КНИЖКОВІ НОВИНКИ

/Files/images/vyistavki/досвід навернення.jpg

Досвід навернення: Метанойя о. Віктора Маринчака /передм. та інтерв’ю В. Чистилін; упорядн. Н. Нестерова, В. Чистилін; художн. оформ. Я. Федак.- Харків-Київ: Видавець Олександр Савчук, 2020.-304с., іл.

У книзі «Досвід навернення» священник, філолог та громадський діяч о. Віктор Маринчак розповідає про свій шлях звільнення від несвободи. Розповідь охоплює період від 1930-х рр. до нинішнього часу. Читач має можливість відчути атмосферу життя харківської інтелігенції у часи радянського застою, перебудови, піднесення національно-державницького руху перших років незалежності. Окремий розділ книги присвячений роздумам про Майдан та російсько-українську війну. Книга буде цікава усім, хто шукає відповіді на проблемні питання сьогодення, а також вічні питання пошуку себе, віри й культури, впливу соціуму на особистість, старості, смерті, подружнього життя й виховання дітей.


/Files/images/vyistavki/В\'ятрович.jpg

В’ятрович В. Україна. Історія з грифом «Секретно» /Володимир В’ятрович.- 3-тє вид. - Харків: Книжковий клуб «Клуб сімейного Дозвілля», 2020.-512с., іл.

Ця книга - зустріч із минулим. Тут - 700 сторінок, 74 роки, 66 історій, 391 фотографія і набагато більше людей та ситуацій, котрі дивляться на читача зі світлин та архівних документів. Разом вони складають образ українського ХХ століття: часу, коли світ по-справжньому відкрив для себе Україну та українців, століття, коли творилося обличчя України.

Володимир В'ятрович розповідає про минуле України 1918-1991 років. Описані в сухих звітах і відтворені сьогодні істориками хитрі спецоперації, смертоносні ходи, інформаційні війни та складні партії на кількох гравців - спроба знайти відповідь на питання: що творить нашу долю - воля людини чи обставини?


/Files/images/vyistavki/війна і міф.jpg

Війна і міф. Невідома Друга світова /за заг. ред. О. Зінченка, В. В’ятровича, М. Майорова.- 2-ге вид. - Харків: Книжковий клуб «Клуб сімейного Дозвілля», 2019.-272с., іл.

Видатні українські історики розвінчують міфи радянської пропаганди! Чи правда, що пакт Молотова–Ріббентропа був вимушеним кроком для СРСР? Чи завжди Радянський Союз був непримиренним противником нацистів? Чи правда, що українські націоналісти масово винищували євреїв під час війни, особливо у Львові та Бабиному Яру? Сталін узгоджував військові дії з Гітлером? Бандера був агентом спецслужб нацистів? Кримські татари масово дезертирували на початку війни? На ці теми ще 30 років тому боялися говорити навіть із рідними!


/Files/images/vyistavki/Чорнобиль.jpg

Плохій С. Чорнобиль. Історія ядерної катастрофи /Сергій Плохій; пер. з англ. В. Махоніна, Є. Тарнавського; художник-оформлювач О. Гугалова-Мєшкова.- Харків: Фоліо, 2019.-396с., іл.- (Великий науковий проект).

Ця книга є першою історією Чорнобильської катастрофи від вибуху 26 квітня 1986 року до закриття станції у грудні 2000-го. Чим для України був Чорнобиль? Національною трагедією, величезною психологічною травмою, важкою ношею для економіки. Чорнобиль вибухнув не тільки через помилки персоналу, нехтування правилами безпеки і проблемами з конструкцією реактора, але також через систему, яка обгородила ядерну енергетику завісою секретності. Радянська система не дозволяла поширювати інформацію про попередні аварії навіть серед фахівців. Це зробило нову масштабну аварію неминучою. Сьогодні реактори чорнобильського типу вже не будують, але авторитарні режими, які тримають повний контроль над інформацією, усе ще існують. Зрештою, і в Україні досі виробляють майже 50 % усієї електроенергії на атомних станціях. Нам є чим поділитися зі світом стосовно досвіду Чорнобиля, але є над чим задуматися і самим.


/Files/images/vyistavki/Плохій.jpg

Плохій С. Остання імперія. Занепад і крах Радянського Союзу /Сергій Плохій; пер. з англ. Я. Лебеденка, А. Сагана.- Харків: Книжковий клуб «Клуб сімейного Дозвілля», 2019.-512с.

