2022 рік:

23 лютого 2022 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова пройшла презентація книги Юрія Андруховича «Радіо – ніч».

Новий роман Андруховича вчить нас слухати. Ще одна революція зазнала поразки.. Йосип музичний герой барикад, змушений хоч кудись утікати, приміряючи на себе долю багатьох інших Йосипів. Його переслідують, і режимні спецслужби, і недоречна любов, з якою не звладати, і банківська таємниця, з якою не впоратися. В’язничний досвід і мимовільно успішний теракт. А також розум і забуття, сміх і темрява, холод і пекло, іронія і щем. Останній сховок, звідки дозволено вести нічний етер. Історія з текстової плавно перетікає в музичну і завдяки новітнім технологіям, як-от QR-код на звороті книжки, читач отримує доступ до програми «Rotsky’s List – Список Ротського». Це перелік композицій, що з’являються у творі і які автор рекомендує для нічного слухання.

/Files/images/z_2020_tsb/Андрухович1.jpg /Files/images/z_2020_tsb/Андрухович2.jpg


16 лютого 2022 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, до Дня єднання, відбувся патріотичний вечір «Україна – єдина країна».

Росія, починаючи із весни 2021 року, поступово нарощує концентрацію військ біля кордону України. Українська армія повністю готова до захисту нашої держави, крім того цілодобово розгортаються Сили територіальної оборони. Але для України це нове випробування навитримку тахолоднокровність, саме спокій– головна зброя, яка може забезпечити Україні надійний фундамент для оборони. На тлі зростання гібридних загроз, пропагандистського та морально-психологічного тиску на суспільну свідомість, дляпосилення консолідації українців,зміцнення їхньої стійкості, Президентом України 16 лютого 2022 рокуоголошено Днем єднання. "Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його днем єднання. Цього днямививісимонаціональні прапори, вдягнемо синьо-жовті стрічки і покажемо всьому світу нашу єдність". На заході було представлено книжкову виставку «Українсько-російська гібридна війна».

/Files/images/z_2020_tsb/Д. єднання1.jpg /Files/images/z_2020_tsb/Д. єднання2.jpg


27 січня 2022 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова відбувся тематичний вечір «Сергій Григор’єв. Архітектор українських столиць».

Тема присвячена видатному українському архітекторові Сергію Вікторовичу Григор’єву, авторові десятків споруд в Україні та Сполучених Штатах Америки, серед яких найвідомішою, особливо після здобуття Україною незалежності, є монументальна будівля Секретаріату Президента України. Загалом у переліку робіт, виконаних С. Григор’євим у Харківському періоді життя, значиться 35 позицій. З Харковом пов’язані 37 років життя Сергія Вікторовича. Тут він здобув освіту, визнання, викладав у Харківському будівельному інституті.

/Files/images/z_2020_tsb/Архітектор укр. столиць1.jpg /Files/images/z_2020_tsb/Архітектор укр. столиць2.jpg


20 січня 2022 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках проєкту «Відкрий для себе рідне місто», головний бібліограф Бежанова Віра Сергіївна провела краєзнавчий екскурс «Зелена зона Новобаварського району».

У Новобаварському районі Харкова зелену зону складають парки, сквери, бульвари. Дотепер існують найстаріші парки, які поклали початок садово-паркової архітектури у Харкові, та й в Харківської губернії. Це парк імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка та Карповський сад.

/Files/images/z_2020_tsb/Зелена зона1.jpg /Files/images/z_2020_tsb/Зелена зона2.jpg


2021 рік:

17 грудня 2021 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках проєкту «Відкрий для себе рідне місто», відбувся вечір-портрет «Олександр Білецький».

Олександр Іванович Білецький – визначний вчений-літературознавець, професор, академік АН УРСР, АН СРСР, віце-президент АН УРСР, збагатив українську літературознавчу науку низкою визначних праць, найважливіші з яких "До побудови теорії літературних стилів", "Поетика драми", "Проблема періодизації літературного процесу". Також О.І. Білецький зробив вагомий внесок у розвиток театру та є одним із засновників ТЮГу. Крім основної своєї діяльності він працював постійним науковим консультантом ХДНБ імені В.Г. Короленка.

/Files/images/z_2020_tsb/Білецький1.jpg /Files/images/z_2020_tsb/Білецький2.jpg


03 грудня 2021 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках проєкту «Відкрий для себе рідне місто», відбулася презентація книги Степана Рудницького "Чому ми хочемо самостійної України".

