з метою надання практичних рекомендацій щодо здійснення бібліотечно-інформаційного обслуговування користувачів-дітей Національна бібліотека України для дітей провела Всеукраїнську онлайн-школу для бібліотечних працівників територіальних громад, що надають бібліотечно-інформаційні послуги дітям «Бібліотеки. Діти. Громади». У
Участь у школі взяли бібліотечні фахівці Централізованої бібліотечної системи Новобаварського району м. Харкова.
Бежанова Віра Сергіївна - головний бібліограф Центральної бібліотеки ім. І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова виступила з докладом “Краєзнавча робота ЦБ ім. І.Я.Франка” на ІІ шкільній історико-краєзнавчій конференції «Харківщинознавство», яка проходила на базі історико-краєзнавчого музею комунального закладу “Харківський ліцей №162 Харківської міської ради” у співпраці з Центром українських студій та краєзнавства імені П.Т.Тронька Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна, відділу «Україніка» імені Т.Г.Шевченка Харківської державної наукової бібліотеки імені В.Г.Короленка та Центральної бібліотеки імені І.Я.Франка централізованої бібліотечної системи Новобаварського району міста Харкова.
Краєзнавство формує національну свідомість українців, виступає важливою складовою національно-патріотичного виховання, засобом збереження пам'яті народу, спадкоємності національних традицій. Пізнання «малої батьківщини», її минулого – важлива передумова формування національно свідомої особистості, її активної участі в житті держави.
В роботі конференції взяли участь 17 учнів закладів загальної середньої освіти Новобаварського району та 2 учня Мерефʼянського ліцею «Перспектива». Під час конференції у доповідях юних науковців були висвітлені важливі та цікаві питання історії Харкова та Харківщини, а також питання матеріальної та нематеріальної культурної спадщини Харківщини.
Всі учасники конференції продемонстрували високий рівень наукової підготовки!
Бібліотека – чудове місце для book face challenge!!! Так думають бібліотекарі та читачі Центральної дитячої бібліотеки ЦБС Новобаварського району м. Харкова.
Долучайтесь і Ви! Знайдіть обкладинку книги з обличчям або іншою частиною тіла. Використовуйте обрану вами обкладинку книги, щоб створити фотографію. Наважтеся бути іншим: дозвольте своїй творчості злетіти!
ПАТРІОТИЧНИЙ ФЛЕШМОБ «День, що змінив життя українців», який проводить бібліотека-філія №30 ЦБС Новобаварського району м. Харкова в рамках Програми «Україна нескорена».
24-те лютого 2022 року поділило життя всіх українців на «до» та «після». «До» ми жили, працювали, мріяли та будували плани на майбутнє, а «після», до нас прийшло найстрашніше – війна! Представляємо до Вашої уваги твори читачів бібліотеки-філії №30, присвячені другій річниці вторгнення рф на територію України.
Саме в цей день, два роки тому, вся Україна прокинулася від вибухів снарядів, прокинулася у новій реальності… У перші години війни російські ракети атакували українські аеродроми та військові об’єкти, наступними об’єктами російських ракетних обстрілів та авіаударів стали об’єкти цивільної інфраструктури, мирні українські міста і села – житлові та пологові будинки, лікарні, школи та дитячі садки, церкви...
Долучайтесь до Флешмобу та публікуйте історії, які змінили ваше життя. Крок за кроком наближаємо ПЕРЕМОГУ!
ТВІР «ДЕНЬ, ЩО ЗМІНИВ МОЄ ЖИТТЯ».
Вікторія Смирнова
Для мене, як і для всіх українців, війна розпочалася зранку 24 лютого 2022 року. Я прокинулася і побачила стривожених батьків, почула вибухи. Ми почали ховатися у підвалі, я дуже хвилювалася, особливо за свою маленьку сестричку. Батьки нас підтримували. Потім вони вирішили їхати у більш безпечне місце. Ми потрапили до переповненого евакуаційного потягу, який рушив на захід. Під час однієї зупинки ми почули вибухи: то вороги вдарили ракетами по залізничній станції. І потім частину шляху ми лежали у вагоні на підлозі. Коли ми приїхали в село на Вінниччині, там нас зустріли дуже добрі люди. Вони нам надали вільну хатину, принесли все необхідне, пригощали, чим могли. А ще ми з сестричкою знайшли там нових друзів. Та все ж нам дуже хотілося повернутися додому.