Аналіз розсекречених документів та інтерв’ю з безпосередніми учасниками подій наштовхують на висновок: крах СРСР не був результатом діяльності спецслужб Сполучених Штатів, навпаки, американські лідери боялися раптового колапсу радянської держави, який міг затягти Євразію в політичний та економічний хаос. Називаючи розпад СРСР «роботою Америки», політичні діячі США переоцінили власний потенціал у знищенні та перебудові іноземних режимів. Автор упевнений: американська роль у розвалі Союзу була міфом, який роздували на догоду діячам американської зовнішньої політики та прихильникам імперського реваншу в Росії. Україна стала ключовим гравцем у драмі розвалу Союзу й не тільки здобула незалежність для себе, але й показала шлях до державності менш рішучим республікам, як-от Білорусь та Казахстан.
«Остання імперія» - це нова, смілива інтерпретація останніх місяців життя Радянського Союзу, свіжий погляд на причини та передумови смерті цього політичного організму без заангажованості та упередженості.


/Files/images/vyistavki/Гейстінгс.jpg

Гейстінгс М. І розверглося пекло… Світ у війні 1939-1945 років /Макс Гейстінгс; пер. з англ. Р. Клочка.- Харків: Книжковий клуб «Клуб сімейного Дозвілля», 2019.-752с.


Цю працю назвали однією з найкращих документальних розвідок про Другу світову війну. Тут зібрано все: інтерв’ю, щоденники, листи, спогади й різноманітні особисті документи. Від Дюнкерка до Іодзіми, від Сталінграда до Гвадалканалу. Описи битв як на суходолі, так і на морі. Майстерно дібрані цитати, що оживляють події. Усі подробиці військових операцій та економіка країн-учасниць війни, логістика забезпечення армій, політичні портрети й замальовки у Французькому генеральному штабі, Білому домі чи Міністерстві у справах колоній. Твереза й реалістична картина епохальної та кривавої події ХХ століття без жодної романтизації й кабінетної героїки. Це справжній репортаж із пекла Другої світової війни.


/Files/images/vyistavki/Дзюба.png

Дзюба С. Заборонений: історія життя і боротьби Василя Стуса: Роман /Сергій Дзюба, Артемій Кірсанов.- Харків: Ранок, 2019.-176с.

Колишній аспірантці, яка працювала над дисертацією про життя і творчість видатного поета Василя Стуса, а нині за волею обставин стала медсестрою, запропонували доглядати помираючу від важкої хвороби жінку. Як виявилося важкохвора у минулому була полковником КДБ і багато разів зустрічалася зі Стусом, особливо в останні дні його життя. У романі надзвичайно насичено змальовано життя поета на його рідній Донеччині, в оточенні друзів, педагогів і літераторів, і в концтаборі — де утримували в’язнів совісті, ставлячи їм у провину їхні переконання. Чимало уваги приділено у романі й долі останньої рукописної збірки поета.


/Files/images/vyistavki/З ким воюємо.jpg


Ткаченко Б.І. З ким воюємо, брате? /Борис Ткаченко.- Харків: Видавець Олександр Савчук, 2019.-280с.

Сьогодні українці стали на межі життя і смерті. Саме в такі часи народжується нація. Не прогаймо цього часу, не піддаймося, Хоч і важка ця година, але слушна і визначальна. Єднаймося і йдемо у вічність.


/Files/images/vyistavki/Чарівні істоти.png


Корній Д. Чарівні істоти українського міфу: Духи природи /Дара Корній.- Харків, Віват, 2018.-319с., іл.

Ця книжка - чарівна. Ви не просто погортаєте її сторінки - ви поблукаєте стежками правічного лісу, почуєте його дихання, подивитесь в очі старенькому лісовикові, послухаєте чугайстрову сопілку. Може, вам щось прошепоче мавка або побалакає з вами поважний цар Ох. Ви постоїте біля річки - заскочите русалок за їхніми пустощами, а звідти недалеко й на гостину до суворих болотяника й болотяниці. А далі - прогулянка полем і луками, де вас зустрінуть і польовик, і спориш, і луговик. Та й вітри з повітрулями супроводжуватимуть вас під час мандрівки. І насамкінець свої таємниці відкриють духи пір року. Перед вами постане величезний і дуже цікавий шар культурної спадщини давніх українців, химерний світ чарівних істот праукраїнської міфології, досліджений і опрацьований Дарою Корній.


/Files/images/vyistavki/велика.jpg


Говердовська І.Б. Велика книга притч /Ірина Борисівна Говердовська.- Харків: Віват, 2016.-336с., іл.

