2020 рік:

2019 рік:

В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 26 грудня 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я.Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Краєзнавчих читань», Л.Г. Шелекетіна виступила з докладом «Георгій Шелекетін – видатний волейболіст України».

Про життя та спортивну діяльність Георгія Івановича Шелекетіна - заслуженого майстра спорту, суддю міжнародної категорії, почесного ветерана спорту, доцента та викладача розповіла його дочка Лариса Шелекетіна.

/Files/images/s_2017_tsb/Шелекетин1.jpg /Files/images/s_2017_tsb/Шелекетин2.jpg


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 19 грудня 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. ФранкаЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Краєзнавчих читань», було представлено проект Михайла Михайловича Красикова «Я пам’ятаю…».

Під час зустрічі театрознавець Олена Андріївна Седунова розповіла про Леся Курбаса та Валентину Чистякову, поділилася своїми спогадами про зустрічі з Лесем Сердюком.

/Files/images/s_2017_tsb/Седунова1.jpg /Files/images/s_2017_tsb/Седунова2.jpg


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 12 грудня 2019 року у Центральній бібліотеці імені І.Я. ФранкаЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Краєзнавчих читань», відбувся вечір пам’яті Юрія Леонідовича Щербініна - засновника та директора громадського музею «Обереги музичної Харківщини».

На вечорі пам’яті Михайло Михайлович Красиков – професор кафедри українознавства, культурології та історії науки НТУ «Харківський політехнічний інститут», директор етнографічного музею НТУ «ХПІ» «Слобожанські скарби» імені Г. Хоткевича представив слухачам відео-запис зустрічі з Ю.Л. Щербініним в рамках проекту «Я пам’ятаю», якій відбувся у червні цього року.

/Files/images/s_2017_tsb/Вечір пам\'яті1.JPG /Files/images/s_2017_tsb/Вечір пам\'яті2.JPG


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 11 грудня 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Літературної середи», Олеся Нізійова – бакалавр 4 курсу філологічного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна провела лекцію «Драматургія Неди Нежданої».

Надія Леонідівна Мірошниченко (Неда Неждана) - драматург, поет, журналістка, науковий співробітник Центру театрального мистецтва імені Леся Курбаса, куратор драматургічних проектів, культуролог, арт-критик, перекладач, заступник голови об'єднання драматургів НСПУ, Голова Конфедерації драматургів України. Враженнями від зустрічи Олеся Нізійова поділилась на фейсбуці «Дуже круто бачити щиру зацікавленість темою від присутніх та чути наприкінці: "Дякую, завдяки вам я відкрила собі сьогодні нову людину і її класні твори».

/Files/images/s_2017_tsb/Неда1.jpg /Files/images/s_2017_tsb/Неда2.jpg


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 5 грудня 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка, в рамках «Краєзнавчих читань», Олена Леонідівна Бровко – бібліотекар читального залу Центральної бібліотеки імені І.Я. Франка виступила з докладом «Будинок письменників на Холодній горі».

Ця тема охоплює дуже цікавий період культурного життя нашого міста 20-ті – початок 30-х років ХХ століття. На початку 20-х рр. починається смуга великих перетворень у різних сферах суспільного життя Харкова. У столичний Харків почали прибувати з інших міст України ведучі вчені та спеціалісти в усіх галузях знань, артисти, художники, музиканти, архітектори та письменники. Історія одного будинку на Холодній горі, відкрила для нас ім’я архітектора (до речі, забутого), імена 19-ти письменників та їх творчість, яка активно розвивалася саме під час проживання у цьому будинку, одного театрознавця та літературного критика, Григорія Костюка, завдяки якому ми багато пізнали про будинок письменників на Холодній горі.

/Files/images/s_2017_tsb/Будинок письменників1.JPG /Files/images/s_2017_tsb/Будинок письменників2.jpg


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 28 листопада 2019 года Центральній бібліотеці імені І.Я.Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Краєзнавчих читань», Ірина Миколаївна Чуканова – кандидат фізико-математичних наук, корінна харків’янка, мешканка Москалівки виступила з докладом «Семейная Анлантида. Раевские».

Ирина Чуканова – внучка Николая Павловича Раевского утверждает «…нас внуков осталось трое. У нас не может быть общих воспоминаний, но у нас может быть общая память. Эти записки не воспоминания, это попытка сохранить в памяти, уберечь от забвения имена предков. Забвение опустошает душу, страшно превратиться в манкурта, забывшего историю своей семьи».

