2020 рік:

Ми з вами беремо книжку, чи розкриваємо гаджет, читаємо, і думки не маємо про те, що може автор - наш земляк? Щоб ми знали наших земляків-письменників та пишалися їх творчістю бібліотека-філія №19 ім. П.А. Грабовського ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто» та клубу «Юність», 24 вересня 2020 року провела з учнями ЗОШ № 127 літературну подорож «Письменники Харкова».

На превеликий жаль, у зв’язку з карантином, зустрічі у бібліотеці не чисельні, але ні що не замінить живого спілкування.
А Харкову є чим пишатися! Г.С.Сковорода, П.Гулак-Артемовський,Г.Ф.Квітка-Основ'яненко, М. Кропивницький. На Харківщині народився і вчителював автор "Словника української мови" Б.Грінченко, поет П. Грабовський. Українська письменниця та педагог Х. Алчевська. Тут жили i працювали В. Підмогильний, І. Багряний, Л. Курбас, П. Тичина, В. Сосюра, О. Вишня, Ю. Яновський, М. Еллан-Блакитний, М. Хвильовий, М. Вороний, П. Панч, М. Куліш, О. Олесь та інші. І зараз ми пишаємось нашими письменниками, це і Борис Чiчiбабiн, якій гордо заявляв: "С Украиной в крови я живу на земле Украины". Це талановиті - М. Козак, А. Перерва, I. Мироненко, I. Перепеляк, Л. Таран, С. Сапеляк, С. Жадан та багато-багато iнших.
Така в нас була подорож по літературному дивосвіту нашого рідного міста.

/Files/images/filial_19/Письменники Харкова1.jpg /Files/images/filial_19/Письменники Харкова2.jpg


21 серпня 2020 року, у бібліотеці-філії № 19 ім. П.А. Грабовського ЦБС Новобаварського району м. Харкова, напередодні святкування Дня визволення Харкова, який є і Днем міста, Дня прапора та Дня Незалежності нашої Держави, відбувся історичний екскурс «Пишайся своїм містом в Незалежній Україні».

Місто вистояло завдяки неймовірній мужності й вірі йогомешканцівта захисників у Перемогу. Завдяки кожному, хто лишився відбудовувати Харків, зараз він такий величний, квітучий та європейський. День народження – важливе свято і для людини, і для країни. Наша країна, український народ святкує 29-у річницю, відколи здійснилася його споконвічна мрія – бути господарем на своїй землі. Тож цього дня хочеться побажати нашій державі миру, процвітання, спокою та впевненості у завтрашньому дні.

/Files/images/filial_19/Пишайся1.jpg /Files/images/filial_19/Пишайся2.jpg


В історії кожного народу є імена, які він свято береже у своїй пам’яті і з великою любов’ю та повагою передає з покоління в покоління. Є таке ім’я і у нашого народу – Тарас Григорович Шевченко. 11 березня 2020 року у бібліотеці-філії №1 імені М.О. Некрасова ЦБС Новобаварського району м. Харкова, до дня народження великого поета, для вихованців дитячого садочка №38 відбулося шевченківське свято «Великий син великого народу».

Дітям цікаво було дізнатися про дитячі роки відомого поета, про його любов до рідної землі. Дітлахи із задоволенням переглядали книжки з репродукціями картин Т.Г. Шевченка. Протягом всього свята лунали вірші та пісні на вірші Кобзаря. Малята виконували українські народні танці. Доповнила доповідь бібліотекаря книжкова виставка «Співець народної долі».

/Files/images/filial_1/Великий син1.JPG /Files/images/filial_1/Великий син2.JPG


6 березня 2020 року в Центральній дитячій бібліотеці імені О. Матросова ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках клубу «Читайка», до Дня народження Тараса Григоровича Шевченка було проведене літературне свято «Ми Шевченка славить будем і ніколи не забудем».

На заході діти дізналися про тернистий життєвий і творчий шлях великого Кобзаря, переглянули презентацію «Дітям про Тараса Шевченка», відео-фільм «Наш Тарас», уривки з художнього фільму «Сон»; прослухали пісні на вірші талановитого поета та прийняли участь у конкурсі на краще читання віршів Т.Г.Шевченка серед учнів класу.

/Files/images/tsdb/Ми Шевченка1.jpg /Files/images/tsdb/Ми Шевченка2.jpg


«Доля подарувала полякам Шопена, як німцям великого Моцарта», так сказав Альберт Камю про Фридерика Франсуа Шопена – великого музиканта, піаніста-віртуоза. Про творчу діяльність композитора, його особисте життя дізнались слухачі під час музичної подорожі «Ці звуки чують небеса й земля»: до 210-річчя від дня народження Ф. Шопена, яка відбулася 5 березня 2020 року в бібліотеці-філії №36 імені М. Добролюбова ЦБС Новобаварського району м. Харкова у рамках клубу «Муза».

На заході присутні прослухали кращі музичні твори Ф.Шопена, а відеоряд «Історія життя. Шопен» та книжкова полиця «Великий і ніжний лірик», доповнили знання про видатного музиканта.

/Files/images/filial_36/Шопен1.JPG /Files/images/filial_36/Шопен2.JPG


Всеволоду Зиновійовичу Нестайку в цьому році виповнилося б 90 років. Саме з цієї нагоди працівники бібліотеки-філії №1 ім. М.О. Некрасова ЦБС Новобаварського району м. Харкова 4 березня 2020 року провели для учнів 3-го класу ЗОШ №7 літературний ранок «Світ пригод Всеволода Нестайка», присвячений улюбленому дитячому письменнику.

Присутні разом з працівниками бібліотеки відправилися в літературну подорож. З яскравих сторінок слайд-презентації про життя та творчий шлях письменника діти знайомилися з родиною В. Нестайка, з творами письменника для дітей та мали змогу переглянути уривки з кінофільмів, що зняті за творами митця. Невід’ємною частиною заходу став перегляд літератури «Герої книг В. Нестайка», на якому були представлені книги письменника, що є у фондах бібліотеки.

/Files/images/filial_1/світ пригод1.JPG /Files/images/filial_1/світ пригод2.JPG


Нема без кореня рослини, а нас, людей, - без Батьківщини». Батьківщина – це найдорожче, що є у людини. А починається вона з того місця, де ти народився, де живуть твої батьки. Шанувати свою Малу Батьківщину, вивчати ії історію, знати і пишатися своїми видатними земляками, поважати та любити батьків, рідну землю, про це все розповідали учням 6-го класу ЗОШ № 127 працівники бібліотеки-філії № 19 ім. П.А. Грабовського ЦБС Новобаварського району м. Харкова 28 лютого 2020 року на краєзнавчій подорожі «Перша зустріч з Харковом», в рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто».

За допомогою презентації, бібліотекари розповіли історію походження назви нашого рідного, найкращого міста, про культуру та побут «харківців» до початку ХХ століття.

/Files/images/filial_19/Перша1.JPG /Files/images/filial_19/Перша2.JPG


Борис Патон – людина, ім’я якої знає весь світ. Найстаріший в світі президент державної Академії наук, директор інституту електрозварки, видатний вчений та винахідник. Саме цій людині був присвячений вечір-портрет «Історія винаходів: український вчений та винахідник Борис Патон», який відбувся 26 лютого 2020 року, в рамках клубу любителів історії «Ерудит», в бібліотеці-філії №1 імені М.О. Некрасова Новобаварського району м. Харкова.

За допомогою фільму «Найвидатніші винаходи людства» присутні пригадали яскраві сторінки розвитку винахідництва. Багато сторінок в цю історію вписали креативні та винахідливі українці. Про одного з цих людей – Бориса Патона – слухачі дізналися більш докладно. Розповідь бібліотекаря була проілюстрована книжками та сюжетом, створеним до 100-річчя від дня народження вченого.

/Files/images/filial_1/Патон1.JPG /Files/images/filial_1/Патон2.JPG


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 21 лютого 2020 року в Центральній дитячій бібліотеці імені О. Матросова ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для учнів 7-В та 8-Б класів ЗОШ №153, був проведений калейдоскоп цікавих повідомлень «Таємниці харківського цирку».

На заході було представлено презентацію «Магія цирку», з якої учні дізналися про історію трьох харківських цирків: Цирк Грікке, Цирк Муссурі, Сучасний цирк. Презентація супроводжувалася показом відеороликів про першу радянську дресувальницю хижих тварин харків'янку Ірину Миколаївну Бугримову, репризи клоунів Юрія Нікуліна, Михайла Шуйдіна, Олега Попова та інших. Учні поповнили свої знання з історії рідного міста та отримали гарний настрій.

