2023 рік

Впродовж 2 - го та 3 - го вересня 2023 року Центральна дитяча бібліотека ЦБС Новобаварського району м. Харкова продовжила вітати відвідувачів зі святом Першого вересня. Ще більше дошкільнят, молодших і старших школярів отримали пізнавальні та корисні зошити.

Нехай в бібліотеці завжди лунає веселий сміх дітей, а їх допитливі оченята нехай шукають цікаві нові книги!

/Files/images/tsdb/Перше вересня1.jpg /Files/images/tsdb/Перше вересня2.jpg


Ось і почався новий навчальний рік! Наші маленькі хлопчики та дівчатка пішли до школи. І хоча перший дзвоник пролунав для багатьох онлайн, працівники Центральної дитячої бібліотеки ЦБС Новобаварського району м. Харкова вирішили порадувати дітей невеликими подаруночками.

Завдяки нашим партнерам – видавництвам і волонтерам ми подарували нашим маленьким читачам різні розвиваючі та навчальні зошити. Нехай новий навчальний рік буде успішним і найголовніше мирним!

/Files/images/tsdb/1 вер..jpg /Files/images/tsdb/1 вер.2.jpg


Бібліотекар 1 категорії Центральної дитячої бібліотеки ЦБС Новобаварського району м. Харкова Жупинська Вікторія Олексіївна прийняла участь у Всеукраїнському літературному конкурсі духовно-філософської та громадянської поезії та прози «Людина. Доля. Епоха» і посіла третє місце в номінації «Проза».

«Я почала писати казки під час війни. Ця творча діяльність підтримувала і мене, і моїх маленьких читачів. Також я пишу вірші про нашу війну, про мужність та силу духу. Своєю творчістю я хочу подарувати кожному частинку добра та любові», - зазначає бібліотекар. Ми вітаємо Вікторію Олексіївну та бажаємо їй миру й творчих успіхів!

/Files/images/tsdb/людина1.jpg /Files/images/tsdb/людина2.jpg


23 червня 2023 року працівники централізованої бібліотечної системи Новобаварського району м. Харкова провели колективне прибирання прилеглої території колишньої бібліотеки-філії № 20 за адресою м. Харків, вул. П Набойченка, 66.

/Files/images/prochee/Суб1.jpg /Files/images/prochee/Суб2.jpg

/Files/images/prochee/Суб3.jpg /Files/images/prochee/Суб4.jpg


2022 рік

13 лютого 2022 року в Центральній дитячій бібліотеці ім. О. Матросова ЦБС Новобаварського району м. Харкова відбулося заняття гуртка "СМART".

На занятті діти познайомилися з історією виникнення свята День Святого Валентина, традицією дарування валентинок і самі зробили паперові валентинки для друзів та рідних.

/Files/images/tsdb/Гурток (валентинки)1.jpg /Files/images/tsdb/Гурток (валентинки)2.jpg

/Files/images/tsdb/Гурток (валентинки)3.jpg /Files/images/tsdb/Гурток (валентинки)4.jpg


30 січня 2022 року в Центральній дитячій бібліотеці ім. О. Матросова ЦБС Новобаварського району м. Харкова почав працювати гурток "СМART" для дітей та їх батьків.

На першій зустрічі гуртка діти познайомилися з різними способами малювання кольоровими олівцями та створили власний пейзаж. А ще на них чекала цікава казочка "Справжня дружба". Задоволення від творчої зустрічі отримали також і дорослі, які приймали участь у створенні дитячих робіт.
Тож, якщо ви ще не знаєте про наш гурток, запрошуємо вас на наступну зустріч, яка відбудеться 13 лютого 2022 року за адресою: м. Харків, вул. М. Конєва, 13. Для того, щоб записатися на гурток, телефонуйте за номером: (095) 37 63185 або (057)712-20-79.
/Files/images/tsdb/Гурток (1з.)1.JPG /Files/images/tsdb/Гурток (1з.)2.JPG
/Files/images/tsdb/Гурток (1з.)3.JPG /Files/images/tsdb/Гурток (1з.)4.JPG


2021 рік

10 червня 2021 року в Центральну дитячу бібліотеку імені О. Матросова ЦБС Новобаварського району м. Харкова з дружніх візитом прийшли учні 4-х класів ЗОШ №115.