Академік Степан Львович Рудницький у 1926 році очолював кафедру топології і картографії Геодезичного інституту в Харкові. У 1927 році - організатор і перший директор Українського науково-дослідного інституту географії і картографії, редактор «Вісника природознавства», керівник кафедри географії ВУАН, комісії краєзнавства, Музею антропології та етнографії імені Ф. Вовка. У 1933 заарештований органамиНКВДСРСР та засуджений до 5-ти років позбавлення волі. Розстріляний 03 листопада 1937 року. У своїй книзі фундатор української наукової географії обгрунтував геополітичне бачення зародження і становлення самостійної суверенної Української держави.

/Files/images/z_2020_tsb/Рудницький.jpg /Files/images/z_2020_tsb/Рудницький3.jpg


26 листопада 2021 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках проєкту «Відкрий для себе рідне місто» відбулася віртуальна екскурсія «Історія будинку. Вулиця Полтавський шлях №51».

Будинок по вулиці Полтавський шлях №51 має свою історію. У цьому будинку свого часу жили такі відомі люди, як Вертейм Савелій Мойсейович - артист цирку та естради вищої категорії, перший в Україні кавалер ордена Усмішки, безмінний керівник першого в СРСР дитячого цирку «Усмішка» та дуже популярний композитор Георгій Вікторович Мовсесян - автор усім відомого шлягеру "Мои года, мое багатство". А спроєктував його не менш відомий архітектор Сергій Прокопович Тимошенко, який вважається одним із засновників українського модерну у в архітектурі. С.П.Тимошенко спроєктував та збудував понад 400 споруд та архітектурних комплексів від Грузії до Аргентині, але найбільше споруд збереглося у Харкові: вул. Полтавський шлях №46, вул. Чугуївська №35-А, вул. Плеханівська №29, вул. Іванівська №22, вул. Мироносицька №1 і №94, пров. Кравцова №13, пров. Фейєрбаха №7, вул. Семінарська №2.

/Files/images/z_2020_tsb/П.шлях, 51-1.jpg /Files/images/z_2020_tsb/П.шлях, 51-2.jpg


08 листопада 2021 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, до Дня української писемності і мови, відбулося свято української мови «Вічна. Щедра і прекрасна мова».

Кожна епоха приносить свої винаходи й відкриття. Найбільшим винаходом людства було письмо, адже саме завдяки написаному слову люди збагнули світ і своє місце в ньому. День української писемності і мови засвідчує багатолітній тернистий шлях рідного слова і його безсмертних творців.

/Files/images/z_2020_tsb/Велична1.jpg /Files/images/z_2020_tsb/Велична2.jpg


22 жовтня 2021 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, відбувся тематичний вечір «Блакитний період Пабло Пікассо»: до 140-річчя від дня народження.

Пабло Пікассо – один з найвидатніших митців ХХ століття. Протягом довгого життя в творчості художника були різні періоди. Період у творчості між1901і1904роками відомий як «блакитний». Його назва походить від кольору, який домінує у полотнах митця. На такий вибір кольорової гами художника спонукало самогубство через нерозділене кохання його близького друга Карлоса Касахемаса. Цій події художник, зокрема, присвятив полотно «Смерть Касахемаса», яке стало «відправним пунктом» періоду.

/Files/images/z_2020_tsb/Пікассо1.jpg /Files/images/z_2020_tsb/Пікассо2.jpg


У глибину століть сягає історія нашого народу, і чим більше минає часу, тим яскравіше ми її уявляємо. А символом незламної волі та могутності України до наших днів є козацтво.

11 жовтня 2021 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, до Дня українсько козацтва, відбувся історичний екскурс «Козаків звитягу поважаємо, єдність із минулим відчуваємо». Про далекі часи козацтва, про події того часу розповів наш гість кандидат історичних наук Романовський Валерій Михайлович. Також на заході лунали козацькі пісні у виконанні бандуриста Святогора.

/Files/images/z_2020_tsb/Козаків звитягу1.jpg /Files/images/z_2020_tsb/Козаків звитягу2.jpg


В рамках проєкту «Відкрий для себе рідне місто», 24 вересня 2021 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, відбулася відеоекскурсія «Історія будинку №1 по вул. Конторській».

Історія будинку, який сьогодні є пам’ятником архітектури, починаючи з XIX століття і по теперішній час. Цей будинок спочатку належав купцю Кузину Кузьмі Микитовичу, потім лікарю Оболенському, пізніше там був готель «Версаль», на сучасному етапі в ньому розташовані факультети театрального та кінотелемистецтва Харківської державної академії культури.

/Files/images/z_2020_tsb/Конторська,1-1.png /Files/images/z_2020_tsb/Конторська, 1-2.png


20 вересня 2021 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова відбулася презентація книги «Українки в історії».

Книга присвячена вірним донькам України, в якій на великому архівному матеріалі та маловідомих літературних джерелах подаються портрети видатних жінок України від часів Київської русі до наших днів.