/Files/images/tsdb/Таємниці цирку1.JPG /Files/images/tsdb/Таємниці цирку2.JPG


21 лютого 2020 року у бібліотеці-філії № 7 імені А. Барто ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для учнів 2-го класу ЗОШ № 54, відбулася казкова подорож «Своєрідність народної фантазії в казках Братів Грімм».

Під час заходу дітлахи згадали популярні казки Братів Грімм, познайомилися з меньш відомими казками. Учні з задоволеням відгадували літературні загадки, брали участь у вікторинах «Розпізнай казку за початком», «Вибери кінцівку», «Яка казка зайва», а також приймали участь у грі-вікторині «Чарівна скринька». Закінчили заход ляльковою виставою «Червоний капелюх по новому».

/Files/images/filial_7/Своєрідність1.jpg /Files/images/filial_7/Своєрідність2.jpg


Сонячний казкар, чарівник із країни сонячних зайчиків, український Марк Твен – як тільки не називали письменника, класика української дитячої літератури Всеволода Нестайка. Яким же він був, чим жив і як писав - діти дізналися, взявши участь у заході «Щасливий дар творити для дітей»: до 90-річчя від дня народження В. Нестайка, який відбувся 20 лютого 2020 року в бібліотеці- філії № 36 імені М. Добролюбова ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для учнів 3-х класів ЗОШ № 93.

Огляд найкращих творів В. Нестайка доповнили відеоролики та буктрелер.

/Files/images/filial_36/Щасливий1.JPG /Files/images/filial_36/Щасливий2.JPG


Ім’я Уласа Самчука донедавна було добре знане за кордоном і майже не відоме в Україні. 115-річчю від дня народження талановитого письменника був присвячений літературний вечір «Пишався тим, що українець», який працівники бібліотеки-філії №1 ім. М.О. Некрасова ЦБС Новобаварського району м. Харкова провели для відвідувачів Новобаварського територіального центру надання соціальних послуг 20 лютого 2020 року.

Улас Самчук – український письменник, публіцист, громадський діяч, поборник незалежності України, одним з перших в художній літературі описав трагедію Голодомору. На заході присутні дізналися про сповнене пригод та подорожей життя письменника, ознайомилися з його творчим спадком та прослухали уривки з роману «Марія».

/Files/images/filial_1/Пишався1.JPG /Files/images/filial_1/Пишався2.JPG


21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Українська моваєдушею нації, їїгенетичнимкодом, у її глибинах народилося багато літературних скарбів, якими пишається наш народ. Про найвідоміші класичні та сучасні твори українських авторів розповіли учням 9-го класу ЗОШ №92 на літературно-народознавчому вечорі «Невмирущі скарби української мови», який відбувся в бібліотеці-філії №20 імені М. Кисляк ЦБС Новобаварського району м. Харкова 20 лютого 2020 року в рамках народознавчого клубу «Барвінок».

Під час заходу діти поринули в чудовий і прекрасний світ нашої рідної мови, відчули її багатство, мелодійність, красу. Учні з гордістю читали вірші класиків української літератури, змагалися у конкурсі скоромовок-спотиканок «Хто зможе повторити?», розширили і поглибили свої знання про мову, прийнявши активну участь у мовних іграх «Фразеологічний звіринець» та «Знайди приховані слова».

/Files/images/filial_20/Невмирущі1.jpg /Files/images/filial_20/Невмирущі2.jpg


19 лютого 2020 року в бібліотеці-філії №30 імені Герцена ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках музичного салону «Гармонія», відбувся музичний вечір відпочинку «Грай, музико, грай».

Пісня – духовний скарб народу. Пісня єднає та не знає кордонів, завдяки пісні українська мова лунає в усьому світі. Про це розповіли слухачам студенти Харківського коледжу вищих мистецтв напередодні Міжнародного Дня рідної мови. На заході лунали улюблені народні і сучасні українські пісні. Гості бібліотеки залишились вдячні за цікаво проведений час та пішли у піднесеному настрої.

/Files/images/filial_30/Грай1.jpg /Files/images/filial_30/Грай2.jpg


14 лютого 2020 року, до 31-річниці виводу військ із Афганістану, у бібліотеці-філії № 19 імені П.А. Грабовського ЦБС Новобаварського району м. Харкова, сумісно з учнями 6-А та 8-Б класів ЗОШ № 127, відбувся вечір пам’яті «Біль Афганської війни».

Летять, відлітають у вічність роки і скільки б їх не минуло, не зітруть у нашій пам’яті імена воїнів-афганців. На заході учасник бойових дій у Афганістані, полковник Росохач В.П, розповів учням про той біль, який відчуває і досі, згадуючи полеглих товаришів. П’ятеро молодих хлопців, наших земляків, жителів Новобаварського району не повернулись з тієї війни. Присутні хвилиною мовчання віддали шану загиблим та запалили свічку пам’яті по всіх, хто не повернувся у свої домівки.

/Files/images/filial_19/Біль1.jpg /Files/images/filial_19/Біль2.jpg


Поет, письменник, прозаїк, відомий перекладач, лауреат Нобелівської премії, від якої був змушений відмовитися під тиском радянської влади, людина признана в світі і зацькована на батьківщині. Про нелегке життя Бориса Пастернака, про його поетичний спадок, і вершину творчості – роман «Доктор Живаго» та багато іншого, слухачі дізнались взявши участь у вечері-знайомстві «І вогник ним засвічений не згас»: до 130-річчя від дня народження Б. Пастернака, який відбувся 13 лютого 2020 року в бібліотеці – філії № 36 імені М. Добролюбова ЦБС Новобаварського району м. Харкова в рамках клубу «Муза».

На заході було показано фільми «Пастернак. Гений и злодей» і «Последняя муза», звучали у запису вірші у виконанні Б. Пастернака та представлено книжкову виставку «Творчість крізь призму душі і серця».

/Files/images/filial_36/І вогник1.JPG /Files/images/filial_36/І вогник2.JPG


13 лютого 2020 року в Центральній дитячій бібліотеці імені О. Матросова ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для учнів 1-В класу гімназії №13, відбулося пізнавально-розважальне свято «Чарівне царство книги».

Бібліотека відкриває перед дітлахами дивовижний світ книжок, які супроводжують їх усе життя. Сьогодні наші гості подорожували прекрасними залами бібліотеки, побачили велику кількість книжок та журналів, знайомилися з цікавими та пізнавальними виставками, весело провели час в розважальних заходах: іграх, літературних загадках та переглянули лялькову виставу.

/Files/images/tsdb/Чарівне1.JPG /Files/images/tsdb/Чарівне2.JPG


4 лютого 2020 року в Центральній дитячій бібліотеці імені О. Матросова ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для учнів 6-го класу ЗОШ №59, було проведено літературне свято «Дивовижний Всеволод Нестайко та його герої» (до 90-річчя від дня народження).

На заході було представлено відеокліп, присвячений видатному українському дитячому письменникові, з якого учні дізналися про життєвий та творчий шлях В. Нестайка, подивилися буктрейлер та переглянули художній фільм за твором «Тореадори з Васюківки».

/Files/images/tsdb/В.Нестайко1.JPG /Files/images/tsdb/В.Нестайко2.JPG


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 30 січня 2020 року в бібліотеці-філії №30 імені О. Герцена ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках музичного салону «Гармонія», проведено літературно–музичний екскурс «Незабутні пісні Ісака Дунаєвського»: до 120-річчя від дня народження.

На заході любителі музики познайомились з цікавими фактами життя і творчості композитора, його зв'язок з Харковом та чим прославився Ісак Дунаєвський. Згадали пісні-хіти (які лунають більше чим півстоліття на радіо та телебаченні) та з насолодою прослухали у виконанні музиканта Віталія Чайки: «Как много девушек хороших», «Веселый ветер», «Песенка о капитане» та переглянули відеоролики з піснями «Каким ты был, таким остался», «Ехал я из Берлина», «Серце, тебе не хочется покоя», «Ой цветет калина», «Летите, голуби», «Школьний вальс» та інші.

/Files/images/filial_30/Дунаєвський1.jpg /Files/images/filial_30/Дунаєвський2.jpg


27 січня відзначалась 75 річниця Міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту. 75 років потому, саме в цей день 1945 року, Радянська Армія звільнила один з найбільших фашистських таборів смерті Освенцим. Тож 30 січня 2020 року в бібліотеці-філії № 19 імені П.А. Грабовського ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для учнів 8-Б класу ЗОШ № 127, відбувся вечір-реквієм "Трагедія народів ".

Це нагадування про 6 мільйонів закатованих фашистами євреїв, ромів в роки Другої Світової війни. Страшна, ганебна правда історії, відома харків’янам по Дробіцькому яру, де були знищені не тільки євреї, але і українці, поляки, росіяни. Пам'ять про Голокост необхідна нам, щоб наші діти ніколи не були жертвами або байдужими спостерігачами проявів ворожнечі, щоб вони творили добро. Ці уроки історії не повинні забуватися, їх замовчування може призвести до нової трагедії.

