КНИЖКОВІ НОВИНКИ

/Files/images/tsdb/імпорт-офіс.JPG


15 березня 2024 року Центральна дитяча бібліотека ЦБС Новобаварського району м. Харкова отримали посилочку від компанії Імпорт - Офіс Україна та українського Бренду ZiBi.

Компанія запустила флешмоб із підтримки українських бібліотек новими книгами. Дякуємо!







/Files/images/tsdb/неллі.jpg

Неллі Топська - українська письменниця, філолог, літературознавець.

Її змістовні, цікаві та гарні книги тепер поповнили фонди Центральної дитячої бібліотеки ЦБС Новобаварського району м. Харкова.
Знайомтеся за посиланням:

wym-1710251209000






/Files/images/tsdb/книги англ..JPG

26 лютого 2024 року Центральна дитяча бібліотека ЦБС Новобаварського району м. Харкова отримала чудовий подарунок від представників української громадської організації PEN Ukraine - ціле море книг англійською мовою.

Вже майже пів року в ЦДБ працює гурток з вивчення англійської мови завдяки допомозі благодійної організації AHEAD Ukraine з Америки, штат Техас, м. Остін. Дякуємо нашим партнерам і друзям!
Ми дуже вдячні за підтримку та щедрість PEN Ukraine та Міжнародному фонду «Відродження» та програмі "Незламні бібліотеки" Book Aid International та PEN Netherlands!
Нові чудові книги, завдяки отриманим знанням на уроках англійської, обов'язково знайдуть своїх читачів в нашій бібліотеці.


/Files/images/z_2020_tsb/Книжки англійською2.jpg

26 лютого 2024 року до Центральної бібліотеки ім. І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова завітали наші друзі та партнери, представники української громадської організації PEN Ukraine, які зробили важливий та дуже цінний подарунок - 119 книг англійською мовою.

На абонементі нашої бібліотеки усі читачі матимуть змогу користуватися цією унікальною літературою, вдосконалювати знання з англійської мови та читати книжки англомовних авторів мовою оригіналу. Це ще один спільний і дуже важливий крок вперед на шляху творення якісного культурно-освітнього середовища.
Ми дуже вдячні за таку підтримку та щедрість PEN Ukraine та Міжнародному фонду «Відродження» і програмі "Незламні бібліотеки" Book Aid International та PEN Netherlands.
Запрошуємо читачів ознайомлюватися з дарунками, а партнерів залучатися до співпраці!


/Files/images/tsdb/скабки.jpg

Дякуємо Видавництву "ТаТиШо" за подарунок. Нова збірка оповідань Руслана Горового "Скабки" в певній мірі стала рефлексією на повномасштабне вторгнення росії на територію України.

Перемелені жорнами війни долі українців, пропущені крізь серце і просіяні через сито власного досвіду, перетворилися на оповідання, які спершу залізуть під шкіру болючими скабками, а потім розіллються по тілу цілющими ліками.




/Files/images/tsdb/абрикос.jpg

Центральна дитяча бібліотека ЦБС Новобаварського району м. Харкова отримала неймовірно чудовий подарунок від видавництва "Абрикос".

Дуже вдячні видавництву "Абрикос" за чудові книжки для наших маленьких читачів!










/Files/images/tsdb/калиновська.JPG

Бібліотеки Централізованої бібліотечної системи Новобаварського району м. Харкова отримали в подарунок чудові книги від Калиновської Наталії Леонідівни.

Наталія талановита українська поетеса, член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, Української асоціації письменників, Заслужений діяч естрадного мистецтва України, науковець, педагог.
Дуже дякуємо! Бажаємо навзаєм миру, творчих успіхів і натхнення!



Центральна дитяча бібліотека ЦБС Новобаварського району м. Харкова отримала "Валізку з книжками" від команди Goethe-Institut Ukraine за фінансування МЗС Німеччини, спільно з Німецькою бібліотечною асоціацією та Українським інститутом книги.

Дуже дякуємо організаторам проєкту за чудовий подарунок для наших читачів! Валізка особлива тим, що всі книги, а також супровідні матеріали ми можемо використовувати в роботі з дітьми під час заходів.
Цими вихідними ми презентували нашим читачам "Валізку з книжками". Вони були в захваті від книг! Також їм дуже сподобався книжковий хробачок - іграшка. Діти назвали його Гошею і не випускали з рук. Навіть робили ляльки - мотанки разом із Гошею.
Ми вдячні команді Goethe-Institut Ukraine та МЗС Німеччини!

/Files/images/tsdb/валізка.jpg /Files/images/tsdb/валізка2.jpg


/Files/images/z_2020_tsb/Смеливі (книга).jpg

Центральна бібліотека ім. І.Я. Франка ЦБС Новобаварського району м. Харкова отримала у подарунок від видавництва ІСТ Паблішинг книгу «Сміливі нести світло»!

Фотокнига «Сміливі нести світло» про найскладнішу досі зиму в історії незалежної України вміщує фотографії понад 30 українських авторів та авторок, що впродовж осені 2022, зими та весни 2023 року фіксували енергетичну кризу внаслідок ураження українських інфраструктурних об’єктів російськими військовими.
Та передусім це візуальне видання про боротьбу українців за світло – ззовні та всередині, а також про мужність кожної та кожного продовжувати працювати у своїх галузях, адже темрява зникає там, де виходить світло.
До видання увійшла передмова відомого українського культурного діяча Влада Троїцького, а також супровідні тексти до трьох розділів і підписи до фотографій авторів, що додатково розширюють контекст.
«Триває війна. Може здатися, що до цього багато хто вже звик. Та чи можна звикнути в Україні, що тебе щодня хтось хоче вбити? Не важливо, чи ти дитина, жінка, солдат, просто цивільна людина. Тебе хочуть убити за те, що ти хочеш бути вільним. За те, що ти хочеш бути українцем.
Насправді це не просто війна за території, це війна екзистенційна. Фактично війна за цінності. І це важливо розуміти… Усі очікували, що Україна впаде за два тижні…Та Україна стоїть.
Так, не без допомоги наших західних партнерів. Але насамперед завдяки людям, які обирають цінності. Обирають свободу, права людини, демократію… Вибір майбутнього для тебе, для твоїх дітей. І росія – як імперія зла.»
Влад Троїцький (театральний режисер, драматург).
Дякуємо видавництву ІСТ Паблішинг за підтримку!