Закінчилися заняття в школах і почалися літні табори. Для наших юних друзів була проведена екскурсія, під час якої школярі дізналися багато цікавого про бібліотеку, про книги які «живуть тут», а також про правила користування. Дитячій увазі була запропонована презентація "Як поводитися із книгою" та проведена лялькова вистава "Мрія маленького Кузі". Під час зустрічі панувала дружня, тепла атмосфера добра і взаєморозуміння. Дітям дуже сподобалося в гостях. Вони дякували співробітникам і обіцяли прийти знову, але вже не як гості, а як читачі.

/Files/images/tsdb/Екскурсія (4-115)1.JPG /Files/images/tsdb/Екскурсія (4-115)2.JPG


Для підвищення цифрової грамотності населення, в партнерстві з Департаментом цифрової трансформації, на базі Центральної дитячої бібліотеки імені О. Матросова ЦБС Новобаварського району м. Харкова проходять курси з цифрової грамотності за напрямком "Комп’ютер з нуля".

15 квітня 2021 року один з digital-студентів, Тарасова Людмила Романівна, успішно закінчила курси та отримала сертифікат.

/Files/images/tsdb/Комп. з нуля1.jpg /Files/images/tsdb/Комп. з нуля2.jpg


Для підвищення цифрової грамотності населення, в партнерстві з Департаментом цифрової трансформації, на базі бібліотеки-філії №1 імені М.О. Некрасова ЦБС Новобаварського району м. Харкова проходили курси з цифрової грамотності за напрямком "Мобільна грамотність. Смартфон з нуля".

12 березня 2021 року відбувся випуск перших digital-студентів.

/Files/images/filial_1/Смартфон з нуля1.jpg /Files/images/filial_1/Смартфон з нуля2.jpg


Бібліотеки централізованої бібліотечної системи Новобаварського району м. Харкова прийняли активну участь у Міжнародному літературному марафоні «Моя Леся Українка».

За активну участь у марафоні, присвяченому 150-річчу Лесі Українки, бібліотекаря читального залу Центральної дитячої бібліотека імені О. Матросова Задорову Анастасію було нагороджено дипломом Харківської обласної бібліотеки для дітей і Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки.

/Files/images/tsdb/Диплом1.jpg /Files/images/tsdb/Диплом2.jpg


2020 рік

4 березня 2020 в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова відбулася виставка "Чарівний світ мережива" .

Мереживо використовували з давніх-давен, щоб прикрашати нижню та постільну білизну, одяг. Існує безліч видів мережива, найпопулярніші з них - це брюгське, ірландське, фламандське, гіпюр та інші.На виставці було представлено мереживо з особистої колекції Говорової Ірини Іванівни - краєзнавця та колекціонера. У колекції Ірини Іванівни представлено брюсельське мереживо кінця XIX ст., українське, німецьке, французське мереживо та багато інших експонатів.

/Files/images/vyistavki/Чарівний1.JPG /Files/images/vyistavki/Чарівний2.jpg


16 лютого 2020 року в Центральній дитячій бібліотеці імені О. Матросова ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для учнів 6-7 класів, відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2020».

В конкурсі взяли активну участь читачі ЦДБ та бібліотеки-філії №7, учні ЗОШ №59 та ЗОШ №153. Діти цікаво обговорювали прочитані книги, переглянули презентацію улюблених книг та книжкову виставку «Книгоманія – 2020».