/Files/images/filial_19/Трагедія народів1.JPG /Files/images/filial_19/Трагедія народів2.JPG


Популяризація літератури про здоровий спосіб життя є одним з найактуальніших напрямків у бібліотечній роботі. 29 січня 2020 року працівники бібліотеки-філії №23 ім. М.Ю. Лермонтова ЦБС Новобаварського району м. Харкова запросили учнів 1-х класів ЗОШ №162 здійснити мандрівку країною здоров’я ”Про здоров’я треба знати, про здоров’я треба дбати”.

Програма заходу була дуже насиченою, адже включала різноманітні заходи: бібліотекарі запропонували дітям стати учасниками дискусії ”Як вирости здоровим?”; розповіли маленьким слухачам про здорове харчування; діти подивились лялькову виставу ”Веселий урок здоров’я”, а також зустрілися з героями невеличкої сценки ”Сім секретів здоров’я”, де з порад лікаря звірята дізнавалися, що треба робити, щоб бути завжди здоровими і не хворіти. Закінчився захід веселими лікувально-ігровими змаганнями.

/Files/images/filial_23/Про здоров\'я1.jpg /Files/images/filial_23/Про здоров\'я2.jpg


29 січня 2020 року працівники бібліотеки-філії №1 ім. М.О. Некрасова ЦБС Новобаварського району м. Харкова разом з фахівцем Фонду рятування дітей та підлітків України від наркотиків Шмаровозом Андрієм Васильовичем, для учнів 6-х класів ЗОШ №7, провели актуальний діалог «Шкідливі звички – знак біди».

Андрій Васильович роз’яснював учням, як треба себе поводити в суспільстві: у школі, з друзями, вдома, щоб не потрапити в біду. Учні з цікавістю брали участь у рольових іграх, за допомогою яких відпрацьовували різні життєві ситуації. Наприкінці був проведений огляд літератури по темі заходу «Навіщо мені гарні звички».

/Files/images/filial_1/Шкідливі1.JPG /Files/images/filial_1/Шкідливі2.JPG


Вже два століття людство намагається розгадати таємницю особистості М.Ю. Лермонтова. 27 січня 2020 року в бібліотеці-філії №1 імені М.О. Некрасова ЦБС Новобаварського району м. Харкова відбувся вечір-портрет «Поет трагічної долі. Таємниця життя та загибелі Михайла Юрійовича Лермонтова», на якому слухачі за допомогою історика Щегленко Ірини Володимирівни спробували розгадати лише деякі з таємниць великого поета.

До уваги слухачів було надано фільм про коротке, але творчо насичене життя поета, повне небезпечних поворотів, страждань і розчарувань, з якого вони дізналися багато цікавих і раніше невідомих фактів з життя Михайла Юрійовича. Також присутні переглянули відеокліпи на вірші поета.

/Files/images/filial_1/Поет тр.1.JPG /Files/images/filial_1/Поет тр.2.JPG


Щорічно, 22 січня Україна відзначає державне свято – День Соборності України. З нагоди цього свята 22 січня 2020 року у бібліотеці-філії № 19 імені П.А. Грабовського ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для учнів ЗОШ № 127, відбувся патріотичний вечір «Вічний день єднання».

День Соборності України відзначається з нагоди проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Важкий шлях пройшла Україна, щоб здобути незалежність і соборність своїх земель. Сьогодні Україна, можливо як ніколи раніше, потребує єдності й соборності всього українського народу. Про це й шла розмова на вечорі, до якого працівники бібліотеки підготували книжкову виставку, підібрали історичні та музичні кліпи. Учні читали вірші про Україну, співали українські пісні.

/Files/images/filial_19/Вічний день1.jpg /Files/images/filial_19/Вічний день2.jpg


Зима - чудова пора року! Зима - це розваги та подарунки на Новорічні свята! А яка кількість книг про зимові пригоди та дива! 17 січня 2020 року в бібліотеці-філії №20 імені М. Кисляк ЦБС Новобаварського району м. Харкова учні 3-го класу ЗОШ №92 вирушили в круїз по зимових казках «На гостинах у зими».

Цікава подорож від книги до книги зачарувала дітей, тому вони активно обговорювали кожний твір, читали вірші про зиму та Новий рік, розповідали щедрівки та колядки. Наприкінці заходу всі присутні подивились зимову казку.

/Files/images/filial_20/На гост.1.jpg /Files/images/filial_20/На гост.2.jpg


16 січня 2020 року працівниками бібліотеки-філії №19 імені П.А. Грабовського ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для учнів 5-го класу ЗОШ №127, було проведено народознавчу подорож «Цілий міх зимових свят».

Наш народ має багату культуру, величезний скарб якої складається з цінностей, надбаних багатьма поколіннями. З прадавніх часів до нас ідуть життєва мудрість та настанови щодо способу життя, закладені в звичаях і обрядах українського народу. Про зимові свята, традиції і обряди українців розповіли дітлахам під час подорожі, яка проходила на території церкви Ікони Смоленської Божої Матері, на Новоселівці.

/Files/images/filial_19/Цілий міх1.JPG /Files/images/filial_19/Цілий міх2.JPG


10 січня 2020 року в бібліотеці- філії № 7 імені А.Барто ЦБС Новобаварского району м.Харкова, для вихованців дитячого садку № 15, відбулася народознавча веселка „Новорічні свята та обряди в Україні”.

На заході дітлахам розповіли про зимові свята, про особливості українських обрядів та свят. Діти прийняли участь у новорічних іграх: „Як прикрасити ялинку”, „Намалюй сніговика”, „Яскрава зима”, із задоволеням відгадували зимові загадки, відповідали на запитання вікторин та подивилися лялькову виставу „Зимові пригоди у новорічній казці”.

/Files/images/filial_7/Новорічні1.jpg /Files/images/filial_7/Новорічні2.jpg


10 січня 2020 року, в дні зимових свят, в бібліотеці-філії №1 імені М.О. Некрасова ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для вихованців дитячого садочка №38, відбувся новорічний серпантин «Новий рік, як добрий чарівник».

Новий рік – це саме чарівне, найкрасивіше, найбільш таємниче і веселе свято. Саме таке свято для дітлахів влаштували працівники бібліотеки. Дітлахи приймали участь у веселих конкурсах та вікторинах, читали вірші про зиму, згадували різноманітні зимові розваги, співали щедрівки та із задоволенням переглянули мультфільм «Когда зажигаются елки».

/Files/images/filial_1/Нов. рік1.JPG /Files/images/filial_1/Нов. рік2.JPG


8 січня 2020 року в бібліотеці-філії №30 імені О. Герцена ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для дітей мікрорайону, відбувся новорічний калейдоскоп «Святкове мереживо зими».

Із цікавого повідомлення бібліотекаря діти дізналися про історію виникнення та традиції святкування Різдва. З захопленням учні декламували колядки та щедрівки. Дід Мороз провів конкурс на відгадування загадок та гру «Вгадай новорічного персонажа». З цікавістю діти подивились відео ролик про колядки на західній Україні «Різдво. Так треба колядувати». Всі учасники конкурсів одержали від Діда Мороза подарунки.

/Files/images/filial_30/Святкове мереживо1.jpg /Files/images/filial_30/Святкове мереживо2.jpg


Новий рік найчарівніше і найбільш очікуване свято. 6 січня 2020 року до бібліотеки-філії №23 імені М.Ю. Лермонтова ЦБС Новобаварського району м.Харкова завітали діти молодшого віку на новорічне конфетті: «Розсипа зима сніжинки зі святкової торбинки».

Діти разом з героями вистави «Таємниця Снігової Королеви» здійснили цікаву мандрівку сповнену чудес і загадок. Всі учасники свята розважалися іграми, конкурсами, вікторинами, розказували вірші, співали пісні, водили хороводи біля ялинки і на закінчення заходу їхні зусилля були нагороджені солодощами.

/Files/images/filial_23/Розсипа1.jpg /Files/images/filial_23/Розсипа2.jpg


5 січня 2020 року в Центральній дитячій бібліотеці імені О. Матросова ЦБС Новобаварського району м. Харкова відбулося святкове дійство «Новорічні пригоди казкових героїв».

Побувати на Новорічному святі в дні шкільних канікул бажають усі діти. Таке святкове дійство відбулося для дітей мікрорайону. Веселі конкурси, новорічні загадки, рухливі ігри, лялькова вистава «Помічники Діда Мороза, або як діти свято спасали», мультфільми «Маша та Ведмідь. Чудеса під Новий рік», «Барбарики. До нас приходить Новий рік», солодкі подарунки від Діда Мороза зробили свято веселим та незабутнім.