/Files/images/z_2020_tsb/Українки в історії1.png /Files/images/z_2020_tsb/Українки в історії2.png


20 серпня 2021 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, до 30-ти річчя Незалежності України, відбувся музичний вечір «Історія України через пісні».

Історія України - це запекла боротьба за незалежність. Пісня невіддільна частина існування українців, є відображенням історичної пам'яті про визначні події та видатних осіб, що брали в них участь.

/Files/images/z_2020_tsb/Історія України1.jpg /Files/images/z_2020_tsb/Історія України2.jpg


13 серпня 2021 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Літературної середи», відбувся вечір пам’яті «Богдан Ступка – символ сучасної української культури», присвячений 80-річчю від дня народження актора.

На заході було представлено відеоролик по життя і творчість Богдана Ступки, українського актора театру і кіно, лауреата Шевченківської премії, народного артиста УРСР та СРСР, Героя України, підготовлений бібліотекарем ЦБ імені І.Я. Франка Оксаною Вікторівною Мєсяц.

/Files/images/z_2020_tsb/Богдан Ступка1.jpg /Files/images/z_2020_tsb/Богдан Ступка2.jpg


23 липня 2021 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка пройшла презентація «Сучасна українська книга». На презентації були преставлені книги сучасного українського поета, літературознавця, перекладача - харків’янина Олексія Ковалевського.

Поет подарував бібліотеці свої книжки, видані за останні роки. А присутнім читачам передав у подарунок кожному збірку своїх віршів «Дорога з ірію».

/Files/images/z_2020_tsb/Ковалевський1.jpg /Files/images/z_2020_tsb/Ковалевський2.jpg


Життя можна прожити по-різному. Можна йти довго й тихо, залишаючи непомітні сліди на піску буття, що змиє час, а можна спалахнути коротко і яскраво, осліпивши своїм блиском все навкруги. Історія знає немало прикладів таких зірок, чиї життя згоріли миттєво за ідею чи справу, але чию жертву ми пам’ятаємо і шануємо. 22 липня 2021 року ми відзначаємо 115-річчя з дня народження талановитої української поетеси і патріотки Олени Теліги, чия зірка погасла на кривавому небі війни усього в тридцять чотири роки. Свій останній притулок вона знайшла в Бабиному Яру, залишивши по собі декілька збірок поезій і великий слід в українській історії

16 липня 2021 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка Бровко Олена Леонідівна провела Доповідь-презентацію "Олена Теліга: "Життя - це боротьба, а боротьба - це справжнє життя" до 115-річчя від Дня народження української поетеси, письменниці, патріотки та націоналістки Олени Іванівни Теліги. Ще кілька років тому про Олену Телігу в Україні не знали нічого. Тепер це ім'я викликає захоплення в кожного, кому дорогі незалежна Українська держава і ті, хто віддав за неї своє життя.

/Files/images/z_2020_tsb/Теліга.jpg /Files/images/z_2020_tsb/Теліга2.jpg


2020 рік:

В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 12 березня 2020 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Краєзнавчих читань», Станіслав Вікторович Шварц – краєзнавець, Лауреат Першої премії регіонального конкурсу імені О. Масельського 2010 та 2013 рр. у номінації «Публіцистика» за книги із серії «Путешествие в провинциальную столицу: прогулки по старому городу», запропонував до уваги присутніх свої відеофільми «Улица Конторская» та «С чего начинается Харьков? Привокзальный».

У своїх відеофільмах Станіслав Вікторович розповів про унікальну вулицю нашого району – вулицю Конторська, яка зберігла свій зовнішній вигляд з кінця ХІХ століття та про залізну дорогу, яка докорінно змінила наше місто.

/Files/images/z_2020_tsb/Конторська1.JPG /Files/images/z_2020_tsb/Конторська2.JPG


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 5 березня 2020 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. ФранкаЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Краєзнавчих читань», було представлено проект Михайла Михайловича Красикова «Я пам’ятаю…».

Під час зустрічі Сергій Курганов - визначний педагог, один із засновників Школи діалогу культур, нащадок Гавриїла Державіна та професора Льва Ніколаєва згадав про своїх предків та про визначних людей, з якими його зводило життя, про одного з найвизначніших філософів ХХ століття Володимира Біблера.

/Files/images/z_2020_tsb/Курганов1.jpg /Files/images/z_2020_tsb/Курганов2.jpg


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 27 лютого 2020 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Краєзнавчих читань», Ірина Миколаївна Чуканова – кандидат фізико-математичних наук, корінна харків’янка, жителька Москалівки виступила з докладом «Оконевський Клеменс Іванович»: в рубриці «Вони жили на Москалівці».

