• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

РАДИМО ПРОЧИТАТИ:

Сер Ві́нстон Леонард Спенсер-Че́рчилль (1874–1965), прем’єр-міністр Великої Британії часів Другої світової війни, неординарна особистість і харизматичний політик, і досі викликає жвавий інтерес, а подробиці його життя і становлення політичної кар’єри можуть слугувати добрим прикладом людини, яка навіть на найвищих щаблях влади і у найважчі часи не зрадила ні своєї країни, ні себе, ні своїх ідеалів, що є надзвичайною рідкістю для великої політики, особливо якщо перебувати на вістрі доленосних подій, що змінюють хід світової історії.

/Files/images/vyistavki/Черчілль1.jpg

Гаффнер, Себастіан. Черчілль. Біографія / Себастіан Гаффнер ; з нім. пер. Р. Осадчук.- Київ : Вид-во Жупанського, 2019.- 160 с.- (Життєписи).

Постать Вінстона Черчілля, представника давньої аристократичної родини бентежила уми багатьох істориків. Життя Черчілля було сповнене несподіваних драматичних злетів і не менш драматичних падінь. Біографія, яку пропонує читачам Гаффнер, незважаючи на свою лаконічність, зображає Черчілля не лише як державного діяча і політика, але також як воїна, письменника, шукача пригод, над­звичайно багатогранну людину, одного з тих творців світової історії XX століття, які зробили наш світ таким, яким ми його знаємо.Політика може бути брутальною справою, боротьбою поза правилами, і за довгі роки в політиці не можна весь час лавірувати так, щоб не опинитися хоч раз у глухому куті. Але знову і знову Черчилль ставав на ноги, він був живим доказом старої приказки: важливо не те, скільки разів ти падаєш, а те, скільки піднімаєшся після падіння.

/Files/images/vyistavki/думати як Черчилль.jpg

Сміт, Деніел. Думати, як Вінстон Черчилль /Деніел Сміт ; пер з англ. Н. Мочалової.- Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2018.- 224 с.

Вінстон Черчилль, який двічі був прем’єр-міністром Великої Британії, назавжди залишиться в пам’яті як видатний лідер, що привів свою країну до перемоги у Другій світовій війні. Його девіз - «Ніколи не здавайтесь!» - та палкі промови по радіо надихали британців чинити запеклий опір нацистській загрозі, коли Британія опинилася сам на сам із ворогом, який окупував усю Європу. Ця книга розповість про визначні моменти та ключові принципи життя Вінстона Черчилля, про його власну філософію та рішення. Ця книга навчить вас мислити так само, як Черчилль! Дізнайтесь, як він подолав особисту та професійну невдачу, познайомтеся з афоризмами й уривками з творів великої людини!


Характер людини - це її доля, казали греки. Про схильність до жартівливих та геть безпардонних висловів Черчилля, що навіть на тогочасні стандарти не були політкоректними, попри затинання, депресію і жахливого батька йому все ж таки вдалося стати найвеличнішим англійцем. Його видатна персона є яскравим спростуванням усіх тих марксистських теорій, згідно з якими лінія історії формується якимись глобальними й безликими економічними силами…

/Files/images/vyistavki/фактор.jpg

Джонсон, Боріс. Фактор Черчилля. Як одна людина змінила історію / Боріс Джонсон ; пер. з англ. Ю. Гірича.- Харків : Вид-во Віват, 2019.- 400 с.- (Серія «Біографії та мемуари»).

Александр Борис де Пфеффель-Джонсон - британський політик і журналіст, колишній міністр закордонних справ Британії, прем'єр-міністр Великої Британії та голова консервативної партії. Його книга - це історія про те, як ексцентричний геній Черчилля, одного з найвизначніших лідерів ХХ століття, формував світову політику. Аналізуючи досягнення й помилки, а також міфи, які супроводжували цю видатну постать, Джонсон зобразив Черчилля як незрівнянного стратега, людину надзвичайно сміливу, красномовну й глибоко гуманну та спростував думку, що історія - це місце дії великих знеособлених сил. Життя Черчилля є доказом того, що одна людина - відважна, геніальна, визначна - може впливати на світовий лад.


Будучи неперевершеним оратором Вінстон Черчилль зумів у найскладніший час згуртувати, надихнути націю, зміцнити її дух, і це зробила перша промова прем’єр-міністра Великої Британії. Минуло півстоліття, а й нині його промова хвилює й піднімає патріотичний дух.

/Files/images/vyistavki/слова.jpg

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші промови в історії людства, які змінили наш світ / Терри Голвей ; пер. з англ. О. Гамурарь.- Київ : Вид. група КМ-БУКС, 2018.- 480 с.

Промова - один із найефективніших засобів впливу на людей, до якого свого часу вдавалися біблійні пророки й стародавні можновладці та якого не цураються і сучасні громадсько-політичні та державні діячі. Зібрані в цьому виданні виступи належать до різних епох, однак порушені в них теми, виголошені провідні ідеї та гасла ніколи не втратять своєї актуальності. Історичні постаті, що їх прорікали, силою слова будили людську волю і свідомість, руйнували духовні кайдани, вели народи на ратні подвиги і, зрештою, змінювали хід історії. Кожну з поданих у книзі промов по праву можна назвати взірцем ораторського мистецтва. До видання увійшла перша промова прем’єр-міністра великої Британії Вінстона Черчілля «Кров, важка праця, сльози і піт» Лондон, 13 травня 1940 року.