/Files/images/tsdb/новор. приг.1.JPG /Files/images/tsdb/новор. приг2.JPG


2019 рік

20 грудня 2019 року в Центральній дитячій бібліотеці імені О. Матросова ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках клубу «Читайка», пройшла зустріч з творами улюбленого письменника «Літературна скарбничка Віктора Драгунського».

Знайомство з книжковою виставкою, веселі історії улюбленого дитячого письменника, презентація та літературна вікторина, уривки з веселих художніх фільмів за творами В. Драгунського - скрізь дітей супроводжував головний герой творів – Денис Корабльов. Він допоміг присутнім пізнавально і весело провести літературну зустріч.

/Files/images/tsdb/Драгунський1.JPG /Files/images/tsdb/Драгунський2.JPG


20 грудня 2019 року в Центральній дитячій бібліотеці імені О. Матросова ЦБС Новобаварського району м. Харкова пройшло свято «Звеселися рідний край, їде в гості Миколай».

На заході діти дізналися про святкування Дня Святого Миколая у нас в Україні, з велики задоволенням учні переглянули відеоролик «Ось прийшов Миколай» та мультфільм «Різдвяна казка». Святкова лялькова вистава, конкури, ігри, вікторини допомогли створити свято щедрості і любові, на яке щороку чекають усі діти.

/Files/images/tsdb/Звеселися1.JPG /Files/images/tsdb/Звеселися2.JPG


18 грудня 2019 року в Центральній дитячій бібліотеці імені О. Матросова ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для учнів 1-Б класу гімназії №13, пройшла святкова зустріч «Хто, хто Миколая любить».

З великим задоволенням учні переглянули мультфільми «Маша та Святий Миколай», «Різдвяна казка». Лялькова вистава, розважальні веселі конкурси та рухливі ігри створити дітям святковий настрій.

/Files/images/tsdb/Хто, хто1.JPG /Files/images/tsdb/Хто, хто2.JPG


З особливою любов’ю та нетерпінням зустрічають діти та дорослі перше новорічне свято - День Святого Миколая Чудотворця. Історія цього свята має давню та цікаву історію. Таку святкову історію 18 грудня 2019 року почули учні 1-х класів гімназії №65 в читальному залі бібліотеки-філії №23 імені М.Ю. Лермонтова ЦБС Новобаварського району м. Харкова під час проведення розважального ранку ”Із неба в український край йде зимовий Миколай”.

На заході бібліотекар розповіла малятам, як це свято святкують у нас в Україні та інших державах, адже Святого Миколая вважають заступником всіх дітей. Дітлахи відгадували зимові загадки, згадували прислів’я і приказки, пов’язані з ім’ям Миколи Чудотворця, співали пісні та грали в рухливі ігри. А ще діти розповідали вірші, які підготували до свята, з цікавістю подивилися лялькову виставу ”Незвичайні пригоди Миколая”.

/Files/images/filial_23/Із неба1.jpg /Files/images/filial_23/Із неба2.jpg


16 грудня 2019 року в Центральній дитячій бібліотеці імені О. Матросова ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для дітей з малозабезпечених сімей та їх батьків і вихованців гуртка «Деполька», до Дня Святого Миколая було проведено народознавче свято «Щедрий, добрий Миколаю, дуже я тебе чекаю».

В програмі заходу: перегляд відеоролика «Святий, Святий Миколаю, ти до нас прийди, прийди»; перегляд мультфільму «Рідзвяна казка»; лялькова вистава; веселі святкові розваги. На святі діти отримали солодкі подарунки від Святого Миколая.

/Files/images/tsdb/Щедрий1.JPG /Files/images/tsdb/Щедрий2.JPG


13 грудня 2019 року в бібліотеці-філії № 7 імені А. Барто ЦБС Новобаварського району м.Харкова, для учнів 1-го класу ЗОШ № 54, відбувся новорічний калейдоскоп „Новорічна ніч - здійснення бажань”.

На заході дітям розповіли про особливості святкування нового року в різних країнах світу, провели цікаві новорічні ігри: „Як прикрасити ялинку”, „Зима у малюнках та словах”, „Намалюй сніговика”, „Чарівна скринька”. Дітлахи з задоволеням вігадували зимові загадки та відповідали на запитання вікторин та подивилися новорічну виставу- поздоровлення „Чарівна книга Зимових казок”.

/Files/images/filial_7/Новорічна ніч1.jpg /Files/images/filial_7/Новорічна ніч2.jpg


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 13 грудня 2019 року в Центральній дитячій бібліотеці імені О. Матросова ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для учнів 7-А та 7-В класів ЗОШ №153, була проведена краєзнавча подорож«Незвичайні музеї Харкова».

Хто сказав, що відвідувати музеї не цікаво? В Харкові працює більше 25 музеїв, відвідуючи які можна дізнатися багато цікавого з історії, науки, культури і мистецтва нашого міста, де зібрана велика кількість цікавих експонатів. З презентації школярі дізналися про незвичайні музеї Харкова: Морський музей; Музей космонавтики та уфології; Музей фотоілюзій; Музей наукових відкриттів WOOM; Музей театральних ляльок. Розповідь про музеї супроводжувалася показом відеосюжетів. Учні зацікавилися інформацією та виказали бажання відвідати музеї, які їм найбільше сподобалися.

/Files/images/tsdb/Незвичайні1.JPG /Files/images/tsdb/Незвичайні2.JPG


13 грудня 2019 року в Центральній дитячій бібліотеці імені О. Матросова ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для учнів 7-Б класу Харківської гімназії №13, було проведено вечір милосердя «Добру відкривається серце»: До Міжнародного Дня людей з інвалідністю».

3 грудня цей день відмічений в календарях всього світу, але це не свято, а швидше нагадування про те, що серед нас живуть особливі, не такі як всі, люди, ті, кого доля обійшла стороною - люди з обмеженими можливостями. На заході було представлено презентацію та відеоролик, з яких школярі дізналися про про сильних духом людей, тих хто не змирився з положенням, в якому опинився. Це і такі відомі люди як Людвіг ван Бетховен, Луї Брайль, Франклін Делано Рузвельт, Константин Едуардович Ціолковський, Борис Михайлович Кустодієв та інші. Про них безліч прикладів. Сподіваємося, що все почуте, побачене зворушило серця присутніх на заході.

/Files/images/tsdb/Добру1.JPG /Files/images/tsdb/Добру2.JPG


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 11 грудня 2019 року, в рамках клубу «Юність»,бібліотека-філія № 19 імені П.А. Грабовського ЦБС Новобаварського району м. Харкова, сумісно з ЗОШ № 127 провели краєзнавчу зустріч «Наші славетні земляки».

100 років нашому славетному земляку, учаснику бойових дій Другої світової війни, кавалеру ордена Червоної Зірки і багатьох нагород, Розову Георгію Дмитровичу. Георгій Дмитрович на 5 років старше нашого Новобаварського району, про що з гумором нам розповів, це людина, яка переживши багато в своєму житті залишився чуйним і добрим до людей, про що він і говорив дітям: "Любіть своїх батьків і людей, тоді буде все добре!". Зустріч з такою людиною змушує задуматися всім нам про те, що головне в нашому житті, до чого ми прагнемо. Ми щиро побажали йому здоров'я і зустрічі з ним, на 75-річчя Дня Перемоги.

/Files/images/filial_19/Наші1.JPG /Files/images/filial_19/Наші2.JPG


6 грудня 2019 року в Центральній дитячій бібліотеці імені О. Матросова ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках клубу «Читайка», пройшла гра- мандрівка «Книга за руку веде».

Під час цікавої мандрівки діти залюбки занурилися в бібліотечний світ книжок та журналів, одержали море задоволення від спілкування з веселими героями лялькової вистави «Книжкове царство – мудре государство» та розширили світогляд під час розгадування кмітливої вікторини по творам дитячих письменників.

/Files/images/tsdb/Книга за руку1.JPG /Files/images/tsdb/Книга за руку2.JPG


6 грудня Україна відзначила День Збройних сил України. Цього року українська армія відсвяткує його 26-й раз. Тому сьогодні з нагоди свята в бібліотеці-філії №19 ім. П.А. Грабовського ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках клубу «Юність», відбувся вечір-посвята «Є така професія – Батьківщину захищати!».

Щодня тисячі бійців ЗСУ захищають країну на передовій, охороняють її кордони на землі, у воді та в повітрі. Про це розповіли присутнім на заході робітники бібліотеки за допомогою презентації та відеокліпів про сьогодення нашої армії. Українське військо спирається на багатовікову історію та славні традиції, тому на святі був присутній ветеран ЗСУ,член міської ради ветеранів, підполковник Гвоздинський П.П., який розповів учням про героїчні постаті, які в роки Світової війни захищали наше рідне місто Харків.