«Память… Мы рождаемся с ней, живём, пополняя её всё новыми и новыми событиями и именами. Бережём свою память - каждый по-своему, передаём, как эстафетную палочку, тем, кто идёт за нами следом и останется после нас. Потому что, пока жива память, живо то, что хочешь сохранить…». На заході Чуканова Ірина Миколаївна розповіла про видатного вчителя Оконевського Клеменса Івановича (1874- 1942). Зі своїми спогадами виступила його онука Оконевська Ольга Максимівна.

/Files/images/z_2020_tsb/Оконевський.jpg /Files/images/z_2020_tsb/Оконевський2.jpgВ рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 26 лютого 2020 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Літературної середи», в рубриці «Сучасний літературний Харків» відбувся музично-поетичний Творчий вечір "Нестримна часу течія" харківської поетеси, перекладачки Леонтини Миколаївни Красношапки.

Леонтина Миколаївна автор поетичних збірок :"Эдельвейс", "Осені розмай", "Я жизни радоваться буду", "Нестримна часу течія". Учасник літературних об'єднань "Апостроф", "Лада", "Свеча", "Золота Троянда". Разом з поетесою у «Літературній середі» брали участь Дьяченко Людмила Миколаївна (гітара та вокал) та Пепенко Сергій (вокал), які виконали пісні на вірші Леонтини Красношапки.

/Files/images/z_2020_tsb/красношапка1.jpg /Files/images/z_2020_tsb/красношапка2.jpg


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 20 лютого 2020 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Краєзнавчих читань», Тетяна Василівна Мартьянова – викладач музично-теоретичних дисциплін Харківської загально-спеціальної музичної школи-інтернатувиступила з лекцією «Композитор Сергій Борткевич».

Ім’я Сергія Едуардовича Борткевича - українського композитора кінця ХІХ – початку ХХстоліть, тільки зараз починає входити у вітчизняний музичний контекст. Постать маловідома, недооцінена, трагічна. Творчий доробок Сергія Борткевича становить 74 твори, 15 з яких досі вважаються втраченими. Через характер музичних творів композитора називають «останнім романтиком» та «українськимРахманіновим». На заході прозвучали твори С.Е. Борткевича у виконанні учениць Харківської загально-спеціальної музичної школи-інтернату Таїсії Касьяненко та Олександри Кіктенко наживо.

/Files/images/z_2020_tsb/Борткевич1.JPG /Files/images/z_2020_tsb/Борткевич2.JPGВ рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 13 лютого 2020 року в Центральній бібліотеці імені I.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, у рамках «Краєзнавчих читань», Володимир Георгійович Биков – завідувач сектору науково-дослідного відділу документоведення, колекції рідких видань та рукописів ХДНБ імені В.Г. Короленка виступив здокладом «Князь Святополк-Мирский Дмитрий Иванович генерал от инфантерии».

Д.И. Святополк-Мирский служил на Кавказе, будучи командиром полка, тяжело ранен в сражении при Чёрной речке, участвовал в осаде Гуниба и пленении Шамиля. После покорения Восточного Кавказа - начальник Терской области, затем Кутаисский генерал-губернатором, а со временем - помощник Наместника Кавказа. Около двадцати лет генерал-адъютант, генерал от инфантерии Дмитрий Иванович состоял членом Государственного совета. В 1881-1882 гг. исполнял обязанности Командующего войсками Харьковского Военного Округа и Временного Харьковского генерал-губернатора.

/Files/images/z_2020_tsb/Святополк-Мирский1.JPG /Files/images/z_2020_tsb/Святополк-Мирский2.JPG


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто, 6 лютого 2020 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Краєзнавчих читань», Ігор Олексійович Шудрик – історик, кандидат філософських наук, професор, виступив з докладом на тему «Чи був нічний штурм Харкова 23 серпня 1943 року?».

Досі вважається, що Харків був звільнений остаточно 23 серпня 1943 року завдяки “нічному штурму” Степового фронту. Харківський дослідник, фронтовик, історик Іван Карасьов у своїй книзі “Август, взбудораживший Сталина и разочаровавший Гитлера. 1943-й. Это было на Харьковщине”, посилаючись на архівні дані, переконливо спростовує мемуарну легенду Конєва про “нічний штурм” Харкова. Також уся правда про звільнення Харкова, останні неоднозначні знахідки та результати досліджень істориків увійшли до фільму Ігоря Поддубного «В августе 43-го».

/Files/images/z_2020_tsb/Чи був1.JPG /Files/images/z_2020_tsb/Чи був2.JPG


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 5 лютого 2020 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Літературної середи», в рубриці «Сучасний літературний Харків» відбулася презентація книг харківської письменниці Наталії Костіної-Кассанеллі (творчий псевдонім Наталія Костіна).