/Files/images/filial_30/щедрий вівторок.jpg

У Щедрий вівторок читачі бібліотеки-філії №30 ЦБС Новобаварського району міста Харкова долучилися до благодійної акцій "Подаруй бібліотеці книгу" та "Книга з домашньої бібліотеки для друга".

Все частіше люди дарують бібліотеці сучасні книги українською мовою. Щиро дякуємо книжковим добродіям: Білецькому А.Е., Волоському А.В., Прімі В.С., Єні Н.А., Мірошниченко І., Зіньковській В.П. та іншим. Також до акції долучилась і українська дитяча письменниця Світлана Конощук (творчий псевдонім Лана Ру), з якою в бібліотеці проходила зустріч.
Дякуємо! Ваші книги - це найкращий подарунок для бібліотеки.


/Files/images/sayt/Масуд.jpg

Афаг Масуд – відома сучасна азербайджанська прозаїк, драматург, перекладачка, автор десяти романів, п’єс, оповідань, есе. Лауреат премії «Гумай» Азербайджанської Національної Академії, головний редактор журналу світової літератури «Хазар», директор Центру перекладу при Кабінеті Міністрів Азербайджанської Республіки. Перекладала твори Х.Л. Борхеса, Т. Вулфа, Х. Кортасара, Г.Г. Маркеса.

До українського видання увійшов роман «Свобода», лейтмотивом якого є думка, що без внутрішньої свободи людини побудувати вільну й сучасну країну неможливо, та оповідання, в яких розкриваються життя і побут пострадянського Азербайджану. Зриваючи маски з національної еліти, письменниця демонструє комплекси глибоко патріархального суспільства, де тісно переплелися східні та радянські звичаї. У своїх творах вона досліджує дефіцит любові, міщанство, психологію політиків і державного апарату, що за гучними політичними гаслами приховують власні інтереси.
Дякуємо видавництву "Друге дихання" за десять примірників роману "Свобода" Афаг Масуд для бібліотек ЦБС Новобаварського району!


/Files/images/vyistavki/крупницький.jpg

Крупницький, Борис. Основні проблеми історії України : збірник праць / Борис Крупницький.- Вид. 2.- Київ : АДЕФ-Україна, 2020.- 388 с.

До збірки праць визначного українського історика увійшли дослідження прпро українську історичну науку в часи сталінського тоталітаризму, огляд історіознавчих проблем історії України, аналіз проблематичних сторінок української історії. Книга рекомендується політологам, історикам, громадським діячам, студентам та широкому колу читачів.




/Files/images/vyistavki/сікорський.jpg

Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від неба до небес / за ред. І.В. Шпака.- Київ : АДЕФ-Україна, 2014.- 256 с.: [іл.].

Ретроспектива київського, петербурзького та американського етапів життя і діяльності відомого авіаконструктора, пілота й автора цілого покоління вертольотів І. І. Сікорського дозволяє повною мірою відчути його складний шлях до досягнення мети. А знайомство читача з духовною спадщиною Ігоря Сікорського, викладеною у творі «Небо и Небеса», дає можливість зрозуміти, що джерело його життєвого успіху знаходиться в глибокій і щирій вірі в Бога.



/Files/images/vyistavki/витязь.jpg

Руставелі, Шота. Витязь у тигровій шкурі : [поема] / Шота Руставелі; перекл. М.П.Бажан ; іл. С.Кобуладзе.- Київ: АДЕФ-Україна, 2013.- 308 с.: [іл.].

Книга присвячена 300-річчю першого друкованого видання поеми Шота Руставелі «Вепхісткаосані» («Витязь у тигровій шкурі») – найвідомішої пам’ятки грузинської словесної культури ХІІ століття. Висока земна любов і вірність у дружбі, обов’язок і сенс земного буття, слава і безславність, життя і смерть – ось ті важливі філософські проблеми, які розв’язує Автор на сторінках високохудожньої, витонченої за формою поеми. Змістом, образною системою, способом мислення і поетичною формою твір Руставелі захоплює читачів різних народів, різних культурних традицій. Унікальність видання насамперед у тому, що у книзі представлено оригінальний грузинський текст та його літературний переклад українською мовою. Видання розраховане на широке коло любителів перлин світової літератури; одночасно воно служить базою для різних наукових досліджень.



/Files/images/vyistavki/калабуха.jpg
Калабуха, Людмила. Коли говорити «ТАК». Як повірити в себе та реагувати на негатив : 200 практичних прикладів / Людмила Калабуха.- Київ : Видавець Корбуш, 2020.- 312 с.

Друга книга Людмили Калабухи - бізнес-блогерки, переможниці рейтингу "Найкращий бізнес-блогер України 2019", почесної амбасадорки WED ООН в Україні з розвитку жіночого підприємництва, авторки книги-бестселера "Почніть говорити "Ні" - системно та просто дає відповіді на запитання: як подолати власні обмеження, зневіру та вигорання, де взяти сили та натхнення для змін у своєму житті.



/Files/images/vyistavki/білий світ.jpg

Білий світ. Збірка творів сучасного мистецтва : альбом.- Київи : АДЕФ-Україна, 2017.- 296 с.