/Files/images/filial_19/Є1.JPG /Files/images/filial_19/Є2.JPG


5 грудня 2019 року працівники бібліотеки-філії №23 імені М.Ю. Лермонтова ЦБС Новобаварського району м. Харкова зустрічали першокласників ЗОШ №162 на казковому святі ”Відчиняє двері казка”.

Бібліотекарі розповіли юним читачам про бібліотеку і правильне поводження з книгою. Діти дізналися, що існує багато-багато казок! За уривками казок малеча відгадувала їх назви та їх авторів, відповідала на запитання літературної вікторини ”По казкових слідах загадкових” та отримала завдання з ”Сундучка для маленьких читайликів”. Дітлахи показали добрі знання українських народних і літературних казок. А разом з героями лялькової вистави ”В книжковому лісі завжди казка” діти розгадували загадки, доповнювали прислів’я. Усім було весело і зовсім не помітили, як пролетів час.

/Files/images/filial_23/Відчиняє1.jpg /Files/images/filial_23/Відчиняє2.jpg


Наполеон Бонапарт – одна з найяскравіших осіб в Новітній історії, революціонер на французькому престолі, людина, яка й досі бентежить розум багатьох. Безліч історичних досліджень, літературних творів, витворів культури та мистецтва присвячено цій непересічній людині. Саме Наполеону Бонапарту був присвячений вечір-портрет «Наполеон: революціонер на престолі» (до року французької мови в Україні), який відбувся 4 грудня 2019 року в бібліотеці-філії №1 ім. М.О. Некрасова ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках клубу любителів історії «Ерудит».

На цьому заході відвідувачі дізналися безліч цікавих фактів з життя Наполеона І, почули крилаті вислови французького імператора, подивилися фільм «Видатний полководець Наполеон Бонапарт». До заходу був підготовлений огляд літератури «Наполеон: життя у книгах».

/Files/images/filial_1/Наполеон1.JPG /Files/images/filial_1/Наполеон2.JPG


29 листопада 2019 року в бібліотеці-філії №20 імені М. Кисляк ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках клубу «Барвінок», для учнів 8-го класу ЗОШ №92, відбулося народознавче свято «Як Кузьма та Дем’ян зиму зустрічають».

День «Кузьминок» має багато традицій та обрядів. В народі проводи осені супроводжувалися ігрищами та розвагами. Тому учні, прослухавши розповідь про святих Кузьму та Дем’яна, активно приймали участь у конкурсах, вікторинах та іграх на кмітливість, які були їм запропоновані на заході. Не аби який інтерес у присутніх викликав огляд книг по народознавству «Звичаї та вірування українського народу».

/Files/images/filial_20/Як Кузьма1.jpg /Files/images/filial_20/Як Кузьма2.jpg


Шкідливі звички молоді: куріння, алкоголь, наркотики настільки міцно увійшли в життя сучасного підлітка, що боротися з ними з кожним роком стає все важче. Саме цій темі був присвячений актуальний діалог «Твоє життя в твоїх руках», який працівники бібліотеки-філії №1 імені М.О. Некрасова ЦБС Новобаварського району м. Харкова, разом з фахівцем Фонду рятування дітей та підлітків України від наркотиків Ананіним Дмитром Сергійовичем, провели 29 листопада 2019 року для учнів 7-го класу ЗОШ №7.

В ході діалогу, на наочних прикладах, учні дізналися, як шкідливі звички згубно впливають не тільки на здоров’я людини, але іноді руйнують все її життя і життя оточуючих людей. Дмитро Сергійович розповів про різноманітні профілактичні заходи, за допомогою яких можна уникнути шкідливої залежності. Наприкінці доповіді школярам було представлено огляд літератури «На краю прірви».

/Files/images/filial_1/Твоє1.JPG /Files/images/filial_1/Твоє2.JPG


Спілкування з людьми – складне мистецтво. Воно не передається у спадок, воно результат внутрішньої культури і виховання людини. Як знання і застосування правил поведінки позитивно впливають на формування іміджу та як з їх допомогою отримувати задоволення від контактів з оточенням пояснювали учням 7-х класів гімназії № 65 на вечорі ввічливості «Етикет і ти», що відбувся 25 листопада 2019 у бібліотеці-філії №23 імені М.Ю. Лермонтова ЦБС Новобаварського району м. Харкова.

На заході школярі дізналися, що означають певні жести при вітанні в різних країнах. В ході ситуативних ігор діти згадали, як вести себе за столом, якою має бути поведінка в громадських місцях, як спілкуватися по телефону.

/Files/images/filial_23/Етикет1.jpg /Files/images/filial_23/Етикет2.jpg


22 листопада 2019 року в бібліотеці-філії № 7 імені А.Барто ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках клубу „Чомучка”, для учнів 2-го класу ЗОШ № 54 відбулася гра-заняття «Щоб не трапилось біди обережний будь з вогнем».

На заході, в ігровій формі, дітям розповіли, як вірно поводитися з вогнем, учні відгадували загадки про вогонь, грали в ігри: «Коник з бабцей Жгу-Пожгу», «Горить – негорить», «Так чи ні», «Полювання на пожежу», «Словесний гідрант», вчилися тушити пожежу та подивилися лялькову виставу «Пожежа на лісовій галявині».

/Files/images/filial_7/Щоб1.JPG /Files/images/filial_7/Щоб2.JPG


22 листопада 2019 року в бібліотеці-філії №30 імені О. Герцена ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для учнів 10-го класу ЗОШ №76, відбувся вечір – зустріч з учасниками АТО «Хоробрими, сміливими ростіть, кордони України бережіть!».

На вечорі учні з цікавістю слухали спогади старшого сержанта Вельмицького Дмитра Павловича про перебування в АТО, від солдата Кравченко Владислава Артуровича та з відеоролика дізналися про службу у 5-й Слобожанській бригаді Національної Гвардії України». Школярі задавали питання про те, як поступити на службу по контракту. Старший сержант запросив учнів відвідати військову частину у «Дні відкритих дверей» для ознайомлення з життям солдат. Завершився вечір піснею Анастасії Приходько та Микити Рубченко «Герої не вмирають».

/Files/images/filial_30/Хоробрими1.jpg /Files/images/filial_30/Хоробрими2.jpg


22 листопада 2019 року в Центральній дитячій бібліотеці імені О. Матросова ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для учнів 8-б класу Харківської гімназії №13, було проведено вечір пам’яті «Трагічні сторінки нашої історії»: До Дня пам’яті жертв Голодоморів та політичних репресій.

Голодомор 1932-33 років – це організований радянською владою штучний голод, який призвів до смерті мільйонів наших земляків. На заході було представлено презентацію, з якої школярі дізналися про причини і наслідки цієї трагедії, про памятники, присвячені трагічним подіям 1932-33 рр., розміщені в Україні та по всьому світові. Також школярі дуже уважно передивилися документальну стрічку «Голодомор. Великий злам». Захід закінчився піснею на слова і музику Анатолія Сологуба «Голодомор». Головне завдання заходу – донести правду школярам про цю трагедію та вшанувати пам’ять жертв Голодомору. Це наша історія. Ми не можемо її викреслити з нашої пам’яті. Ми не повинні це забути. Щоб подібні людські трагедії не повторилися. Ніде і ніколи!

/Files/images/tsdb/Трагічні1.JPG /Files/images/tsdb/Трагічні2.JPG


21 листопада 2019 року до бібліотеки-філії №23 імені М.Ю. Лермонтова ЦБС Новобаварського району м. Харкова ”На гостини до книжкової країни” завітали маленькі читачі, учні 2-х класів ЗОШ №162.

На початку заходу бібліотекарі познайомили малечу з віхами життя відомих казкарів світу й особливостями їх творчості. Цікавим доповненням розповіді стали захоплююча вікторина ”Чи знаєте ви казки” та гра ”Казкова торбина”. А ще у гості до дітей завітали герої оповідання М. Носова ”Живий капелюх”. Наприкінці свята хлопчики та дівчата поділились власними книжковими вподобаннями. Учні отримали багато позитивних емоцій і задоволення від заходу.

/Files/images/filial_23/На гостини1.jpg /Files/images/filial_23/На гостини2.jpg


У день пам'яті жертв Голодомору народ України схиляє голову перед трагічними сторінками своєї історії, перед пам’яттю мільйонів українців, які загинули мучинецькою смертю від голоду, заподіяного тоталітарною системою. 21 листопада 2019 року в бібліотеці-філії №20 імені М. Кисляк ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для учнів 9-го класу ЗОШ №92, відбувся вечір-реквієм «Чорна книга України», присвячений тим страшним подіям.