У творчому доробку письменниці романи: «Все буде добре», «Поверну любов. З гарантією», «Занадто особисте», «Отрута бажань», «Квиток в один бік», «Більше ніж самотність». Також, присутні мали можливість почути уривки з нових, ще неопублікованих книг Н. Костіної-Кассанеллі.

/Files/images/z_2020_tsb/Костіна1.jpg /Files/images/z_2020_tsb/Костіна2.jpg


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 30 січня 2020 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Краєзнавчих читань», Олександр Олегович Савчук – кандидат філософських наук, доцент Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна виступив з лекцією «Повернення Василя Кричевського».

В історії українського мистецтва навряд чи знайдеться художник, спроможний конкурувати з Василем Кричевським як за універсальністю обдарування, так і за значимістю створеного практично в кожній із царин – архітектурі, дизайні, малярстві, графіці, декоративно-вжитковому мистецтві, сценографії, кінематографі.

/Files/images/z_2020_tsb/Повернення Кричевського1.JPG /Files/images/z_2020_tsb/Повернення Кричевського2.JPG


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 29 січня 2020 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Літературної середи», в рубриці «Сучасний літературний Харків» відбулася творча зустріч з харківською письменницею, активною учасницею харківського літературного об’єднання NETWORчі, авторкою і ведучою блогу "Літранок" на Суспільному UA: Харків, Юлією Баткіліною.

У творчому доробку письменниці: Роман “Старая башня”, “Песни мельничного колеса”- поетична збірка, “Более другое”- поетична збірка, повість “Клан Росомахи“, збірка віршів в співавторстві з Марією Микицей “Плетиво», “Чужі бажання“- збірка повістей в жанрі міського фентезі в співавторстві з Марією Микицей. «Там, де вдома” – 112 віршів від восьми авторів про любов та війну (у співавторстві з Марко Терен, Владом Сордом, Максимом Кривцовим, Наталею Маринчак, Юлією Ілюхою, Олександром Лисаком). Також, присутні мали можливість почути уривки з нових, ще неопублікованих книг Юлії Баткіліної.

/Files/images/z_2020_tsb/Баткіліна1.jpg /Files/images/z_2020_tsb/Баткіліна2.jpg


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 23 січня 2020 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Краєзнавчих читань», Ольга Йосипівна Денисенко – мистецтвознавець, завідувач відділу українського та російського мистецтва ХVІ – поч. ХХ ст. Харківського художнього музею виступила з лекцією «Ілля Юхимович Рєпін та музика».

Роботи українського художника Іллі Рєпіна – це яскраве явище світової культури. Історія, релігія, соціальна несправедливість, краса людини і природи – він охопив усі теми і реалізував художній дар сповна. На заході О.Й. Денисенко представила тему музики у творчості видатного художника: картини І.Ю. Рєпіна, з портретами відомих композиторів, у супроводі їх музичних творів.

/Files/images/z_2020_tsb/Рєпін і музика1.JPG /Files/images/z_2020_tsb/Рєпін і музика2.JPG


22 січня 2020 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Краєзнавчих читань» у рубриці краєзнавчий кінозал, відбувся показ кінострічки режисера Джонатана Тепліцкі «Нерчилль» (2017р.).

Стрічка розповідає про два дні з довгої біографії Вінстона Черчилля - величайшої й найвидатнішої людини в історії Великої Британії, напередодні пам’ятної Нормандської операції, яка вплинули на всю європейську історію ХХ століття.

/Files/images/z_2020_tsb/Черчилль1.JPG /Files/images/z_2020_tsb/Черчилль2.JPG


17 січня 2020 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для учнів 9-А класу ЗОШ №153, відбувся вечір пам’яті «Громадянин, солдат, співак – таким він був Василь Сліпак».

Про життя і творчість всесвітньо відомого українського оперного співака, соліста Паризької національної опери, волонтера, учасника Революції Гідності та бойових дій на Сході України з позивним «Міф», якій загинув у бою від кулі снайпера, Кавалера орденів «За мужність» і «Золота Зірка», Героя України, розповіли учні Харківського вищого коледжу мистецтв.

/Files/images/z_2020_tsb/Сліпак1.jpg /Files/images/z_2020_tsb/Сліпак2.jpg


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 16 січня 2020 року в Центральній бібліотеці імені І.Я.Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Краєзнавчих читань», Тетяна Василівна Мартьянова – викладач музично-теоретичних дисциплін Харківської загально-спеціальної музичної школи-інтернатувиступила з лекцією «Композитор Дмитро Степанович Бортнянській. Роль у культурі XVIII сторіччя».