/Files/images/s_2017_tsb/Раевские1.JPG /Files/images/s_2017_tsb/Раевские2.JPG


27 листопада 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Літературної середи», відбувся вечір творчості Миколи Івановича Моха – актора і волонтера, нагородженого орденом Всеукраїнського об'єднання учасників бойових дій та волонтерів «За розбудову України».

Вечір творчості, під назвою «Хто ми і що судилось нам», присвячений 80-річчю від дня народження Ігоря Калинця - видатного українського поета і прозаїка, громадського діяча, активного учасника руху "шістдесятників", політв’язня, Почесного громадянина міста Львів, Почесного доктора Львівського національного університету імені І. Я. Франка, лауреата Національної премії імені Т.Г. Шевченка. Музичний супровід: студенти 1-го курсу ХНУМ імені І.П. Котляревського - лауреати Всеукраїнських та міжнародних конкурсів: Дарина Старовойтова та Віталій Борисенко.

/Files/images/s_2017_tsb/Вечір1.jpg /Files/images/s_2017_tsb/Вечір2.jpg


22 листопада 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я.Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, до Дня пам’яті жертв Голодоморів та політичних репресій, для студентів харківського політехнічного коледжу відбувся вечір-реквієм «Люта хода Голодомору».

Про тяжкі роки нашої історії розповідав голова регіональної комісії з реабілітації жертв політичних репресій в Харківський області, науковий редактор національної книги пам’яті «Жертв голодомору 1932-1933р.р.» Шуйський Ігор Володимирович. Невідомі архівні матеріали відкрили нові події того часу, які відбувалися на Слобожанщині.

/Files/images/s_2017_tsb/Голодомор1.JPG /Files/images/s_2017_tsb/Голодомор2.JPG


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 21 листопада 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка, в рамках «Краєзнавчих читань», Віктор Іванович Пушкар – член Харківського обласного товариства німців «Видергебурт» виступив з докладом «Історія канатного заводу».

Канатный завод - одно из старейших предприятий коноплепрядильной промышленности Украины. Годом основания его считается 1890-й. Благодаря большому спросу на изделия: веревки, мешки, шпагаты, холст для упаковки, тесьма, пассы и ремни для приводов, элеваторов и транспортеров, производство расширялось. В 1902 году начат выпуск стального каната и гвоздепроволочное производство. Продукция шла на экспорт…

/Files/images/s_2017_tsb/Канатка1.JPG /Files/images/s_2017_tsb/Канатка2.JPG


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 14 листопада 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка, в рамках «Краєзнавчих читань», Віктор Іванович Пушкар – член Харківського обласного товариства німців «Видергебурт» виступив з докладом «Андрій Андрійович Пильстрем».

У 1870 році харківський купець Другої гільдії А.А. Пильстрем засновал у Харкові, на вулиці Конторській, 77, Машинобудівний і чугуно-літейний завод (завод «Красный Октябрь»).

/Files/images/s_2017_tsb/Пильстрем1.JPG /Files/images/s_2017_tsb/Пильстрем2.JPG


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 7 листопада 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Краєзнавчих читань», відбулася презентація альманаху «Вулиця на всі часи».

Перший випуск альманаху, який висвітлює частинку історії вулиці, що носить ім’я нашого знаменитого земляка Дмитра Івановича Багалія – видатного українського історика, філософа та громадського діяча, творця і керівника школи дослідників, автора понад 400 публікацій з історії України, представили редактори альманаху та його праонука О.Ю. Багалій.

/Files/images/s_2017_tsb/Багалій1.JPG /Files/images/s_2017_tsb/Багалій2.JPG


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 6 листопада 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка, у рамках "Літературної середи", відбулася презентація книги Михайла Красикова "Ученик травы".

М.М. Красиков - поет, фольклорист, літературознавець, професор кафедри українознавства, культурології та історії науки НТУ «ХПІ». На зустрічі автор, член Національної спілки письменників України, чиї поезії друкувалися у багатьох виданнях України, Росії, Німеччини, Канади, США, познайомив читачів із віршами зі своєї шостої книги «Ученик травы» (Харків: Ексклюзив, 2019), частина з яких тут опублікована вперше. «ЧИТАТЬ НЕВОЗМОЖНО БРОСИТЬ - точка характеризует книгу» - таку назву мала американська рецензія на одну з попередніх книг М. Красикова.

/Files/images/s_2017_tsb/Ученик травы1.jpg /Files/images/s_2017_tsb/Ученик травы2.jpg


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 30 жовтня 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Літературної середи», в рубриці «Розстріляне Відродження», Олена Леонідівна Бровко – бібліотекар Центральної бібліотеки імені І.Я. Франка виступила з докладом «Валер’ян Поліщук. Сторінки життя та творчості».