Нарешті ми повернулися в рідний Харків. Але війна триває. Я не можу спілкуватися з однокласниками, тому що навчання проходить онлайн і вороги продовжують бомбити наше місто і всю країну. Та незважаючи на труднощі, я вірю, що наші воїни зможуть нас захистити й здолати ворога, щоб ми жили в мирній країні під мирним небом!
Харків, 2024 рік.
ТВІР «УКРАЇНСЬКА МОВА – МОВА ГЕРОЇВ».
Серпухов Роман
Барвінкова, солов`їна, мелодійна, - все це моя українська мова. В світі є багато мов, всі вони різні: ніжні і жорсткі, швидкі і повільні, та тільки одна серед них наймиліша моя рідна.
Перші слова рідною мовою ми чуємо від мами. Вони сповнені ніжності і любові. З ними ми пізнаємо світ. Розмовляючи українською, ми поринаємо в неосяжні глибини давнини. Із покоління в покоління українське слово передає мудрість, культуру ї традиції нашого народу. Наша мова це наша душа, відбиток нашого характеру.
Та непростий був у неї шлях. Чи то так боялися мужнього духу українців (що хотіли забрати у них мову), чи сили українського слова, але протягом кількох століть нашу мову забороняли, а тих, хто розмовляв чи писав нею, карали. Та вона вистояла і зараз нею розмовляють мільйони.
Кажуть: “Який народ, така і мова.” А наш народ героїчний. Його знищували, він помирав з голоду, але ніколи не здавався. Сьогодні наша мова це зброя за перемогу. І тому я вчу її і пишаюсь нею. Я знаю: українська мова героїв.
Харків, 2024 рік.
ТВІР «УКРАЇНСЬКА МОВА – МОВА ГЕРОЇВ».
Загнітко Лариса Віталіївна.
Народилась і виросла у «руськомовній» сім'ї. Розмовляли всі суржиком. Коли пішла отримувати свій перший паспорт, запитали «національність». Чітко відповіла – українка, хоча батьки були росіянами. Настав час 24 лютого 2024 рік. 4 години 55 хвилин. Дзвонить телефон і онук-курсант 4 курсу Національної академії Національної гвардії України – Коваль Ілля Олександрович, (22.12.2000 року): «Буля, збирайтесь. Війна!» Страх, бомблять. Все змінилось. Почалися збори інвентаря, теплих речей, продуктів. Все возив зять в окопи для хлопців, які зразу стояли вже на околиці міста Харкова. Холод, мороз, потім грязь. Онуку достроково присвоїли звання лейтенанта і направили в столицю, але наш патріот сам визвався на рубіж вогню в пекло: Рубіжне, Луганської області. 44 доби молились за нього. Марно! 8 квітня прийшла звістка про загибель 7 квітня нашого онука. Тільки 21 рік і забрали життя рашисти!!!
8 квітня 2022 року – дата мого чіткого розуміння, що українська – назавжди.
В ім'я того, що онук розмовляв українською і загинув, захищаючи нашу Батьківщину вся родина перейшла спілкуватись українською. Не відразу чисто розмовляю «ненькою», плутаюсь. Вдосконалюю знання української мови. Відвідувала в бібліотеці №30 ЦБС Новобаварського району заняття розмовного клубу «Відроди українську в собі», які проводила Лідія Петрівна Ткаченко, доктор педагогічних наук Харківського національного педуніверситету ім. Г.С.Сковороди. Бібліотекарі познайомили з сучасними українськими письменниками. Прочитала С. Жадана, Л.Дашвар, А. Кокотюху, Л.Костенко, О.Забужко, В.Шкляра та інших.