/Files/images/vyistavki/мірчук.jpg

Мірчук, Петро. Нарис історії ОУН. 1920 – 1939 роки / Петро Мірчук.- Репринт 3-го вид., доп.- Київ : АДЕФ-Україна, 2019.- [1006c.]

Праця Мірчука була вперше опублікована у 1968 р. "Українським видавництвом" (Мюнхен - Лондон - Нью-Йорк) і відразу стала базовим дослідженням з історії Української Військової Організації (УВО) та Організації Українських Націоналістів (ОУН) в період 1920-1939 років. Незважаючи на те, що з того часу дослідження націоналістичного руху значно просунулося вперед, "Нарис історії ОУН" не втратив своєї актуальності і надалі залишається найважливішим дослідженням на цю тематику. Третє видання доповнене результатами сучасних досліджень, документами і матеріалами, які свого часу були недоступні авторові. Видання розраховане на дослідників історії України XX століття, політологів, політичних і громадських діячів, студентів та всіх, хто цікавиться історією українського визвольного руху.



/Files/images/vyistavki/кобзар.jpg

Шевченко, Тарас. Кобзар / Тарас Григорович Шевченко.- Київ : Школяр, 2020.- 744 с.: іл.

Представлена збірка поезій Т. Г. Шевченка є спробою подати повний, справжній, канонічний текст його творів написаних з 1837 по 1861 р.р. Поряд з поетичною спадщиною поета в книзі представлені його художні роботи, які показують народові могутнього та вольового Шевченка. Ці картини знаходяться на експозиції в Національному музеї Тараса Шевченка. Вперше для оформлення сторінок, на яких розміщені поезії Тараса Григоровича, використані його акварельні роботи, створені ним у період заслання. Для широкого кола читачів.



/Files/images/vyistavki/наталка.jpg

Котляревський, Іван. Наталка Полтавка; Москаль – чарівник : п’єси / Іван Петрович Котляревський ; худож. О.І. Тернавська. – Київ : Корбуш О.А., 2020.- 160 с.: [іл.]

До збірки увійшли широковідомі п'єси зачинателя української драматургії І.П. Котляревського, які 2019 року до 250-річчя поета проілюструвала Оксана Тернавська, українська художниця.
Для школярів, студентів та усіх, хто бажає долучитися до української класики. Книгу надруковано за рахунок гранту інституційної підтримки.




/Files/images/vyistavki/Дебби Ховард.jpg

Пригоди ведмедика Попкорна та його друзів продовжуються! Сьогодні Центральна дитяча бібліотека ЦБС Новобаварського району м. Харкова отримала в дар чудові книжечки ірландської письменниці Деббі Ховард.

Дякуємо авторці, а також нашому другу та партнеру Петру Дудику за подарунок для маленьких читачів!






/Files/images/vyistavki/від основи.jpg

Парамонов, Андрій. Григорій Квітка-Основ’яненко: від Основи до Харкова / Андрій Парамонов.- Харків : Видавець Андрій Парамонов, 2023.- 128 с.

Видання присвячене одному із засновників української літератури – Григорію Федоровичу Квітці-Основ’янеку, а також родині Квіток та їхньому впливу на розвиток Харкова. У книзі наведені найповніша на сьогодні генеалогія Квіток із важливими екскурсами в побут їхніх часів, історія родового гнізда – села Основа, та сучасна біографія Григорія Федоровича Квітки. Для істориків, літературознавців, краєзнавців, широкого кола читачів.


/Files/images/tsdb/видавництво.jpg

Сучасне українське видавництво Nashaidea створює надзвичайно цікаві книги та комікси з яскравими ілюстраціями.

Дякуємо видавництву за подарунок і запрошуємо наших читачів за новими книжечками! Гарантуємо Вам - дитина буде в захваті!










/Files/images/vyistavki/дорогами сковороди1.jpg

Горбоносов, Вячеслав. Дорогами Сковороди. Слобідська Україна : книга-подорож меморіальними місцями та архівними документами, пов’язаними з ім’ям Григорія Савича Сковороди, 1759-1794 роки / Вячеслав Горбоносов, Андрій Парамонов.- Харків : Точка, 2022.- 132 с.

Книга присвячена подорожам Слобідською Україною по місцях, де ходив, бував і подовгу жив у ХVІІІ ст. Григорій Савич Сковорода. Це колишні маєтки, колишні й нинішні монастирі, села і старі дороги. Маршрут прокладено за давніми мапами та іншими архівними документами. Автори уникають міфології, пов’язаної з ім’ям Сковороди, між тим ставлять нові питання, які потребують подальших досліджень. У книзі суттєво доповнені біографії учнів та друзів Сковороди. Особлива увага приділяється місцям перебування Сковороди у Харкові. Багато подробиць ніби переносять читача у ХVІІІ століття.


/Files/images/vyistavki/радіо ніч.jpg

Андрухович, Юрій. Радіо Ніч : роман / Андрій Андрухович.- Чернівці : Видавець Померанцев Святослав, 2021.- 456 с.

Як і в «реальній дійсності», ще одна революція зазнала поразки. Можливо, тому, що втратила свого загадкового лідера. Йосип Ротський (не плутати ні з Йосіфом Бродським, ні з Йозефом Ротом), музичний герой барикад, змушений хоч кудись утікати, приміряючи на себе долю багатьох інших Йосипів. Його переслідують, і режимні спецслужби – це лише пів біди. Є ще недоречна любов, з якою не звладати, і банківська таємниця, з якою не впоратися. В’язничний досвід і мимовільно успішний теракт. А також розум і забуття, сміх і темрява, холод і пекло, іронія і щем. Останній сховок, звідки дозволено вести нічний етер. Чи справді останній?.. «Радіо Ніч» – найгостросюжетніший, а водночас найліричніший твір Юрія Андруховича. Простір, у якому авантюрний роман зустрічається з фентезі, а Девід Бові – з мандрівними музикантами Середньовіччя.