Притча - це багатовікова людська мудрість, закріплена досвідом та подіями й виражена словами.
Притчі завжди спонукають людину до роздумів, творення, пізнання існуючих законів світобудови. У цій прекрасно ілюстрованій книжці ви знайдете притчі різних народів та культур.
/Files/images/vyistavki/східний синдром.jpg

Ілюха Юлія. Східний синдром: роман /Юлія Ілюха.- Харків: Книжковий Клуб «Сімейного Дозвілля», 2019.-240с.

Вони ніколи не зустрілися б, якби не війна на Донбасі. Гарячий вересень 2014-го звів разом адвоката-невдаху Васю, айтішника Макса та росіянку Таню, що втекла від чоловіка-садиста. У кожного — власна історія болючих втрат, яка штовхнула їх у бліндажі: Вася втікає в АТО від сварок із дружиною, Макс прагне помститися за вбиту наречену, а Таня мріє розпочати нове життя. Дружба, любов, ненависть - етапи одного шляху, який їм доведеться пройти. І жоден із них не уявляє, чим цей шлях скінчиться. У цій книжці немає батальних сцен і кривавих подробиць. Це оповідь не про героїв, а про звичайних людей, які повернулися з війни тілом, не повернувшись душею./Files/images/s_2017_tsb/Ученик травы2.jpg
Красиков Михаил. Ученик травы: Книга стихотворений /Михаил Красиков.- Харьков: Эксклюзив, 2019.-92с.

В шестой книге автора, члена национального союза писателей Украины, - стихи написанные в последнее десятилетие. Часть их публикуется впервые. «ЧИТАТЬ НЕВОЗМОЖНО БРОСИТЬ - точка характеризует книгу» - так называлась американская рецензия на один из предыдущих сборников поэта.


/Files/images/vyistavki/гал.jpg

Гал Ян. Червоний заєць /Ян Гал.- Харків: ФОП Бровін О.В., 2018.- 260с.

Червоний заєць - це стан душі, у якому опиняєшся, коли здається, що немає можливості зробити вибір... Але світ рухається, і втекти від реальності і нічого не робити не вийде. У цій збірці автор спробував показати кохання і жагу до життя, висвітлюючи реалістичні картини буття з тонкощами психології. Прозова збірка "Червоний заєць" порушує вкрай актуальну проблематику так званої "донбаської ментальності". Автор робить спробу дати відповідь на питання, що таке Донбас і яку ідентичність мають люди, які там живуть. А найголовніше - чи маємо ми право викреслити цих людей зі свого життя й життя нашої країни.


/Files/images/vyistavki/серебр..jpg


Берлин Валерий. З.Е. Серебрякова. На пути в Париж /Валерий Берлин.- Харьков: «СИМ», 2018.-120 с., ил.

Книгу "З.Е. Серебрякова. На пути в Париж" Валерий Берлин посвящает нескучанскому периоду жизни и творчества замечательной художницы, харьковчанки, накануне её отъезда во Францию. Эта книга — итог встреч с земляками Зинаиды Серебряковой, а также путешествия по знакомым и дорогим для неё местам. Выходу книги предшествовала большая подготовительная работа: более 10 публикаций, сотни выступлений с рассказами о ней.


/Files/images/vyistavki/футбол.jpg

Шемет Николай. Футбол в Харькове 1910-1915: По страницам газеты «Утро» /Николай Шемет.- Харьков: «Факт», 2018.-284с.

Футбол в Харькове 1910 - 1915. Харьковский журналист Николай Шемет рассказывает о футбольном Харькове начала двадцатого века. Хроника газеты "Утро". Сам автор в предисловии так характеризует издание: "О зарождении футбола написано немало статей современными журналистами. Эти материалы порой субъективны и часто дублируют друга друга. Я же предлагаю тем, кто возьмёт в руки эту книгу, просто представить себя в роли читателей газеты "Утро" 1910 - 1915 годов и самим ознакомиться с реальной футбольной хроникой этого периода".


/Files/images/vyistavki/Візайтінщина.jpg

"Візантійщина": візантійський цивілізаційний спадок у Центрально-Східній Європі / За ред. А. Домановського, О. Файди; уклад. М. Домановська. -Харків: Майдан, 2018.- 332с.