Пройшло майже два роки, а в вухах: «Буля, збирайтесь! Війна!»
Онука за героїзм нагородили Орденом «За мужність 3 ступеня», посмертно.
Харків, 2024 рік.
ТВІР «ЧОМУ Я ВИВЧАЮ УКРАЇНСЬКУ МОВУ?».
Чавикіна Людмила Миколаївна
Моя відповідь така. Я, українка, моя Батьківщина – Україна і я цим пишаюсь. Українська мова – це мова Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка. Українську мову я знаю з дитинства.
Вся моя родина: мама, бабуся, дідусь, мої брати розмовляли українською, але вона відрізняється від сучасної мови. Я і мої брати вчилися в російській школі, бо тоді не було, майже не було українських шкіл. Зараз вся моя родина розмовляє російською мовою.
А я хочу вивчити сучасну українську мову, щоб з моєю правнучкою, яка вчиться у другому класі і вивчає українську мову, спілкуватися тільки гарною українською. Українська мова – це наша культура і духовне багатство. А як звучать наші українські пісні такі співучі, мелодійні, красиві. Наші пісні співають в багатьох країнах світу. Я з дитинства люблю співати. Мій улюблений співак був Дмитро Гнатюк, Ніна Матвієнко, Раїса Кириченко та інші. Згадаймо пісні: «Рідна мати моя», «Два кольори мої….», «Ой летіли дикі гуси» та інші. А зараз в тяжку годину ми повинні підтримувати наших захисників нашими українськими піснями, рідною мовою. Я намагаюсь вдосконалювати свої знання української мови. Щоб розширити словарний запас українською відвідую бібліотеку №30 ЦБС Новобаварського району, де познайомилась з сучасними українськими письменниками. Прочитала твори О. Забужко, М.Кідрук, А.Кокотюхи, Л.Костенко, В.Шкляра та інші. Щоб поглиблювати знання з української мови в бібліотеці №30 відвідувала заняття розмовного клубу: «Відроди українську в собі», які проводила Лідія Петрівна Ткаченко, доктор педагогічних наук та Тетяна Олексіївна Довженко, Декан Харківського національного педуніверситету ім. Г.С. Сковороди. Мова об’єднує державу і її громадян, тому так важливо в наш складний час (коли відбувається активна агресія проти нашої країни) знати і вміти правильно розмовляти рідною мовою. Саме мова об’єднує народ та відрізняє його від інших націй. Слава Україні! І нашим захисникам слава!
Харків, 2024 рік.
2023 рік:
Впродовж 2 - го та 3 - го вересня 2023 року Центральна дитяча бібліотека ЦБС Новобаварського району м. Харкова продовжила вітати відвідувачів зі святом Першого вересня. Ще більше дошкільнят, молодших і старших школярів отримали пізнавальні та корисні зошити.
Нехай в бібліотеці завжди лунає веселий сміх дітей, а їх допитливі оченята нехай шукають цікаві нові книги!
Ось і почався новий навчальний рік! Наші маленькі хлопчики та дівчатка пішли до школи. І хоча перший дзвоник пролунав для багатьох онлайн, працівники Центральної дитячої бібліотеки ЦБС Новобаварського району м. Харкова вирішили порадувати дітей невеликими подаруночками.
Завдяки нашим партнерам – видавництвам і волонтерам ми подарували нашим маленьким читачам різні розвиваючі та навчальні зошити. Нехай новий навчальний рік буде успішним і найголовніше мирним!
Бібліотекар 1 категорії Центральної дитячої бібліотеки ЦБС Новобаварського району м. Харкова Жупинська Вікторія Олексіївна прийняла участь у Всеукраїнському літературному конкурсі духовно-філософської та громадянської поезії та прози «Людина. Доля. Епоха» і посіла третє місце в номінації «Проза».
«Я почала писати казки під час війни. Ця творча діяльність підтримувала і мене, і моїх маленьких читачів. Також я пишу вірші про нашу війну, про мужність та силу духу. Своєю творчістю я хочу подарувати кожному частинку добра та любові», - зазначає бібліотекар. Ми вітаємо Вікторію Олексіївну та бажаємо їй миру й творчих успіхів!