/Files/images/vyistavki/Оскар.png

Охріменко, Людмила. Оскар : роман / Людмила Охріменко.- 2-ге вид., доп.- Харків : Відкриття; Київ : Пропапір, 2023.- 284 с.

У книзі йдеться про долю українського офіцера - спецпризначенця, який на початку 2015 року потрапляє у полон до російських окупантів. Він мріє про втечу з першого дня неволі і робить усе для того, щоб здійснити задумане. Кого зустрів він «на підвалі»? Як віра предків допомогла йому вижити? Що сталося з його дружиною і чи зустрінеться він з коханою? Чи пробачить йому рідний син? Чи очистить душу помста? Чи гідно воїна танцювати на Київському вокзалі? Як пройти через пекло і вціліти?.. Ця книга про людину, чоловіка, кримського татарина, що свято вірить у силу життя.


/Files/images/vyistavki/муха.jpg

Охріменко, Людмила. Муха в окропі на окупованій території : роман / Людмила Охріменко.- 3-е вид., доп.- Харків : Відкриття, 2023.- 162 с.

Три подружки, які змалечку довіряли одна одній усі свої секрети, опиняються в окупації у рідній Горлівці. Їхня дружба зазнає випробувань, адже кожна обирає свій шлях. Головна героїня, лікарка-ветеринар на ім’я Людмила потрапляє у обставини, які позбавляють вибору. Чи допоможуть їй подруги? Чи зможе вона врятувати поранених? Чи допоможе стареньким сестрам Медвинським не втратити родинний скарб? Чи стане у неї сил, щоб врятувати собак, які живуть у її притулку? І зрештою, чи можливо сподіватися на особисте щастя, коли тобі сорок з гаком? Доля набуває чинності, і люди розкриваються, як мушлі, демонструючи свою сутність.


/Files/images/vyistavki/лотова.jpeg

Просцевічене, Олена. Лотова жінка. Роман мандрів : роман / Олена Просцевічене.- Харків : Відкриття; Київ : Пропапір, 2022.- 200 с.

Дебютна книга авторки присвячена подіям січня-лютого 2015 року (Дебальцевський карман) і мирним людям, які опинилися в котлі війни. Одна з головних героїнь, Зоя, їде до Вуглегірська за старенькою мамою, яка до останнього не хотіла покидати своєї домівки. Місто потрапляє в западню і за тиждень його знищили дощенту. Чи зможе Зоя знайти маму?.. Чи мама виживе у пастці, чи зможе побачити дочку? Що буде з ними усіма – тими, хто разом із літньою жінкою опинився у самому серці війни?.. Що буде з нами усіма, коли ця клята війна завершиться?..


/Files/images/vyistavki/запах.jpg
Ушкалова, Олександра. Запах дощу… Спогади про Леоніда Ушкалова / Олександра Ушкалова, Олександр Ушкалов.- Київ : ДУХ І ЛІТЕРА, 2020.- 264 с.- (Серія «Постаті культури»).

«Запах дощу» - книжка про нашого великого сучасника, справжню гордість української та світової гуманітарної науки. Леонід Володимирович Ушкалов (1956-2019) - доктор філологічних наук, професор Харківського національного педагогічного університету, автор сотень блискучих робіт з історії української літератури та філософії, найбільший дослідник життя і творчості Г. С. Сковороди. До книжки увійшли спогади дружини й сина вченого, фрагменти епістолярної спадщини, матеріали із родинного архіву, вибрані місця із переписки з друзями та колегами, різножанрові твори, присвячені цьому видатному представникові харківської філологічної школи.


/Files/images/vyistavki/ушкалов.jpg
Ушкалов, Леонід. Моя Шевченківська енциклопедія : із досвіду самопізнання / Леонід Ушкалов.- 2-ге вид.- Київ: ДУХ І ЛІТЕРА, 2019.- 560 с.: іл.

До книги входить близько 300 невеликих есеїв про світ ідей та образів Тараса Шевченка (1814–1861) – поета, художника, музиканта, мислителя. Шевченко постає тут людиною, яка надзвичайно тонко й трепетно відчуває природу, мистецтво, життя в усіх його проявах: від побуту до метафізики. Автор розглядає Шевченка в широкому контексті української та світової культури. А ще, пильно вдивляючись в образ поета, він намагається описати свій власний духовний досвід.




/Files/images/tsdb/Панмедіа.jpg

Видавництво "Панмедіа" разом із ГО «Фонд розвитку «Шевченків край» та жителями міста Канева долучилися до акції "Подаруй бібліотеці книгу" і зібрали для Центральної дитячої бібліотеки ЦБС Новобаварського району м. Харкова 100 кілограмів книг!

Понад 200 чудових видань поповнили наші фонди - це і українська та світова класика, дитячі й підліткові художні книги, енциклопедії, тощо.
Дякуємо всім, хто долучився до збору книжок! Ми разом! Ми українці!



/Files/images/vyistavki/Тютюнник Зимовий похід.jpg

Тютюнник, Юрко. Зимовий похід 1919-1920 /генерал-хорунжий Юрко Тютюнник.- Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2019.- 142 с.: іл. - (Серія спогадів «Звитяжці»).

В солідному воєнно-історичному дослідженні «Зимовий похід 1919–1920» уродженця Київщини, генерал-хорунжого Армії УНР Юрія Тютюнника (1891–1930), вперше виданому в Коломиї 1923-го, міститься ґрунтовна характеристика героїчних сторінок історії Дієвої армії УНР, що ввійшли в нашу національну традицію як «Перший зимовий похід».

На сторінках цієї студії-спомину, яку написав безпосередній учасник подій, знайдемо характеристику військово-політичної обстановки, що склалася в листопаді 1919 р., особливостей контактів Дієвої армії УНР і Галицької армії після того, як командування уклало останню угоду з російським генералом А. Денікіним, діяльності отамана Волоха та боротьбистів з налагодження співпраці з більшовиками в січні 1920 р., проблем взаємин Галицької армії з більшовиками, їхню оцінку від командування Дієвої армії УНР.