На вечорі завідувач бібліотеки розповіла присутнім про період 1933-32 років в Україні, а вчитель історії поділилася враженнями від спілкування з істориками різних країн світу про часи Голодомору в Україні. На заході було показано відео- спогади мешканців Харківської області, які пережили ті страшні часи.

/Files/images/filial_20/Чорна1.jpg /Files/images/filial_20/Чорна2.jpg


Для кожної людини, яка щиро любить рідну землю, природа рідного краю – найчарівніша в світі. Саме цій темі була присвячена екологічна мандрівка «Дивосвіт рідної природи», яку працівники бібліотеки-філії № 1 імені М.О. Некрасова ЦБС Новобаварського району м. Харкова провели 21 листопада 2019 року для відвідувачів Новобаварського територіального центру надання соціальних послуг.

Україна – країна різних ландшафтів: від гір до моря, від полонини до степів. Нам є чим пишатися і є, де насолодитися природою. Присутні дізналися про універсальний заповідник на території України «Асканія Нова», відвідали такі національні природні парки, як «Синевір» та «Дністровський каньйон». Також здійснили відеоподорож мальовничими куточками Слобожанщини. А наприкінці прослухали вірші українських поетів, які оспівували красу рідної природи.

/Files/images/filial_1/Дивосвіт1.JPG /Files/images/filial_1/Дивосвіт2.JPG


20 листопада 2019 року в бібліотеці-філії №30 ім. О.Герцена ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для учнів 3-го класу ЗОШ №76, відбулася зустріч з працівниками патрульної поліції старшим лейтенантом Чернешенко Інною Вікторівною та Лихомановим Артемом Ігоровичем під назвою «Знай та вивчай правила дорожнього руху».

На заході діти дізнались цікаву історію виникнення світлофора, брали активну участь у грі «Жести регулювальника», показали знання правил у вікторині «Дорога не для забав» та подивились пізнавальний мультфільм «Азбука безпеки на дорозі тітоньки Сови».

/Files/images/filial_30/Знай та вивчай1.jpg /Files/images/filial_30/Знай та вивчай2.jpg


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 18 листопада 2019 року в бібліотеці – філії № 36 імені М. Добролюбова ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для учнів 5-х класів ЗОШ № 93, відбувся історико- краєзнавчий екскурс «Героїчний літопис харків’ян»: до 75-річчя визволення України від німецьких загарбників.

На заході школярів ознайомились з видатними харків’янами, які зробили вагомий внесок у визволення України під час Другої Світової війни. Це наші земляки, ім’я яких носять вулиці нашого району: Петро Дзюба, Олександр Катаєв, Петро Свинаренко, Антон Китаєнко, Марія Кисляк, Василь Бугрименко, Микола Руденко, Петро Набойченко та багато інших. Діти прочитали вірші українських поетів про подвиги харків’ян у цій страшній війні, прослухали пісні воєнних років та познайомились з книжковою полицею «Подвигу жити вічно».

/Files/images/filial_36/Героїчний1.JPG /Files/images/filial_36/Героїчний2.JPG


«Ми нащадки переможців. Пам’ятаємо, пишаємось» під такою назвою 18 листопада 2019 року бібліотека-філія №19 імені П.А. Грабовського ЦБС Новобаварського району м. Харкова, сумісно із ЗОШ № 127, до 75-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників, провели естафету пам’яті.

Цей захід, це частина міського проекту по вшануванню подвигу наших батьків та дідів. Вже понад десять років бібліотека № 19 та ЗОШ № 127 займаються національно-патріотичним вихованням підростаючого покоління. Зустрічі з ветеранами другої світової війни, з ветеранами праці, ветеранами АТО – це дієва форма виховання, а відео-презентація «Розмова з ветеранами», підготовлена працівниками бібліотеки до цього заходу, продемонструвала сумісну роботу в цьому напрямку. На заході були присутні: ветерани Новобаварського району, керівники міської та районної ветеранських організацій, представники шкіл Новобаварського району, мешканці Новоселівки.

/Files/images/filial_19/Ми нащадки1.JPG /Files/images/filial_19/Ми нащадки2.JPG


18 листопада 2019 року в бібліотеці-філії №30 імені О. Герцена ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для учнів 4-го класу ЗОШ №76, відбулася подорож країною дорожніх знаків «В гостя у Світлофорчика Моргайка».

В ході заходу, старший лейтенант патрульної поліції Чернешенко Інна Вікторівна, провела з дітлахами гру «Школа безпеки», яка пройшла весело і енергійно. Учні брали активну участь у вікторині «Мій друг – дорожній рух», показали свої знання правил поведінки на дорозі та подивились пізнавальний мультфільм «Азбука безпеки на дорозі тітоньки Сови».

/Files/images/filial_30/В гостях1.jpg /Files/images/filial_30/В гостях2.jpg


15 листопада 2019 року в Центральній дитячій бібліотеці імені О. Матросова ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для учнів 8-Г класу Харківської гімназії №13, була проведена пізнавальна гра «Будь обережним на дорозі».

На заході інспектори відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції у м. Харкові ДПП ст. лейтенант поліції Лихоманов Артем Ігорович та ст. лейтенант поліції Чернишенко Інна Вікторівна в ігровій формі нагадали учням правила дорожнього руху, показали відеоролик з правил безпеки на дорозі та відповіли на запитання присутніх.

/Files/images/tsdb/Будь1.JPG /Files/images/tsdb/Будь2.JPG


15 листопада 2019 року в Центральній дитячій бібліотеці імені О. Матросова ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках клубу «Читайка», пройшов літературний ранок «Казки маленькі, а розуму в них багато».

З казок починається дитинство, казки супроводжують читачів довгий час, вони допомагають зацікавити дитину читанням. Сьогодні нашими гостями і друзями були герої українських народних казок. Ці герої були і в ляльковій виставі, і в мультфільмі «Чарівний горох», в різноманітних конкурсах. Дуже сподобалось глядачам інсценування казки «Рукавичка», яку показали члени клуба.

/Files/images/tsdb/Казки мал.1.JPG /Files/images/tsdb/Казки мал.2.JPG


Казка відкриває перед нами дивовижний світ, який наповнений чарами, робить наше життя цікавішим і більш захоплюючим. Саме в казках закладений головний принцип буття: добро завжди сильніше зла. І саме цій темі був присвячений казковий вернісаж «Ми до тебе, казко, в гості», який відбувся 15 листопада 2019 року в бібліотеці-філії ім. М.О. Некрасова ЦБС Новобаварського району м. Харкова для вихованців дитячого садочка №38.

На зустрічі діти дізналися про те, які бувають казки, помандрували по різним чарівним країнам разом з казковими героями, прийняли жваву участь у відгадуванні загадок та вікторин, подивились мульткарусель по мотивам українських народних казок. Після заходу дітям була проведена екскурсія по бібліотеці.

/Files/images/filial_1/Ми до тебе1.JPG /Files/images/filial_1/Ми до тебе2.JPG


Здоров’я – найцінніший дар. Як же бути здоровим, сильним, міцним? Про це діти дізналися, взявши участь у казковій мандрівці «В гостях у королеви Здоров’я», яка відбулася 14 листопада 2019 року у бібліотеці- філії № 36 імені М. Добролюбова ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для учнів 2-х класів ЗОШ № 93.

Разом з героями лялькового театру дітлахи побували в гостях у королеви Здоров’я та її доньок: принцеси Гігієни, принцеси Харчування та принцеси Руху. У грі «Шкідливо – корисно» , відповідаючи на запитання, діти обирали корисні і шкідливі продукти, вітаміни та лікарські трави. А цікавий огляд нової літератури «Я здоров’я бережу – сам собі допоможу» доповнив знання школярів.

/Files/images/filial_36/В гостях1.JPG /Files/images/filial_36/В гостях2.JPG


Один мудрець сказав: «Доброта схожа на сонечко, яке зігріває, огортає теплом душі живих істот, робить життя ясним, світлим, радісним». Про доброту, співчуття, добрі вчинки дізналися діти на святі доброти «Даруйте людям ласку і тепло», яке 13 листопада 2019 року працівники бібліотеки – філії № 36 імені М. Добролюбова ЦБС Новобаварського району м. Харкова провели у школі - інтернаті № 9 для учнів 1-4 класів.

Дітлахи разом з героями лялькового театру подорожували у світ добра і зла, прийняли участь у грі «Хороше – погане», відповіли на запитання вікторини, а книжкова виставка «Роби добро і говори про це» і конкурс дитячих малюнків «Мої добрі вчинки», допомогли краще закріпити знання про доброту і милосердя.