23 червня 2023 року працівники централізованої бібліотечної системи Новобаварського району м. Харкова провели колективне прибирання прилеглої території колишньої бібліотеки-філії № 20 за адресою м. Харків, вул. П Набойченка, 66.
2022 рік
13 лютого 2022 року в Центральній дитячій бібліотеці ім. О. Матросова ЦБС Новобаварського району м. Харкова відбулося заняття гуртка "СМART".
На занятті діти познайомилися з історією виникнення свята День Святого Валентина, традицією дарування валентинок і самі зробили паперові валентинки для друзів та рідних.
30 січня 2022 року в Центральній дитячій бібліотеці ім. О. Матросова ЦБС Новобаварського району м. Харкова почав працювати гурток "СМART" для дітей та їх батьків.
На першій зустрічі гуртка діти познайомилися з різними способами малювання кольоровими олівцями та створили власний пейзаж. А ще на них чекала цікава казочка "Справжня дружба". Задоволення від творчої зустрічі отримали також і дорослі, які приймали участь у створенні дитячих робіт.
Тож, якщо ви ще не знаєте про наш гурток, запрошуємо вас на наступну зустріч, яка відбудеться 13 лютого 2022 року за адресою: м. Харків, вул. М. Конєва, 13. Для того, щоб записатися на гурток, телефонуйте за номером: (095) 37 63185 або (057)712-20-79.
2021 рік
10 червня 2021 року в Центральну дитячу бібліотеку імені О. Матросова ЦБС Новобаварського району м. Харкова з дружніх візитом прийшли учні 4-х класів ЗОШ №115.
Закінчилися заняття в школах і почалися літні табори. Для наших юних друзів була проведена екскурсія, під час якої школярі дізналися багато цікавого про бібліотеку, про книги які «живуть тут», а також про правила користування. Дитячій увазі була запропонована презентація "Як поводитися із книгою" та проведена лялькова вистава "Мрія маленького Кузі". Під час зустрічі панувала дружня, тепла атмосфера добра і взаєморозуміння. Дітям дуже сподобалося в гостях. Вони дякували співробітникам і обіцяли прийти знову, але вже не як гості, а як читачі.
Для підвищення цифрової грамотності населення, в партнерстві з Департаментом цифрової трансформації, на базі Центральної дитячої бібліотеки імені О. Матросова ЦБС Новобаварського району м. Харкова проходять курси з цифрової грамотності за напрямком "Комп’ютер з нуля".
15 квітня 2021 року один з digital-студентів, Тарасова Людмила Романівна, успішно закінчила курси та отримала сертифікат.
Для підвищення цифрової грамотності населення, в партнерстві з Департаментом цифрової трансформації, на базі бібліотеки-філії №1 імені М.О. Некрасова ЦБС Новобаварського району м. Харкова проходили курси з цифрової грамотності за напрямком "Мобільна грамотність. Смартфон з нуля".
12 березня 2021 року відбувся випуск перших digital-студентів.
Бібліотеки централізованої бібліотечної системи Новобаварського району м. Харкова прийняли активну участь у Міжнародному літературному марафоні «Моя Леся Українка».
За активну участь у марафоні, присвяченому 150-річчу Лесі Українки, бібліотекаря читального залу Центральної дитячої бібліотека імені О. Матросова Задорову Анастасію було нагороджено дипломом Харківської обласної бібліотеки для дітей і Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки.
2020 рік
4 березня 2020 в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова відбулася виставка "Чарівний світ мережива" .
Мереживо використовували з давніх-давен, щоб прикрашати нижню та постільну білизну, одяг. Існує безліч видів мережива, найпопулярніші з них - це брюгське, ірландське, фламандське, гіпюр та інші.На виставці було представлено мереживо з особистої колекції Говорової Ірини Іванівни - краєзнавця та колекціонера. У колекції Ірини Іванівни представлено брюсельське мереживо кінця XIX ст., українське, німецьке, французське мереживо та багато інших експонатів.