Важливою буде й характеристика морального стану тогочасних українських збройних сил, що полягав у тому, що в Першому зимовому поході брали участь люди, віддані ідеї визволення України.

Для істориків, краєзнавців, усіх небайдужих до історії національно-визвольної боротьби у ХХ ст., українського генералітету і минулого Збройних сил України часів 1919–1920 рр.


/Files/images/vyistavki/маринчак.jpeg

Маринчак, Наталка. Відчаєспинне : поезії /Наталка Маринчак ; графіка К. Зоркіна ; післямова К. Лукаша. - Харків : Видавець Олександр Савчук, 2023.- 176 с. [24] іл.

Відчаєспинне - потужні ліки проти відчаю, розчарування, безнадії. Допоміжний засіб мистецтва для переживання війни та подолання ії наслідків. Форма випуску - ілюстрована збірка поезій, що створена в Харкові під час найактивнішої фази перших 365 днів дев'ятирічної війни, що триває майже 400 років. Основні діючі речовини - молитва за своїх; прокльон для ворога; шана тим, хто в окопах. А ще любов, любов, любов... Показання до застосування та дози. Ця книжка для тих, хто прагне спражніх почуттів, якісного поетичного слова та естетичної зорової насолоди, воліє здобути перемогу над злом. Передозування неможливе.


/Files/images/tsdb/писаний камінь.jpg

На Косівщині та за її межами добре відоме Видавництво «Писаний камінь» і його директор, депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Павлюк. На його рахунку чимало добрих справ. Одна з них — перевидання «Кобзаря» Тараса Шевченка. Михайло Павлюк видав «Кобзар» за власні кошти. Таким чином він вносить свій посильний вклад у розвиток української культури.

Колектив нашої бібліотеки вдячний панові Михайлові за подаровані книги! Дякуємо за підтримку української культури та нашої книгозбірні!


/Files/images/tsdb/книги англ..jpg
Війна змушує маленьких українців ховатися у бомосховищах, залишати домівки, розлучає з друзями та рідними. Ми, дорослі, намагаємося попри все подарувати дітям радість, дати їм гідну освіту. Ми дуже раді, що маємо підтримку! Весь світ разом із Україною! Ми вдячні кожному! І навіть велика відстань не завадить добрим людям робити добрі вчинки!

Ці книги, які Ви бачите на відео, здійснили велику мандрівку ... З поличок магазинів книги потрапили до родин в Америці, де діти із задоволенням читали їх. А потім подарували свої книги маленьким українцям. Довгих 44 дні прямувала посилка з міста Остін, штат Техас до міста Харкова. Дякуємо усім, хто долучився до збору книг для Центральної дитячої бібліотеки ЦБС Новобаварського району м. Харкова: дітям, батькам, вчителям, волонтерам AHEAD Ukraine nonprofit!
Відео з книгами можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/yM1ABLhRMno


/Files/images/tsdb/магазин на балці.jpg
Харків ... Місто студентів, зелене місто ... Місто - Герой України, в якому живуть і працюють попри щоденний терор надзвичайні люди, що об'єдналися та підтримують один - одного.

Як би не було важко, ми продовжуємо працювати заради наших дітей. Вони, наші квіточки, і є сенсом життя, радістю навіть в найтяжчі часи. Їм дуже потрібна нова, сучасна література рідною мовою.
Ми дуже вдячні всім, хто допомогає поповнити такою літературою фонди нашої бібліотеки! Допомагаючи нам, ви робити добру справу для маленьких харків'ян!
Сьогодні отримали подарунок від власника магазину "Книги на Балці", харків'янина Павла Павловича. Дякуємо Вам від щирого серця!
В магазині "Книги на Балці" багато цікавої літератури для всієї родини. Переходьте за посиланням і дивіться книги на сайті: https://knigi-na-balke.com/


/Files/images/tsdb/в-во школа.jpg




Чарівники існують насправді! І ми знаємо одного - це Василь Віталійович, Директор харківського Видавничого дому "Школа": https://www.facebook.com/vidavnichiidimshkola

Він подарував нашій бібліотеці цілих три ящики чарівних, добрих історій, які так потрібні дітям прифронтового Харкова! Дуже дякуємо за підтримку, за Вашу важливу роботу!
Харків живе та працює! Ми працюємо разом щоб дарувати дітям радість!
P.S. Ми ще не встигли навіть розпакувати книжки, як наші читачі засипали питаннями: "А можна мені взяти почитати цю книжку?", "А коли буде можна?" Найменшим ми пояснили, що книжкові феї з відділу комплектування повинні ще оформити книжечки)))


/Files/images/tsdb/книги.jpg

Презентуємо нові книжки нашим читачам. Завдяки чудовому подарунку видавництва @https://www.facebook.com/Crystallbook з Києва фонди нашої бібліотеки поповнились новенькими розвивайками: віммельбухами, енциклопедіями, книжками з віконцями, книгами з наліпками та посібниками для підготовки до школи!

Також ми отримали гарні мовні картки та розмальовки, які стануть у нагоді на нашому рукодільному гуртці та в ігровій кімнаті. Дуже дякуємо! Діти зраділи!


/Files/images/vyistavki/досвід навернення.jpg

Досвід навернення : метанойя о. Віктора Маринчака / передм. та інтерв’ю В. Чистилін ; упорядн. Н. Нестерова, В. Чистилін ; художн. оформ. Я. Федак.- Харків-Київ : Видавець Олександр Савчук, 2020.- 304 с.: іл.