Валер’ян Львович Поліщук був одним із активніших літературних діячів доби «червоного ренесансу», здібний поет, критик, прозаїк, нарисовець. У 1920-х та поч. 1930-х років його ім’я було досить популярним і часто зустрічалося на шпальтах газет та журналів. Цьому сприяла надзвичайна творча продуктивність письменника. За півтора десятиліття літературної праці В. Поліщук видав понад 40 книг – збірки віршів, поеми, публіцистика, проза. У 1930 року підготував нове 13-ти томне видання власних творів. Основний акцент у доповіді був саме на харківському періоді життя письменника 1921-1934рр. Бо у Харкові В. Поліщук прожив найактивніші роки своєї літературної праці.

/Files/Поліщук1.JPG /Files/Поліщук2.JPG


24 жовтня 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Краєзнавчих читань» у рубриці краєзнавчий кінозал, відбувся показ українського історично-біографічного фільму «Таємний щоденник Симона Петлюри».

У цьому році виповнюється 140 років від дня народження Симона Петлюри – лідера українського національно-визвольного руху за незалежну Україну, українського військового і політичного діяча, глави Директорії УНР у 1919-1920 роках. Фільм режисера Олеся Янчука за сценарієм Михайла Шаєвича було знято у 2018 році. Мета цього фільму «…повернути у правильне русло напрямок думок людей, які звикли думати, що Петлюра – розбійник, антисеміт, бандит».

/Files/images/s_2017_tsb/Щоденник1.jpg /Files/images/s_2017_tsb/Щоденник2.jpg


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 23 жовтня 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Літературної середи», була представлена музично-поетична програма "Амулет" з використанням етно-мотивів.

Присутні послухали чудові вірші, у виконанні автора - харківської письменниці Юлії Баткіліної та занурились у чарівні звуки індіанської флейти пімак у виконанні харківської музикантки Наталії Понікаровської.

/Files/images/s_2017_tsb/Амулет1.jpg /Files/images/s_2017_tsb/Амулет2.jpg


17 жовтня 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Краєзнавчих читань» у рубриці краєзнавчий кінозал, відбувся показ кінострічки Олександра Петровича Довженка «Незабутнє» (1967р.): до 75-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників.

Кінострічку було створено за мотивами кіноповісті О. Довженка «Україна у вогні», у якій автор намагається зрозуміти та знайти причини трагедії українців, сміливо і реалістично передає гіркоту поразок та героїзм українського народу, засуджує більшовицьку концепцію класової боротьби, яка породила репресії, страх, недовіру один до одного, моральне спустошення і бездуховність, критикує методи виховання молоді, незнання рідної історії та відсутність національної гордості.

/Files/images/s_2017_tsb/Незабутнє1.JPG /Files/images/s_2017_tsb/Незабутнє2.JPG


11 жовтня 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я.Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, до Дня українського козацтва, відбулася історична подорож «Козацтво: від джерел до сьогодення».

Присутні на заході, студенти Харківського політехнічного коледжу, почули цікаву розповідь кандидата історичних наук, ветерана АТО Валерія Станіславовича Романовського про найдавніші часи Слобожанського козацтва та його сьогодення. З захопленням присутні занурились у чарівний світ українських пісень у виконанні кобзаря Святогіра – автора і виконавця пісень.

/Files/images/s_2017_tsb/Козацтво1.JPG /Files/images/s_2017_tsb/Козацтво2.JPG


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 10 жовтня 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. ФранкаЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Краєзнавчих читань», було представлено проект Михайла Михайловича Красикова «Я пам’ятаю…».

Під час зустрічі своїми спогадами поділився Юрій Леонідович Щербінін - засновник та директор громадського музею «Обереги музичної Харківщини».

/Files/images/s_2017_tsb/Щербінін3-1.JPG /Files/images/s_2017_tsb/Щербінін3-2.JPG


3 жовтня 2019 року в Центральній бібліотеці імені І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках «Краєзнавчих читань», відбувся показ фільму «Блокадная Вера».

Перед початком фільму виступила Ольга Максимівна Оконевська- викладач зарубіжної літератури, вчитель-методист Харківської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату, автор мемуарно-дослідних творів про життя і творчість відомої радянської поетеси Ольги Берггольц, лауреат премії «Народне визнання» в номінації «Література».

/Files/images/s_2017_tsb/Блокадная1.JPG /Files/images/s_2017_tsb/Блокадная2.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 57

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.