16 лютого 2020 року в Центральній дитячій бібліотеці імені О. Матросова ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для учнів 6-7 класів, відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2020».
В конкурсі взяли активну участь читачі ЦДБ та бібліотеки-філії №7, учні ЗОШ №59 та ЗОШ №153. Діти цікаво обговорювали прочитані книги, переглянули презентацію улюблених книг та книжкову виставку «Книгоманія – 2020».
2019 рік
Наші «Краєзнавчі читання» виходять за межі бібліотеки! Ми започаткували чудову традицію, прослухавши доповідь, потім з нашими читачами-краєзнацями відправитись у мандри та побачити все на власні очі. Після доповіді М.М.Красікова "Таранушенко Стефан Анрійович - український мистецтвознавець, історик архітектури" 13 травня 2019 року ми відвідали етнографічний музей "Слобожанські скарби" імені Гната Хоткевича. Музей знаходиться у НТУ"ХПІ", директор музею Михаил Красиков професор кафедри етики і естетики та теорії культури НТУ "ХПІ" провів для нас цікаву екскурсію!
Зібрання музею - це понад 1000 одиниць зберігання. М.М.Красіков розповів про кожну річ: як вона сприймалася людиною традіційної народної культури, як використовувалась у магічних обрядах, які повір'я, прикмети, прислів'я з нею пов'язані. Серед речей – вишиті домоткані рушники, сорочки, фартухи, підзори; керсетки, пояси, личаки; прядка, веретено, мотовило, кужіль, гребні, елементи ткацького верстата; праник, рубель, качалка, залізні праски, кочерга, рогачі, чепіла, хлібна лопата; ночви, дерев’яна цеберка, коромисло, колиска, ступа, макогін, ваги, ковганки, ціпи, ярмо, серп, ключка, сажалка, істик, дерев’яне колесо, дерев’яна лопата з металевим наконечником (1880-хрр.), дерев’яний і глиняний посуд, кахлі (1830-х рр.), писанки, зразки обрядового печива, іграшки-свистунці, ікони, вишиті народні «картинки» і багато чого іншого. Окрема експозиція – меморіальна, присвячена Гнатові Хоткевичу. Будемо і надалі продовжувати цю традицію та вивчати свою малу Батьківщину!
У рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 29 квітня 2019 року працівники Центральної бібліотеки ім. І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, у рамках «Краєзнавчих читань», для читачів-краєзнавців організували екскурсію до громадського музею "Обереги музичної Харківщини"!
Відкритий 30-го серпня 2014 року музей "Обереги музичної Харківщини" являє собою першу і поки що єдину не тільки в Україні, але і на всьому пострадянському просторі спробу на найцінніших артефактах відтворити основні етапи розвитку музичного мистецтва Харкова з кінця XVIII сторіччя по сьогодення. Екскурсію провів організатор та автор музею Щербінін Юрій Леонідович. У музеї зберігається унікальна колекція експонатів, цінних не лише для України, а й для всього світу! Велика подяка Щербініну Ю.Л. за ентузіазм, працю, натхнення!
Знову наші «Краєзнавчі читання» вийшли за межі бібліотеки! 17 квітня 2019 року, на запрошення активної учасниці «Краєзнавчих читань», краєзнавця Марини Володимировни Побєдіной, працівники Центральної бібліотеки імені І.Я.Франка, разом з читачами-краєзнавцями, відвідали виставку живопису та графіки професора Харківської державної академії дизайну і мистецтв Володимира Олексійовича Побєдіна "Чарівна магія природи", яка проходить у Музеї видатних харків'ян ім. К.І.Шульженко.
Марина Володимирівна провела цікаву екскурсію, розповідь про батька та його творче надбання. Відвідувачі виставки доторкнулися до чарівного мистецтва художника, графіка, нашого земляка Володимира Олексійовича Побєдіна. Дякуємо Маринє Володимирівнє за організацію виставки, за збереження пам'яті свого талановитого батька!
Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.