/Files/images/prochee/книгом.1.JPG /Files/images/prochee/книгом.2.JPG


2019 рік

Наші «Краєзнавчі читання» виходять за межі бібліотеки! Ми започаткували чудову традицію, прослухавши доповідь, потім з нашими читачами-краєзнацями відправитись у мандри та побачити все на власні очі. Після доповіді М.М.Красікова "Таранушенко Стефан Анрійович - український мистецтвознавець, історик архітектури" 13 травня 2019 року ми відвідали етнографічний музей "Слобожанські скарби" імені Гната Хоткевича. Музей знаходиться у НТУ"ХПІ", директор музею Михаил Красиков професор кафедри етики і естетики та теорії культури НТУ "ХПІ" провів для нас цікаву екскурсію!

Зібрання музею - це понад 1000 одиниць зберігання. М.М.Красіков розповів про кожну річ: як вона сприймалася людиною традіційної народної культури, як використовувалась у магічних обрядах, які повір'я, прикмети, прислів'я з нею пов'язані. Серед речей – вишиті домоткані рушники, сорочки, фартухи, підзори; керсетки, пояси, личаки; прядка, веретено, мотовило, кужіль, гребні, елементи ткацького верстата; праник, рубель, качалка, залізні праски, кочерга, рогачі, чепіла, хлібна лопата; ночви, дерев’яна цеберка, коромисло, колиска, ступа, макогін, ваги, ковганки, ціпи, ярмо, серп, ключка, сажалка, істик, дерев’яне колесо, дерев’яна лопата з металевим наконечником (1880-хрр.), дерев’яний і глиняний посуд, кахлі (1830-х рр.), писанки, зразки обрядового печива, іграшки-свистунці, ікони, вишиті народні «картинки» і багато чого іншого. Окрема експозиція – меморіальна, присвячена Гнатові Хоткевичу. Будемо і надалі продовжувати цю традицію та вивчати свою малу Батьківщину!

/Files/images/s_2017_tsb/Музей ХПІ1.jpg /Files/images/s_2017_tsb/Музей ХПІ2.jpg

/Files/images/s_2017_tsb/Музей ХПІ3 (2).jpg /Files/images/s_2017_tsb/Музей ХПІ4.jpg


У рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 29 квітня 2019 року працівники Центральної бібліотеки ім. І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, у рамках «Краєзнавчих читань», для читачів-краєзнавців організували екскурсію до громадського музею "Обереги музичної Харківщини"!

Відкритий 30-го серпня 2014 року музей "Обереги музичної Харківщини" являє собою першу і поки що єдину не тільки в Україні, але і на всьому пострадянському просторі спробу на найцінніших артефактах відтворити основні етапи розвитку музичного мистецтва Харкова з кінця XVIII сторіччя по сьогодення. Екскурсію провів організатор та автор музею Щербінін Юрій Леонідович. У музеї зберігається унікальна колекція експонатів, цінних не лише для України, а й для всього світу! Велика подяка Щербініну Ю.Л. за ентузіазм, працю, натхнення!

/Files/images/vyistavki/Обереги1.jpg /Files/images/vyistavki/Обереги2.jpg

/Files/images/vyistavki/Обереги3.jpg /Files/images/vyistavki/Обереги4.jpg


Знову наші «Краєзнавчі читання» вийшли за межі бібліотеки! 17 квітня 2019 року, на запрошення активної учасниці «Краєзнавчих читань», краєзнавця Марини Володимировни Побєдіной, працівники Центральної бібліотеки імені І.Я.Франка, разом з читачами-краєзнавцями, відвідали виставку живопису та графіки професора Харківської державної академії дизайну і мистецтв Володимира Олексійовича Побєдіна "Чарівна магія природи", яка проходить у Музеї видатних харків'ян ім. К.І.Шульженко.

Марина Володимирівна провела цікаву екскурсію, розповідь про батька та його творче надбання. Відвідувачі виставки доторкнулися до чарівного мистецтва художника, графіка, нашого земляка Володимира Олексійовича Побєдіна. Дякуємо Маринє Володимирівнє за організацію виставки, за збереження пам'яті свого талановитого батька!

/Files/images/vyistavki/Музей Шульж.1.jpg /Files/images/vyistavki/Музей Шульж.2.jpg

/Files/images/vyistavki/Музей Шульж.3а.jpg /Files/images/vyistavki/Музей Шульж.4а.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 736

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.