У книзі «Досвід навернення» священник, філолог та громадський діяч о. Віктор Маринчак розповідає про свій шлях звільнення від несвободи. Розповідь охоплює період від 1930-х рр. до нинішнього часу. Читач має можливість відчути атмосферу життя харківської інтелігенції у часи радянського застою, перебудови, піднесення національно-державницького руху перших років незалежності. Окремий розділ книги присвячений роздумам про Майдан та російсько-українську війну. Книга буде цікава усім, хто шукає відповіді на проблемні питання сьогодення, а також вічні питання пошуку себе, віри й культури, впливу соціуму на особистість, старості, смерті, подружнього життя й виховання дітей.


/Files/images/vyistavki/В\'ятрович.jpg

В’ятрович, Володимир. Україна. Історія з грифом «Секретно» / Володимир В’ятрович.- 3-тє вид. - Харків: Книжковий клуб «Клуб сімейного Дозвілля», 2020.- 512 с.: іл.

Ця книга - зустріч із минулим. Тут - 700 сторінок, 74 роки, 66 історій, 391 фотографія і набагато більше людей та ситуацій, котрі дивляться на читача зі світлин та архівних документів. Разом вони складають образ українського ХХ століття: часу, коли світ по-справжньому відкрив для себе Україну та українців, століття, коли творилося обличчя України.

Володимир В'ятрович розповідає про минуле України 1918-1991 років. Описані в сухих звітах і відтворені сьогодні істориками хитрі спецоперації, смертоносні ходи, інформаційні війни та складні партії на кількох гравців - спроба знайти відповідь на питання: що творить нашу долю - воля людини чи обставини?


/Files/images/vyistavki/війна і міф.jpg

Війна і міф. Невідома Друга світова / за заг. ред. О. Зінченка, В. В’ятровича, М. Майорова.- 2-ге вид. - Харків : Книжковий клуб «Клуб сімейного Дозвілля», 2019.- 272 с.: іл.

Видатні українські історики розвінчують міфи радянської пропаганди! Чи правда, що пакт Молотова–Ріббентропа був вимушеним кроком для СРСР? Чи завжди Радянський Союз був непримиренним противником нацистів? Чи правда, що українські націоналісти масово винищували євреїв під час війни, особливо у Львові та Бабиному Яру? Сталін узгоджував військові дії з Гітлером? Бандера був агентом спецслужб нацистів? Кримські татари масово дезертирували на початку війни? На ці теми ще 30 років тому боялися говорити навіть із рідними!


/Files/images/vyistavki/Чорнобиль.jpg

Плохій, Сергій. Чорнобиль. Історія ядерної катастрофи / Сергій Плохій ; пер. з англ. В. Махоніна, Є. Тарнавського ; художник-оформлювач О. Гугалова-Мєшкова.- Харків : Фоліо, 2019.- 396 с.: іл.- (Великий науковий проект).

Ця книга є першою історією Чорнобильської катастрофи від вибуху 26 квітня 1986 року до закриття станції у грудні 2000-го. Чим для України був Чорнобиль? Національною трагедією, величезною психологічною травмою, важкою ношею для економіки. Чорнобиль вибухнув не тільки через помилки персоналу, нехтування правилами безпеки і проблемами з конструкцією реактора, але також через систему, яка обгородила ядерну енергетику завісою секретності. Радянська система не дозволяла поширювати інформацію про попередні аварії навіть серед фахівців. Це зробило нову масштабну аварію неминучою. Сьогодні реактори чорнобильського типу вже не будують, але авторитарні режими, які тримають повний контроль над інформацією, усе ще існують. Зрештою, і в Україні досі виробляють майже 50 % усієї електроенергії на атомних станціях. Нам є чим поділитися зі світом стосовно досвіду Чорнобиля, але є над чим задуматися і самим.


/Files/images/vyistavki/Плохій.jpg

Плохій, Сергій. Остання імперія. Занепад і крах Радянського Союзу / Сергій Плохій ; пер. з англ. Я. Лебеденка, А. Сагана.- Харків : Книжковий клуб «Клуб сімейного Дозвілля», 2019.- 512 с.

Аналіз розсекречених документів та інтерв’ю з безпосередніми учасниками подій наштовхують на висновок: крах СРСР не був результатом діяльності спецслужб Сполучених Штатів, навпаки, американські лідери боялися раптового колапсу радянської держави, який міг затягти Євразію в політичний та економічний хаос. Називаючи розпад СРСР «роботою Америки», політичні діячі США переоцінили власний потенціал у знищенні та перебудові іноземних режимів. Автор упевнений: американська роль у розвалі Союзу була міфом, який роздували на догоду діячам американської зовнішньої політики та прихильникам імперського реваншу в Росії. Україна стала ключовим гравцем у драмі розвалу Союзу й не тільки здобула незалежність для себе, але й показала шлях до державності менш рішучим республікам, як-от Білорусь та Казахстан.
«Остання імперія» - це нова, смілива інтерпретація останніх місяців життя Радянського Союзу, свіжий погляд на причини та передумови смерті цього політичного організму без заангажованості та упередженості.


/Files/images/vyistavki/Гейстінгс.jpg

Гейстінгс, Макс. І розверглося пекло… Світ у війні 1939-1945 років / Макс Гейстінгс ; пер. з англ. Р. Клочка.- Харків : Книжковий клуб «Клуб сімейного Дозвілля», 2019.- 752 с.


Цю працю назвали однією з найкращих документальних розвідок про Другу світову війну. Тут зібрано все: інтерв’ю, щоденники, листи, спогади й різноманітні особисті документи. Від Дюнкерка до Іодзіми, від Сталінграда до Гвадалканалу. Описи битв як на суходолі, так і на морі. Майстерно дібрані цитати, що оживляють події. Усі подробиці військових операцій та економіка країн-учасниць війни, логістика забезпечення армій, політичні портрети й замальовки у Французькому генеральному штабі, Білому домі чи Міністерстві у справах колоній. Твереза й реалістична картина епохальної та кривавої події ХХ століття без жодної романтизації й кабінетної героїки. Це справжній репортаж із пекла Другої світової війни.