Збірка містить статті з історії трансляції, рецепції та осмислення візантійського культурно-цивілізаційного спадку на теренах Центрально-Східної Європи від часу загибелі Візантійської імперії до сьогодення. Видання може бути корисним науковцям – історикам, філософам, культурологам, а також усім, хто цікавиться історією візантійського цивілізаційного спадку в сучасному світі.
/Files/images/vyistavki/Междеречье.jpg

Домановский Андрей. Загадки истории. Междуречье/Андрей Домановский; художник-оформитель А.Нотова.- Харьков: Фолио, 2018.-379с.-(Загадки истории).

Междуречье, древние шумеры, жители библейского Вавилона… О них хотя бы понаслышке знает каждый. Ведь эти люди первыми в истории человечества начали обрабатывать землю, строить оросительные каналы, изобрели письменность и то, что мы сегодня называем словом «государство». Но как они этому научились? Многим из нас кажется невероятным, что люди научились всему сами. А может быть, им кто-то помогал, например, так часто упоминаемые на глиняных табличках Ануннаки? Кто они, боги или, как считают некоторые исследователи, гости из других планет? О том, кто такие Ануннаки и как жили древние жители Междуречья, и рассказывает наша книга.


/Files/images/vyistavki/Конной.jpg

Капрельянц Агнесса. Конной дорогой Бабеля /Агнесса Капрельянц.- Київ: ТОВ «Видавництво Лис», 2017.-224с.

Автор ищет ответы на вопросы: «Почему Семен Михайлович Буденный возненавидел Исаака Эммануиловича Бабеля лютой ненавистью? Кем были красноармейцы до своей активной конной деятельности, и почему они вместо того, чтобы возделывать внезапно обретенную, долгожданную землю, вскочили на коня и понеслись по стране? Почему украинские крестьяне Волыни, Полесья, Галичины оказались для буденновцев «неимоверной контрой»? Какова история взаимоотношений представителей разных народов, живущих не одну сотню лет в Украине? И еще многие «почему?».


/Files/images/vyistavki/Византия.png

Домановский Андрей. Загадки истории. Византия/Андрей Домановский; художник-оформитель Е. Гугалова.- Харьков: Фолио, 2017.-379с.-(Загадки истории).

Что знает наш современник о Византии? Почему само понятие «византийский» имеет во многих европейских языках отрицательную коннотацию и справедливо ли это? Наше издание рассказывает о загадочной Византийской, а вернее - Ромейской империи (ромеями себя называли жители этой страны): о «багрянородных» императорах и узурпаторах трона; о дворцовых переворотах и превратностях «любви народа»; о невероятных тайнах византийской дипломатии и умении заключать союзы; о борьбе Византии с арабскими завоевателями и о падении блистательного Константинополя, а также отом, какую роль в этом сыграли европейцы.


/Files/images/vyistavki/Кримское ханство.jpg

Домановский Андрей. Загадки истории. Крымское ханство /Андрей Домановский; художник-оформитель Е. Гугалова.- Харьков: Фолио, 2017.-378с.-(Загадки истории).

История Крымского ханства для обычного читателя и сегодня остается практически неизвестной. Когда и почему в Крыму поселились татары, какие отношения связывали это государство с соседями, далекими и близкими: Речью Посполитой, Московским царством, Османской империей, Казанским и Астраханским хан­ствами? Но наибольший интерес для украинского читателя представляет история отношений Крымского ханства с Украиной, недаром крымских татар и казаков называли заклятыми друзьями и закадычными врагами. Об этих непростых отношениях, об истории, экономике и культуре Крымского ханства подробно рассказывается в нашей книге.


/Files/images/vyistavki/неболови.jpgІлюха Юлія. Неболови: збірка оповідань /Юлія Ілюха; передмова Л. Денисенко; художник К. Слонова.- Харків: Віват, 2016.-240с., іл.

Це живі, болючі, чесні новели про дуже реальних людей молодої талановитої української письменниці, журналістки, волонтерки АТО.


/Files/images/vyistavki/Історія Візантії.jpg


Історія Візантії. Вступ до візантиністики.-Львів: Вид-во «Апріорі», 2011.-880с.,іл.

Підручник висвітлює історію виникнення, розвитку, розквіту і падіння Візантійської імперії, формування візантійської співдружності націй, історію візантійської церкви, культури та мистецтва, економіку, щоденне життя і менталітет візантійців. Окрему увагу приділено зв’язкам Русі та Візантії.


Із запропонованими Вашій увазі книгами Ви можете ознайомитися у читальному залі Центральної бібліотеки імені І.Я. Франка.
Кiлькiсть переглядiв: 459

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Новини

Календар

Попередня Грудень 2022 Наступна
ПВСЧПСН
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031