Дмитро Бортнянський – один з багатьох видатних українців, чиї імена привласнила сучасна Росія, подібно до багатьох його співвітчизників, більшу частину життя прожив далеко від батьківщини, тим не менше, був і залишається українцем та яскравим представником української культури, який зумів вдало поєднати здобутки сучасної йому європейської музичної школи та вітчизняний мелодійний спадок.

/Files/images/z_2020_tsb/Бортнянский1.JPG /Files/images/z_2020_tsb/Бортнянский2.JPG


2019 рік:

В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 26 грудня 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я.Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Краєзнавчих читань», Л.Г. Шелекетіна виступила з докладом «Георгій Шелекетін – видатний волейболіст України».

Про життя та спортивну діяльність Георгія Івановича Шелекетіна - заслуженого майстра спорту, суддю міжнародної категорії, почесного ветерана спорту, доцента та викладача розповіла його дочка Лариса Шелекетіна.

/Files/images/s_2017_tsb/Шелекетин1.jpg /Files/images/s_2017_tsb/Шелекетин2.jpg


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 19 грудня 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. ФранкаЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Краєзнавчих читань», було представлено проект Михайла Михайловича Красикова «Я пам’ятаю…».

Під час зустрічі театрознавець Олена Андріївна Седунова розповіла про Леся Курбаса та Валентину Чистякову, поділилася своїми спогадами про зустрічі з Лесем Сердюком.

/Files/images/s_2017_tsb/Седунова1.jpg /Files/images/s_2017_tsb/Седунова2.jpg


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 12 грудня 2019 року у Центральній бібліотеці імені І.Я. ФранкаЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Краєзнавчих читань», відбувся вечір пам’яті Юрія Леонідовича Щербініна - засновника та директора громадського музею «Обереги музичної Харківщини».

На вечорі пам’яті Михайло Михайлович Красиков – професор кафедри українознавства, культурології та історії науки НТУ «Харківський політехнічний інститут», директор етнографічного музею НТУ «ХПІ» «Слобожанські скарби» імені Г. Хоткевича представив слухачам відео-запис зустрічі з Ю.Л. Щербініним в рамках проекту «Я пам’ятаю», якій відбувся у червні цього року.

/Files/images/s_2017_tsb/Вечір пам\'яті1.JPG /Files/images/s_2017_tsb/Вечір пам\'яті2.JPG


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 11 грудня 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Літературної середи», Олеся Нізійова – бакалавр 4 курсу філологічного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна провела лекцію «Драматургія Неди Нежданої».

Надія Леонідівна Мірошниченко (Неда Неждана) - драматург, поет, журналістка, науковий співробітник Центру театрального мистецтва імені Леся Курбаса, куратор драматургічних проектів, культуролог, арт-критик, перекладач, заступник голови об'єднання драматургів НСПУ, Голова Конфедерації драматургів України. Враженнями від зустрічи Олеся Нізійова поділилась на фейсбуці «Дуже круто бачити щиру зацікавленість темою від присутніх та чути наприкінці: "Дякую, завдяки вам я відкрила собі сьогодні нову людину і її класні твори».

/Files/images/s_2017_tsb/Неда1.jpg /Files/images/s_2017_tsb/Неда2.jpg


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 5 грудня 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка, в рамках «Краєзнавчих читань», Олена Леонідівна Бровко – бібліотекар читального залу Центральної бібліотеки імені І.Я. Франка виступила з докладом «Будинок письменників на Холодній горі».

Ця тема охоплює дуже цікавий період культурного життя нашого міста 20-ті – початок 30-х років ХХ століття. На початку 20-х рр. починається смуга великих перетворень у різних сферах суспільного життя Харкова. У столичний Харків почали прибувати з інших міст України ведучі вчені та спеціалісти в усіх галузях знань, артисти, художники, музиканти, архітектори та письменники. Історія одного будинку на Холодній горі, відкрила для нас ім’я архітектора (до речі, забутого), імена 19-ти письменників та їх творчість, яка активно розвивалася саме під час проживання у цьому будинку, одного театрознавця та літературного критика, Григорія Костюка, завдяки якому ми багато пізнали про будинок письменників на Холодній горі.

/Files/images/s_2017_tsb/Будинок письменників1.JPG /Files/images/s_2017_tsb/Будинок письменників2.jpg


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 28 листопада 2019 года Центральній бібліотеці імені І.Я.Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Краєзнавчих читань», Ірина Миколаївна Чуканова – кандидат фізико-математичних наук, корінна харків’янка, мешканка Москалівки виступила з докладом «Семейная Анлантида. Раевские».