/Files/images/vyistavki/Дзюба.png

Дзюба, Сергій. Заборонений : історія життя і боротьби Василя Стуса : роман / Сергій Дзюба, Артемій Кірсанов.- Харків : Ранок, 2019.- 176 с.

Колишній аспірантці, яка працювала над дисертацією про життя і творчість видатного поета Василя Стуса, а нині за волею обставин стала медсестрою, запропонували доглядати помираючу від важкої хвороби жінку. Як виявилося важкохвора у минулому була полковником КДБ і багато разів зустрічалася зі Стусом, особливо в останні дні його життя. У романі надзвичайно насичено змальовано життя поета на його рідній Донеччині, в оточенні друзів, педагогів і літераторів, і в концтаборі — де утримували в’язнів совісті, ставлячи їм у провину їхні переконання. Чимало уваги приділено у романі й долі останньої рукописної збірки поета.


/Files/images/vyistavki/З ким воюємо.jpg


Ткаченко, Борис. З ким воюємо, брате? /Борис Ткаченко.- Харків : Видавець Олександр Савчук, 2019.- 280 с.

Сьогодні українці стали на межі життя і смерті. Саме в такі часи народжується нація. Не прогаймо цього часу, не піддаймося, Хоч і важка ця година, але слушна і визначальна. Єднаймося і йдемо у вічність.






/Files/images/vyistavki/Чарівні істоти.png


Корній, Дара. Чарівні істоти українського міфу : духи природи / Дара Корній.- Харків : Віват, 2018.- 319 с.: іл.

Ця книжка - чарівна. Ви не просто погортаєте її сторінки - ви поблукаєте стежками правічного лісу, почуєте його дихання, подивитесь в очі старенькому лісовикові, послухаєте чугайстрову сопілку. Може, вам щось прошепоче мавка або побалакає з вами поважний цар Ох. Ви постоїте біля річки - заскочите русалок за їхніми пустощами, а звідти недалеко й на гостину до суворих болотяника й болотяниці. А далі - прогулянка полем і луками, де вас зустрінуть і польовик, і спориш, і луговик. Та й вітри з повітрулями супроводжуватимуть вас під час мандрівки. І насамкінець свої таємниці відкриють духи пір року. Перед вами постане величезний і дуже цікавий шар культурної спадщини давніх українців, химерний світ чарівних істот праукраїнської міфології, досліджений і опрацьований Дарою Корній.


/Files/images/vyistavki/велика.jpg


Говердовська, Ірина. Велика книга притч / І. Б. Говердовська.- Харків : Віват, 2016.- 336 с.: іл.

Притча - це багатовікова людська мудрість, закріплена досвідом та подіями й виражена словами.
Притчі завжди спонукають людину до роздумів, творення, пізнання існуючих законів світобудови. У цій прекрасно ілюстрованій книжці ви знайдете притчі різних народів та культур.




/Files/images/vyistavki/східний синдром.jpg

Ілюха, Юлія. Східний синдром : роман / Юлія Ілюха.- Харків : Книжковий Клуб «Сімейного Дозвілля», 2019.- 240 с.

Вони ніколи не зустрілися б, якби не війна на Донбасі. Гарячий вересень 2014-го звів разом адвоката-невдаху Васю, айтішника Макса та росіянку Таню, що втекла від чоловіка-садиста. У кожного — власна історія болючих втрат, яка штовхнула їх у бліндажі: Вася втікає в АТО від сварок із дружиною, Макс прагне помститися за вбиту наречену, а Таня мріє розпочати нове життя. Дружба, любов, ненависть - етапи одного шляху, який їм доведеться пройти. І жоден із них не уявляє, чим цей шлях скінчиться. У цій книжці немає батальних сцен і кривавих подробиць. Це оповідь не про героїв, а про звичайних людей, які повернулися з війни тілом, не повернувшись душею.



/Files/images/s_2017_tsb/Ученик травы2.jpg
Красиков, Михаил. Ученик травы : книга стихотворений / Михаил Красиков.- Харьков : Эксклюзив, 2019.- 92 с.

В шестой книге автора, члена национального союза писателей Украины, - стихи написанные в последнее десятилетие. Часть их публикуется впервые. «ЧИТАТЬ НЕВОЗМОЖНО БРОСИТЬ - точка характеризует книгу» - так называлась американская рецензия на один из предыдущих сборников поэта.


/Files/images/vyistavki/гал.jpg

Гал, Ян. Червоний заєць / Ян Гал.- Харків : ФОП Бровін О.В., 2018.- 260 с.

Червоний заєць - це стан душі, у якому опиняєшся, коли здається, що немає можливості зробити вибір... Але світ рухається, і втекти від реальності і нічого не робити не вийде. У цій збірці автор спробував показати кохання і жагу до життя, висвітлюючи реалістичні картини буття з тонкощами психології. Прозова збірка "Червоний заєць" порушує вкрай актуальну проблематику так званої "донбаської ментальності". Автор робить спробу дати відповідь на питання, що таке Донбас і яку ідентичність мають люди, які там живуть. А найголовніше - чи маємо ми право викреслити цих людей зі свого життя й життя нашої країни.


/Files/images/vyistavki/серебр..jpg


Берлин, Валерий. З. Е. Серебрякова. На пути в Париж / Валерий Берлин.- Харьков : «СИМ», 2018.- 120 с.: ил.

Книгу "З.Е. Серебрякова. На пути в Париж" Валерий Берлин посвящает нескучанскому периоду жизни и творчества замечательной художницы, харьковчанки, накануне её отъезда во Францию. Эта книга — итог встреч с земляками Зинаиды Серебряковой, а также путешествия по знакомым и дорогим для неё местам. Выходу книги предшествовала большая подготовительная работа: более 10 публикаций, сотни выступлений с рассказами о ней.