У 1940 році здавалося, що кар’єра шістдесятип’ятирічного політика залишилася в минулому, проте саме тоді настав його зоряний час. Черчілль одержав владу, коли Велика Британія опинилася на межі катастрофи, проте він зумів з гідністю привести свою країну до великої перемоги.

/Files/images/vyistavki/як черчилль.jpg

Гарт, Джон. ЯК ЧЕРЧИЛЛЬ ВРЯТУВАВ ЦИВІЛІЗАЦІЮ : епічна історія тринадцяти років, які ледь не знищили цивілізований світ / Джон Гарт ; пер. з англ. Я. Губарева.- Харків : Вид-во Ранок, 2019.- 336 с.: іл.

Книга присвячена одному з поворотних моментів у новітній історії людства - претензіям Гітлера на світове панування і тій ролі, яку відіграв Вінстон Черчилль у тому, щоб тоді вберегти від катастрофи свій острів на західному краю Європи і людство в цілому. Автор подає діяльність Черчилля на тлі широкої панорами подій, від Норвегії до Африки, від Лондона до Сталінграда. Однак головне, що намагається осягнути він: які риси характеру, які національні особливості, які життєві обставини дали одній людині змогу зробити ті кроки, життєві та політичні, які виявилися шляхом до порятунку цивілізації від гіркої долі самовинищення і варварства?


Активна й успішна політична кар'єра Вінстона Черчілля дещо затьмарила у свідомості загалу його здобутки історика і публіциста. Проте вже 1953 року Вінстон Черчілль отримує Нобелівську премію з літератури з формулюванням «за неперевершеність історичного й біографічного опису і блискуче ораторське мистецтво, за допомогою якого відстоювалися найвищі людські цінності». Цю премію він здобув саме завдяки своїй головній літературній праці, книжці мемуарів «Спогади про Другу світову війну».

/Files/images/vyistavki/спогади.jpg

Черчілль, Вінстон. Спогади про Другу світову війну» у 2-х томах / Вінстон Черчилль ; пер. з англ. П. Таращука.- Київ : Вид-во Жупанського, 2018.- (Історична думка).

Аналізуючи перебіг Другої світової війни, а також усі її ключові події, Вінстон Черчілль подає напрочуд широку і детальну панораму останньої великої війни, яка охопила майже увесь світ. Зайве казати, що дуже багато акцентів у цій праці розставлені геть інакше, ніж до цього звикло радянське і навіть пострадянське суспільство. Тому це видання буде особливо корисним не лише для вивчення подій і механізмів Другої світової війни, а й для кращого розуміння різниці в їхній інтерпретації, яка широким історично-культурним ровом і досі пролягає між російсько-радянським табором і рештою цивілізованого світу.Цей харизматичний чоловік був завжди зухвалим, впертим, бундючним і впевненим у собі. Але саме ці якості допомагали йому триматися на плаву. Адже в брудному світі політики по іншому ніяк.

/Files/images/vyistavki/афоризми.jpg

Черчилль, Уинстон. Афоризмы / Уинстон Черчилль; уклад. Ю. Олексійович.- Харків : Фоліо, 2015.- 254 с.: іл.

"Ніколи, ніколи, ніколи не здавайтеся!";
"Розумна людина не робить сама всі помилки - вона дає шанс і іншим";
"Мене часто запитують: «за що ми боремося?» Можу відповісти: «Перестаньмо битися - тоді зрозумієте»;
"Песиміст бачить труднощі при кожній нагоді, оптиміст в кожній труднощі бачить можливості";
"Успіх - це вміння рухатися від невдачі до невдачі, не втрачаючи ентузіазму"…


Черчилль був талановитою людиною – мудрим і далекоглядним політиком, публіцистом і мемуаристом, оратором, художником і ще письменником…


/Files/images/vyistavki/саврола.jpg

Черчілль, Вінстон. Саврола : роман / Вінстон Черчилль; пер. з англ. В. Носенко.- Київ : Вид-во Жупанського, 2017.- 240 с.- (Серія «Лауреати Нобелівської премії»).

Вінстон Черчілль відкрився для українського читача з вельми несподіваного боку – ще з радянських часів за ним міцно закріпилося реноме могутнього стовпа британської колоніальної імперії, поборника всього, що в розумінні комунізованих націй пов'язувалося з демократією і прагненням народів до свободи, такого собі герольда холодної війни. Але своїм твором "Саврола" автор, напевно, подивує всіх, хто цікавиться його величезною літературною спадщиною, адже тут він подарував нам не менш яскравий зразок прози. Роман "Саврола" змусить навіть найприскіпливіших читачів поставити під сумнів імперіалістичну сутність автора, адже він недвозначно стає на бік усього прогресивного і демократичного, виразником чого виступає головний герой роману. Не менш переконливо в творі затавровано спроби правлячого в країні Лавранія режиму придушити виступ народу проти тиранії і обмеження демократичних свобод, і тут дивним чином проявляються алюзії-порівняння двох майданів, лавранійського і київського, розділених величезним часовим простором, а проте споріднених завдяки боротьбі за однакові для обох цінності – громадянські свободи й людську гідність.

Із запропонованими Вашій увазі книгами Ви можете ознайомитися у читальному залі Центральної бібліотеки імені І.Я. Франка.
Кiлькiсть переглядiв: 2353

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Новини

Календар

Попередня Жовтень 2023 Наступна
ПВСЧПСН
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031