Ирина Чуканова – внучка Николая Павловича Раевского утверждает «…нас внуков осталось трое. У нас не может быть общих воспоминаний, но у нас может быть общая память. Эти записки не воспоминания, это попытка сохранить в памяти, уберечь от забвения имена предков. Забвение опустошает душу, страшно превратиться в манкурта, забывшего историю своей семьи».

/Files/images/s_2017_tsb/Раевские1.JPG /Files/images/s_2017_tsb/Раевские2.JPG


27 листопада 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Літературної середи», відбувся вечір творчості Миколи Івановича Моха – актора і волонтера, нагородженого орденом Всеукраїнського об'єднання учасників бойових дій та волонтерів «За розбудову України».

Вечір творчості, під назвою «Хто ми і що судилось нам», присвячений 80-річчю від дня народження Ігоря Калинця - видатного українського поета і прозаїка, громадського діяча, активного учасника руху "шістдесятників", політв’язня, Почесного громадянина міста Львів, Почесного доктора Львівського національного університету імені І. Я. Франка, лауреата Національної премії імені Т.Г. Шевченка. Музичний супровід: студенти 1-го курсу ХНУМ імені І.П. Котляревського - лауреати Всеукраїнських та міжнародних конкурсів: Дарина Старовойтова та Віталій Борисенко.

/Files/images/s_2017_tsb/Вечір1.jpg /Files/images/s_2017_tsb/Вечір2.jpg


22 листопада 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я.Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, до Дня пам’яті жертв Голодоморів та політичних репресій, для студентів харківського політехнічного коледжу відбувся вечір-реквієм «Люта хода Голодомору».

Про тяжкі роки нашої історії розповідав голова регіональної комісії з реабілітації жертв політичних репресій в Харківський області, науковий редактор національної книги пам’яті «Жертв голодомору 1932-1933р.р.» Шуйський Ігор Володимирович. Невідомі архівні матеріали відкрили нові події того часу, які відбувалися на Слобожанщині.

/Files/images/s_2017_tsb/Голодомор1.JPG /Files/images/s_2017_tsb/Голодомор2.JPG


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 21 листопада 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка, в рамках «Краєзнавчих читань», Віктор Іванович Пушкар – член Харківського обласного товариства німців «Видергебурт» виступив з докладом «Історія канатного заводу».

Канатный завод - одно из старейших предприятий коноплепрядильной промышленности Украины. Годом основания его считается 1890-й. Благодаря большому спросу на изделия: веревки, мешки, шпагаты, холст для упаковки, тесьма, пассы и ремни для приводов, элеваторов и транспортеров, производство расширялось. В 1902 году начат выпуск стального каната и гвоздепроволочное производство. Продукция шла на экспорт…

/Files/images/s_2017_tsb/Канатка1.JPG /Files/images/s_2017_tsb/Канатка2.JPG


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 14 листопада 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка, в рамках «Краєзнавчих читань», Віктор Іванович Пушкар – член Харківського обласного товариства німців «Видергебурт» виступив з докладом «Андрій Андрійович Пильстрем».

У 1870 році харківський купець Другої гільдії А.А. Пильстрем засновал у Харкові, на вулиці Конторській, 77, Машинобудівний і чугуно-літейний завод (завод «Красный Октябрь»).

/Files/images/s_2017_tsb/Пильстрем1.JPG /Files/images/s_2017_tsb/Пильстрем2.JPG


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 7 листопада 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Краєзнавчих читань», відбулася презентація альманаху «Вулиця на всі часи».

Перший випуск альманаху, який висвітлює частинку історії вулиці, що носить ім’я нашого знаменитого земляка Дмитра Івановича Багалія – видатного українського історика, філософа та громадського діяча, творця і керівника школи дослідників, автора понад 400 публікацій з історії України, представили редактори альманаху та його праонука О.Ю. Багалій.

/Files/images/s_2017_tsb/Багалій1.JPG /Files/images/s_2017_tsb/Багалій2.JPG


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 6 листопада 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка, у рамках "Літературної середи", відбулася презентація книги Михайла Красикова "Ученик травы".

М.М. Красиков - поет, фольклорист, літературознавець, професор кафедри українознавства, культурології та історії науки НТУ «ХПІ». На зустрічі автор, член Національної спілки письменників України, чиї поезії друкувалися у багатьох виданнях України, Росії, Німеччини, Канади, США, познайомив читачів із віршами зі своєї шостої книги «Ученик травы» (Харків: Ексклюзив, 2019), частина з яких тут опублікована вперше. «ЧИТАТЬ НЕВОЗМОЖНО БРОСИТЬ - точка характеризует книгу» - таку назву мала американська рецензія на одну з попередніх книг М. Красикова.