/Files/images/vyistavki/футбол.jpg

Шемет, Николай. Футбол в Харькове 1910-1915 : по страницам газеты «Утро» / Николай Шемет.- Харьков : Факт, 2018.- 284 с.

Футбол в Харькове 1910 - 1915. Харьковский журналист Николай Шемет рассказывает о футбольном Харькове начала двадцатого века. Хроника газеты "Утро". Сам автор в предисловии так характеризует издание: "О зарождении футбола написано немало статей современными журналистами. Эти материалы порой субъективны и часто дублируют друга друга. Я же предлагаю тем, кто возьмёт в руки эту книгу, просто представить себя в роли читателей газеты "Утро" 1910 - 1915 годов и самим ознакомиться с реальной футбольной хроникой этого периода".


/Files/images/vyistavki/Візайтінщина.jpg

"Візантійщина": візантійський цивілізаційний спадок у Центрально-Східній Європі / за ред. А. Домановського, О. Файди ; уклад. М. Домановська. -Харків : Майдан, 2018.- 332 с.

Збірка містить статті з історії трансляції, рецепції та осмислення візантійського культурно-цивілізаційного спадку на теренах Центрально-Східної Європи від часу загибелі Візантійської імперії до сьогодення. Видання може бути корисним науковцям – історикам, філософам, культурологам, а також усім, хто цікавиться історією візантійського цивілізаційного спадку в сучасному світі.




/Files/images/vyistavki/Междеречье.jpg

Домановский, Андрей. Загадки истории. Междуречье / Андрей Домановский ; художник-оформитель А. Нотова.- Харьков : Фолио, 2018.- 379 с.- (Загадки истории).

Междуречье, древние шумеры, жители библейского Вавилона… О них хотя бы понаслышке знает каждый. Ведь эти люди первыми в истории человечества начали обрабатывать землю, строить оросительные каналы, изобрели письменность и то, что мы сегодня называем словом «государство». Но как они этому научились? Многим из нас кажется невероятным, что люди научились всему сами. А может быть, им кто-то помогал, например, так часто упоминаемые на глиняных табличках Ануннаки? Кто они, боги или, как считают некоторые исследователи, гости из других планет? О том, кто такие Ануннаки и как жили древние жители Междуречья, и рассказывает наша книга.


/Files/images/vyistavki/Конной.jpg

Капрельянц, Агнесса. Конной дорогой Бабеля / Агнесса Капрельянц.- Київ : ТОВ «Видавництво Лис», 2017.- 224 с.

Автор ищет ответы на вопросы: «Почему Семен Михайлович Буденный возненавидел Исаака Эммануиловича Бабеля лютой ненавистью? Кем были красноармейцы до своей активной конной деятельности, и почему они вместо того, чтобы возделывать внезапно обретенную, долгожданную землю, вскочили на коня и понеслись по стране? Почему украинские крестьяне Волыни, Полесья, Галичины оказались для буденновцев «неимоверной контрой»? Какова история взаимоотношений представителей разных народов, живущих не одну сотню лет в Украине? И еще многие «почему?».


/Files/images/vyistavki/Византия.png

Домановский, Андрей. Загадки истории. Византия/ Андрей Домановский ; художник-оформитель Е. Гугалова.- Харьков : Фолио, 2017.- 379 с.- (Загадки истории).

Что знает наш современник о Византии? Почему само понятие «византийский» имеет во многих европейских языках отрицательную коннотацию и справедливо ли это? Наше издание рассказывает о загадочной Византийской, а вернее - Ромейской империи (ромеями себя называли жители этой страны): о «багрянородных» императорах и узурпаторах трона; о дворцовых переворотах и превратностях «любви народа»; о невероятных тайнах византийской дипломатии и умении заключать союзы; о борьбе Византии с арабскими завоевателями и о падении блистательного Константинополя, а также отом, какую роль в этом сыграли европейцы.


/Files/images/vyistavki/Кримское ханство.jpg

Домановский, Андрей. Загадки истории. Крымское ханство / Андрей Домановский ; худож.-оформ. Е. Гугалова.- Харьков : Фолио, 2017.- 378 с.- (Загадки истории).

История Крымского ханства для обычного читателя и сегодня остается практически неизвестной. Когда и почему в Крыму поселились татары, какие отношения связывали это государство с соседями, далекими и близкими: Речью Посполитой, Московским царством, Османской империей, Казанским и Астраханским хан­ствами? Но наибольший интерес для украинского читателя представляет история отношений Крымского ханства с Украиной, недаром крымских татар и казаков называли заклятыми друзьями и закадычными врагами. Об этих непростых отношениях, об истории, экономике и культуре Крымского ханства подробно рассказывается в нашей книге.


/Files/images/vyistavki/неболови.jpg



Ілюха, Юлія. Неболови : збірка оповідань /Юлія Ілюха ; передм. Л. Денисенко ; худож. К. Слонова.- Харків : Віват, 2016.- 240 с.: іл.

Це живі, болючі, чесні новели про дуже реальних людей молодої талановитої української письменниці, журналістки, волонтерки АТО.










/Files/images/vyistavki/Історія Візантії.jpg


Історія Візантії. Вступ до візантиністики.-Львів : Апріорі, 2011.- 880 с.: іл.

Підручник висвітлює історію виникнення, розвитку, розквіту і падіння Візантійської імперії, формування візантійської співдружності націй, історію візантійської церкви, культури та мистецтва, економіку, щоденне життя і менталітет візантійців. Окрему увагу приділено зв’язкам Русі та Візантії.






Із запропонованими Вашій увазі книгами Ви можете ознайомитися у читальному залі Центральної бібліотеки імені І.Я. Франка.
Кiлькiсть переглядiв: 689

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Новини

Календар

Попередня Березень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031