/Files/images/filial_36/Даруйте1.JPG /Files/images/filial_36/Даруйте2.JPG


13 листопада 2019 року в бібліотеці-філії №30 імені О. Герцена ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для учнів 7 – 8 класів ЗОШ №76, пройшла подорож в історію «З історії писемності в українських землях».

В ході заходу учні познайомились з історією виникнення писемності та мови в Україні. Багато цікавого дізнались із відеоролика «Як творилось письмо», активно приймали участь у вікторині «Знавці рідної мови» та мовознавчих іграх: «Закінчи прислів’я» і «Здійсни пошук», весело промовляли скоромовки. Під час хвилинки – веселинки читали гуморески Павла Глазового: «Кухлик», «Права і обов’язки», «Батькова наука», а наприкінці заходу з задоволенням прослухали пісні про Україну.

/Files/images/filial_30/З історії писем.1.jpg /Files/images/filial_30/З історії писем.2.jpg


8 листопада 2019 року в Центральній дитячій бібліотеці імені О. Матросова ЦБС Новобаварського району м. Харкова, на прохання вихователів та батьків ДНЗ №258, було проведено пізнавально-розважальне свято «Живуть на світі книги».

Діти були в бібліотеці вперше. Цікаве знайомство з бібліотекою «Мандруючи книжковим містом», перегляд міні-лялькової вистави «Незвичайні пригоди казкових героїв», розважальні та пізнавальні рухливі ігри, веселі загадки та вікторини – все це викликало у них велике захоплення. Дітлахи залишали бібліотеку з веселим і радісним настроєм, дякуючи на свято.

/Files/images/tsdb/Живуть1.JPG /Files/images/tsdb/Живуть2.JPG


Слово до слова - зложиться мова! Під таким гаслом 8 листопада 2019 року в бібліотеці-філії № 19 ім. П.А. Грабовського ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для учнів 7-го класу ЗОШ № 127, пройшов літературний альманах "Рідна мова, Божа благодать": до Дня української писемності та мови.

На заході дітям розповіли звідкі пішла українська мова, така певуча та мелодійна, хто засновник літературної української мови, як багато письменників дала світу наша Україна, наша Слобожанщина, дітлахи прослухали вірші та пісні, подивилися відеокліпи та познайомились з книжками, представленими на книжковій виставці.

/Files/images/filial_19/Рідна мова1.jpg /Files/images/filial_19/Рідна мова2.jpg


Не місце прикрашає людину, а людина місце. Про це розповіли учням ЗОШ № 127 ветерани праці та ветерани прокуратури Новобаварського району, на вечорі пошани «Земляки – це наша слава»: до 95-річчя Новобаварського району, яка відбулася 6 листопада 2019 року в бібліотеці-філії № 19 ім. П.А. Грабовського ЦБС Новобаварського району м. Харкова.

На превеликий жаль, у цьому році троє ветеранів Новоселівки покинули нас. Ці люди були нашими друзями, і завжди із задоволенням ділилися своїми знаннями з учнями школи, мешканцями району. Одним з таких людей була Удачина Майя Юхимівна - заслужений юрист України, яка працювала заступником обласного прокурора, а будучи вже на пенсії, допомагала читачам бібліотеки, жителям району в складних юридичних питаннях. Ветерани, які прийшли на зустріч, розповіли дітям про свою роботу, а Голова ради ветеранів прокуратури і директор музею прокуратури Харкова запросив учнів і працівників бібліотеки відвідати музей.

/Files/images/filial_19/Земляки1.JPG /Files/images/filial_19/Земляки2.JPG


4 листопада 2019 року в бібліотеці-філії №30 ім. Герцена ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для дітей 2-х класів ЗОШ№76, проведено екскурс в історію бібліотеки «Дім, де живе мудрість».

На заході дітлахи дізналися про правила користування бібліотекою, з цікавістю переглянули відеоролик «Як твориться книга» та із задоволенням прослухали пісню про книгу. В кінці заходу діти виявили бажання записатись до бібліотеки.

/Files/images/filial_30/Дім1.jpg /Files/images/filial_30/Дім2.jpg


Українська пісня – це частина духовного життя народу, ії передають з покоління в покоління не тільки в Україні, а й за кордоном - ті, хто полюбив її мелодійність та щирість. Їй віддають перевагу багато відомих співаків і саме цим виконавцям і був присвячений музично-народознавчий вечір «Заспіваймо українське», який відбувся 25 жовтня 2019 року для учнів 9-го класу ЗОШ №92 у бібліотеці-філії №20 імені М. Кисляк ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках клубу «Барвінок».

На заході лунали відомі українські пісні у виконанні закордонних співаків, учні подивилися уривки з документального фільму про американську співачку українського походження Квітку Цісик, яка все своє життя присвятила популяризації народної української пісні в Америці, та розповіли про пісні, які співають в їхніх родинах.

/Files/Заспіваймо1.JPG /Files/Заспіваймо2.JPG


У рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 25 жовтня 2019 року бібліотека-філія № 19 ім. П.А. Грабовського ЦБС Новобаварського району м. Харкова для учнів 6-х класів ЗОШ №127 провели вечір-реквієм «Пам'ять серця»: до 75 - річчя визволення України від німецьких загарбників.

На заході учням розповіли про ті жахливі часи, про те, що робили загарбники у нашому рідному місті, які страждання перенесли мешканці України та нашого рідного міста під час Другої світової війни. Лунали вірші про наш край, про тих, хто дав нам мирне небо і життя. Кліпи про визволення України під пісні «Ой, Дніпро, Дніпро …», «Степом» були дуже емоційно сприйняти учнями. Хвилиною мовчання присутні віддали шану тим, хто подарував нам життя. Ми повинні пам'ятати тих, хто не прийшов з тієї страшної війни!

/Files/Пам\'ть серця1.JPG /Files/Пам\'ть серця2.JPG


24 жовтня 2019 року в бібліотеці-філії №20 імені М. Кисляк ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для учнів ЗОШ №92, відбувся День першокласника «У місті Читайликів».

Під час екскурсії по бібліотеці діти познайомилися з книгами та журналами, книжковими виставками та стендами. Учні приймали активну участь у конкурсах та вікторинах, відгадували загадки та отримали лист-пораду «Як берегти книги». Наприкінці заходу дітлахи подивилися мультфільм.

/Files/У місті1.JPG /Files/У місті2.JPG


”В руках майстрів народжується диво” - під такою назвою працівники бібліотеки-філії №23 ім. М.Ю. Лермонтова ЦБС Новобаварського району м. Харкова 23 жовтня 2019 року, для учнів 8-х класів ЗОШ №162, провели свято народного мистецтва.

Рукоділля – невід”ємна частина життя людини і одне з найстаріших мистецтв на планеті. З кожним днем число людей, охочих займатися рукоділлям, зростає. Зі своїми творчими ідеями поділилася з присутніми Черваньова Тетяна Петрівна. Вона представила на виставці власні роботи, виконані в різних техніках рукоділля та розповіла учням про кожну з них окремо. А з музичним привітанням виступили керівник народного відділу-класу бандури ДШМ №2 ім. П.Чайковського Мироненко-Очерет Зінаїда Вікторівна зі своїми учнями. Лунали пісні, музичні композиції, оповиті любов’ю до рідної землі, до Батьківщини.

/Files/images/filial_23/В руках1.jpg /Files/images/filial_23/В руках2.jpg


В рамках проекту «Відкрий для себе рідне місто», 18 жовтня 2019 року в бібліотеці-філії №30 ім. Герцена ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках музичного салону «Гармонія», проведено літературно - музичний екскурс «Становлення музичної культури в Харкові».

У ході заходу слухачі познайомились з харківськими композиторами та були вдячні за авторські пісні у виконанні поета і музиканта Віталія Чайки та із задоволенням прослухали пісні про Харків. Увагу відвідувачів привернула книжкова виставка «Пісенна Україна».

/Files/images/filial_30/Становлення1.jpg /Files/images/filial_30/Становлення2.jpg


18 жовтня 2019 року в бібліотеці-філії № 7 імені А. Барто ЦБС Новобаварського району м.Харкова, для учнів 3-го класу ЗОШ № 54, відбувся патріотичний ранок „Вклонімося вам, захисники України”, присвячений Дню захисника України.

На заході згадали про символи України, поспілкувалися про цілісність нашої держави та згадали тих, хто ввідав за неї життя. Діти брали участь у вікторинах, а за допомогою лялькової вистави, за мотивами народної казки „Три кухлі”, діти побачили мудрість українського народу.

/Files/Вклонімося1.jpg /Files/Вклонімося2.jpg


18 жовтня 2019 року в Центральній дитячій бібліотеці імені О. Матросова ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для учнів 3-х класів гімназії №152, пройшла пізнавально-розважальна зустріч «З книгою завжди цікаво і весело».