/Files/images/s_2017_tsb/Ученик травы1.jpg /Files/images/s_2017_tsb/Ученик травы2.jpg


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 30 жовтня 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Літературної середи», в рубриці «Розстріляне Відродження», Олена Леонідівна Бровко – бібліотекар Центральної бібліотеки імені І.Я. Франка виступила з докладом «Валер’ян Поліщук. Сторінки життя та творчості».

Валер’ян Львович Поліщук був одним із активніших літературних діячів доби «червоного ренесансу», здібний поет, критик, прозаїк, нарисовець. У 1920-х та поч. 1930-х років його ім’я було досить популярним і часто зустрічалося на шпальтах газет та журналів. Цьому сприяла надзвичайна творча продуктивність письменника. За півтора десятиліття літературної праці В. Поліщук видав понад 40 книг – збірки віршів, поеми, публіцистика, проза. У 1930 року підготував нове 13-ти томне видання власних творів. Основний акцент у доповіді був саме на харківському періоді життя письменника 1921-1934рр. Бо у Харкові В. Поліщук прожив найактивніші роки своєї літературної праці.

/Files/Поліщук1.JPG /Files/Поліщук2.JPG


24 жовтня 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Краєзнавчих читань» у рубриці краєзнавчий кінозал, відбувся показ українського історично-біографічного фільму «Таємний щоденник Симона Петлюри».

У цьому році виповнюється 140 років від дня народження Симона Петлюри – лідера українського національно-визвольного руху за незалежну Україну, українського військового і політичного діяча, глави Директорії УНР у 1919-1920 роках. Фільм режисера Олеся Янчука за сценарієм Михайла Шаєвича було знято у 2018 році. Мета цього фільму «…повернути у правильне русло напрямок думок людей, які звикли думати, що Петлюра – розбійник, антисеміт, бандит».

/Files/images/s_2017_tsb/Щоденник1.jpg /Files/images/s_2017_tsb/Щоденник2.jpg


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 23 жовтня 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Літературної середи», була представлена музично-поетична програма "Амулет" з використанням етно-мотивів.

Присутні послухали чудові вірші, у виконанні автора - харківської письменниці Юлії Баткіліної та занурились у чарівні звуки індіанської флейти пімак у виконанні харківської музикантки Наталії Понікаровської.

/Files/images/s_2017_tsb/Амулет1.jpg /Files/images/s_2017_tsb/Амулет2.jpg


17 жовтня 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Краєзнавчих читань» у рубриці краєзнавчий кінозал, відбувся показ кінострічки Олександра Петровича Довженка «Незабутнє» (1967р.): до 75-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників.

Кінострічку було створено за мотивами кіноповісті О. Довженка «Україна у вогні», у якій автор намагається зрозуміти та знайти причини трагедії українців, сміливо і реалістично передає гіркоту поразок та героїзм українського народу, засуджує більшовицьку концепцію класової боротьби, яка породила репресії, страх, недовіру один до одного, моральне спустошення і бездуховність, критикує методи виховання молоді, незнання рідної історії та відсутність національної гордості.

/Files/images/s_2017_tsb/Незабутнє1.JPG /Files/images/s_2017_tsb/Незабутнє2.JPG


11 жовтня 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я.Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, до Дня українського козацтва, відбулася історична подорож «Козацтво: від джерел до сьогодення».

Присутні на заході, студенти Харківського політехнічного коледжу, почули цікаву розповідь кандидата історичних наук, ветерана АТО Валерія Станіславовича Романовського про найдавніші часи Слобожанського козацтва та його сьогодення. З захопленням присутні занурились у чарівний світ українських пісень у виконанні кобзаря Святогіра – автора і виконавця пісень.

/Files/images/s_2017_tsb/Козацтво1.JPG /Files/images/s_2017_tsb/Козацтво2.JPG


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 10 жовтня 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. ФранкаЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Краєзнавчих читань», було представлено проект Михайла Михайловича Красикова «Я пам’ятаю…».

Під час зустрічі своїми спогадами поділився Юрій Леонідович Щербінін - засновник та директор громадського музею «Обереги музичної Харківщини».

/Files/images/s_2017_tsb/Щербінін3-1.JPG /Files/images/s_2017_tsb/Щербінін3-2.JPG


3 жовтня 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Краєзнавчих читань», відбувся показ фільму «Блокадная Вера».

Перед початком фільму виступила Ольга Максимівна Оконевська- викладач зарубіжної літератури, вчитель-методист Харківської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату, автор мемуарно-дослідних творів про життя і творчість відомої радянської поетеси Ольги Берггольц, лауреат премії «Народне визнання» в номінації «Література».

/Files/images/s_2017_tsb/Блокадная1.JPG /Files/images/s_2017_tsb/Блокадная2.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 620

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.