В програмі заходу:1) Електронна презентація; 2) «Через книги відкриваю цілий світ»; 3) Бесіда біля книжкової виставки; 4) «Улюблені книжки багатьох поколінь»; 5) Літературна вікторина «Відгадай хто я?; 6) Лялькова вистава «Пригоди Кузі у бібліотеці»; 7) Перегляд мультфільма «Вовка в Тридев’ятому царстві».

/Files/З книгою1.JPG /Files/З книгою2.JPG


17 жовтня 2019 року у бібліотеці-філії № 7 імені А. Барто ЦБС Новобаварського району м. Харкова, в рамках клубу „Чомучка”, відбувся історичний екскурс „Сім чудес України”: подорожуємо Україною.

На заході дітям розповіли про красу нашої країни, про історію і традиції рідного краю, показали фотографії найцікавіших місць України, через різні казки зацікавили культурною спадщиною своєї Батьківщини та провели вікторини „Найцікавіші місця України” і „Казкові персонажі” та гру „Чарівна скринька”. Дітлахи з задоволенням відгадували літературні загадки і подивилися лялькову виставу „Пан Коцький”.

/Files/7 чудес1.JPG /Files/7 чудес2.JPG


17 жовтня 2019 року, для вихованців молодшого віку Центру соціально-психологічної реабілітації дітей Новобаварського району, працівниками бібліотеки-філії № 1 імені М.О. Некрасова ЦБС Новобаварського району м. Харкова був проведений літературно-пізнавальний ранок «Библиотека, книжка, я – друзья».

На заході дітлахи дізналися про те, як виникли книги. Що таке бібліотеки і навіщо вони потрібні. Про книжки, які «живуть» в бібліотеці. Діти приймали жваву участь в відгадуванні загадок та вікторина по казкам, ділилися враженнями від прочитаних книжок, читали улюблені вірші, роздивлялися книжки, а наприкінці, висловили бажання завітати до нашої бібліотеки.

/Files/images/filial_1/Бібліотека1.jpg /Files/images/filial_1/Бібліотека2.jpg


Часи козацтва – частина героїчного минулого українського народу. Слава про волелюбних українських предків, славетних козаків, живе і донині. Саме цій темі був присвячений патріотичний вечір «А ми тую козацьку славу збережемо», який працівники бібліотеки-філії № 1 імені М.О. Некрасова ЦБС Новобаварського району м. Харкова провели 17 жовтня 2019 року для відвідувачів Новобаварського територіального центру надання соціальних послуг.

Слухачі почули багато цікавих фактів з життя козаків, їх звичаїв та традицій. Дізналися про хоробрих, талановитих ватажків, які самовіддано боронили свій народ і рідну землю, прагнули свободи і власної держави – Дмитра Вишнивецького, Северина Наливайка, Івана Підкову та інших і подивилися документальний фільм «Козацька байка».

/Files/images/filial_1/А ми1.JPG /Files/images/filial_1/А ми2.JPG


14 жовтня, на свято Покрови Пресвятої Богородиці, в нашій державі відзначаються День українського козацтва та День захисника України. Цей день, як символ нерозривного зв’язку всіх поколінь захисників України, як пам’ять про тих, хто в різні часи захищав нашу землю. Тому, 11 жовтня 2019 року у бібліотеці-філії №23 ім. М.Ю. Лермонтова ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для учнів 4-х класів гімназії №65, був проведений історичний калейдоскоп «Рідна земле моя, ти історією славною щедра».

На заході діти активно брали участь у бесіді-діалозі, дізналися цікавинки з козацького життя, говорили про звичаї козаків, як вони одягалися, чим харчувались, як жили, приймали участь у інтелектуально-патріотичних конкурсах «Козацька кмітливість», «Приготування кулішу», «Найсильніші духом», «Загадкова скринька».

/Files/IMG-9898a0753f8e104d36c234ef51ccf800-V.jpg /Files/IMG-dce73d10600393524885d54cd06f3611-V.jpg


11 жовтня 2019 року в Центральній дитячій бібліотеці імені О. Матросова ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для учнів 7-х класів ЗОШ № 59, відбувся бібліотечний квест «Острів книжкових скарбів».

Під час квесту школярі змогли відчути себе справжніми шукачами скарбів. Команда «Всезнайки» отримала завдання пригадати та відшукати як можна більше книг на полицях, пов`язаних з морською тематикою, а команда «Книголюбів» - поринути у своє дитинство та знайти чарівні явища, які зустрічаються у казках. Команди розшифровували послання піратів – «Скарби піратів - знання», а по закінченню заходу, учнів було нагороджено дипломами.

/Files/images/tsdb/Острів кн1.jpg /Files/images/tsdb/Острів кн2.jpg


11 жовтня 2019 року в Центральній дитячій бібліотеці імені О. Матросова ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для учнів 8-б класу Харківської гімназії №13, було проведено патріотичне свято-зустріч «Тепло долонь і сердець – Захисникам України».

На заході учнів ознайомили з історією виникнення свята – Дня Захисника України. Цікава бесіда у присутніх відбулась з учасником АТО - молодшим лейтенантом, заступником командира стрілецької роти В.І. Салатовим, який розповів про свою службу. Жвавий ділог був у учнів з кадетами гімназії- інтернату з посиленою воєнно–фізичною підготовкою "Кадетський корпус", які були гостями нашого свята. А ще кадети продемонстрували як потрібно розібрати та зібрати автомат Калашникова та запропонували бажаючим також спробувати самостійно зібрати та розібрати зброю.

/Files/images/tsdb/Тепло1.JPG /Files/images/tsdb/Тепло2.JPG


14 жовтня ми відмічаємо свято, яке якнайкраще відповідає українським національним традиціям. Це день не тільки тих, хто захищав нашу Вітчизну багато років потому, а й тих, хто сьогодні боронить кордони та незалежність України на сході нашої країни. Це день, коли варто висловити вдячність та повагу всім захисникам. Тому 11 жовтня 2019 року в бібліотеці-філії №20 імені М. Кисляк ЦБС Новобаварського району м. Харкова відбувся тематичний вечір «Захисники України: від козаччини до сьогодення», присвячений Дню захисника України та Дню українського козацтва.

Присутні на заході прослухали розповідь про видатні битви українських воїнів починаючи з доби козацтва і до нашого часу, подивилися уривки з відео, присвячені захисникам України та прослухали марш нової української армії «Зродились ми великої години».

/Files/images/filial_20/Захисники1.JPG /Files/images/filial_20/Захисники2.JPG


До свята Покрова Божої Матері, Дня українського козацтва та Дня захисника України, 11 жовтня 2019 року бібліотека-філія № 19 імені П.А.Грабовського ЦБС Новобаварського району м. Харкова, сумісно зі ЗОШ № 127 та військовою частиною №3005, провели історико-патріотичну подорож «Під покровом Богородиці».

На заході учні 5-7 класів познайомились з життям воїнів Національної гвардії України та прослухали розповідь про свято українського козацтва та Покрова Божої Матері. До уваги школярів було представлено книжкову виставку «Від козацьких часів до сьогодення».

/Files/images/filial_19/Під покровом1.JPG /Files/images/filial_19/Під покровом2.JPG


3 жовтня 2019 року у бібліотеці-філії №23 ім. М.Ю. Лермонтова ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для учнів 5-х класів гімназії №65, відбулася екологічна мандрівка «Цей дивовижний крихкий світ».

На заході з дітьми обговорили проблеми людства та розповіли, що на початку ХХІ ст. світ зіткнувся з реальною можливістю екологічних катастроф, тому учням було запропоновано подумати і висловитися, що кожен може зробити для охорони навколишнього середовища. Також дітлахи з цікавістю розглядали і слухали про лікарські рослини, які здатні замінити звичайні ліки, збирали пазли, грали в ігри: «Бувалі туристи», «Ситуація в природі», відповідали на запитання пізнавальної та літературної вікторин.

/Files/images/filial_23/Цей1.jpg /Files/images/filial_23/Цей2.jpg


2 жовтня 2019 року в бібліотеці-філії № 19 ім. П.А. Грабовського ЦБС Новобаварського району м. Харкова, для учнів 6-го класу ЗОШ № 127, відбувся вечір пошани «Людська осінь»: до Міжнародного Дня людей похилого віку.

Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства, це привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь. Школярі тепло зустріли найстаршого читача бібліотеки Волкова О.Д., дуже зворушливо декламували вірші та розповідали про своїх бабусь та дідусів. На заході було представлено презентацію та книжкову виставку.

/Files/images/filial_19/Люд. осінь1.jpg /Files/images/filial_19/Люд. осінь2.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 343

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.